Zájezdy na Thassos

Zájezdy ostrov Thassos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Thassos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Thassos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Thassosu

Hotely na Thassosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán* AegliStudio / Apartmán*
Golden Beach

Hotel**** AeolisHotel****
Astris

Hotel*** AeriaHotel***
Astris

Hotel*** AktiHotel***
Pefkari

Studio / Apartmán*** Albatross PefkariStudio / Apartmán***
Pefkari

Hotel**** AleaHotel****
Skala Prinos

Hotel**** AleaHotel****
Skala Prinos

Hotel**** AleaHotel****
Skala Prinos

Hotel**** Alea & SuitesHotel****
Skala Prinos

Studio / Apartmán*** AlistonStudio / Apartmán***
Skala Potamias

Hotel*** AloeHotel***
Skala Potamias

Studio / Apartmán*** Apartmánový dům NamaStudio / Apartmán***
Skala Potamias

Hotel*** ArtemisHotel***
Potos

  Následující Zobrazit následující hotely na Thassosu1 - 2 - 3 - 4 - 5

Zájezdy na Thassos

Zájezdy ostrov Thassos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Thassos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Thassos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Thassos

Nejseverněji položeným ostrovem v Egejském moři je Thassos, který je díky své zeleni a dostatku vody nazýván také jako Zelený smaragd v Egejském moři. Kromě toho návštěvníkům, kteří přicestují na zájezdy na Thassos, může nabídnout krásné pláže, výborné víno a pohostinné obyvatele.

Thassos se rozkládá v severovýchodní části Řecka, necelých 10 kilometrů řecké makedonské pevniny. Asi 50 kilometrů jihozápadním směrem se nachází mezi turisty cestujícími na zájezdy do Řecka velmi oblíbený a často vyhledávaný poloostrov Chalkidiki a 80 kilometrů jižně, ve vodách Egejského moře, leží ostrov Limnos. Díky své rozloze cca 380 kilometrů čtverečních je druhým největším ostrovem Řecka, na které žije asi 14.000 obyvatel. Jeho metropolí je město Limenas a nejvyšším vrcholkem je Ipsarion (1.206 m). K hlavním zdrojům obživy místních lidí patří samozřejmě cestovní ruch a také zemědělství.

První zmínky o osídlení ostrova Thassos pocházejí již z období 2000 let př.n.l., trvale osídlen byl o několik století později. Díky své skvělé poloze, těžbě zlata a mramoru v minulosti velmi dobře prosperoval. Také proto se tady u moci vystřídalo mnoho národů. Do dnešních dob se zachovalo mnoho zlatých pokladů a také dílny, kde se zpracovával mramor a které ještě dnes vyvážejí produkty daleko za hranice Řecka.

Zájezdy na Thassos

Mezi nejnavštěvovanější místa na Thassosu, kam míří značná část turistů, kteří přicestovali na Thassos na zájezdy, patří pozůstatky chrámu Alyki z antického období, historická část hlavního města Limenas, vesnička v horách Kastro nebo letovisko Limenaria s přístavem. Oblíbená bývá také plavba lodí kolem ostrova.

Protože Thassos nemá své vlastní letiště, letecké zájezdy na Thassos musí přistávat jinde. Turisté se na ostrov dostanou trajektem z přístavu Kavala na severu Řecka nebo z Keramoti. Plavba trvá asi 1 a 1/2 hodiny. Možná díky tomu, že sem nefunguje přímé letecké spojení, není ani v letních měsících (v nejvyšší sezóně zájezdů) ostrov zaplněn obrovským množstvím turistů.

Zato zde dobře funguje místní autobusová doprava, kterou můžete využít k poznávání ostrova. Kromě toho si můžete v některé z místních půjčoven zapůjčit kolo, motocykl anebo auto. Podél pobřeží vede hlavní silnice, která navzájem pohodlně spojuje jednotlivá letoviska. Vzhledem k velikosti ostrova ho autem zvládnete objet za jediný den.

K ubytování na Thassosu jsou k dispozici jak levné i drahé hotely, tak i soukromé apartmány nebo kempy. Návštěvníci, kteří přilétají na ostrov na zájezdy, většinou přijíždějí za pěší turistikou nebo za lenošením na místních písečných plážích, které omývá průzračně čisté moře.

Aktivity na zájezdech na Thassos

Vnitrozemí Thassosu je sice hodně hornaté, ale i tak je zde místní flóra a fauna poměrně bohatá. Na mnoha místech také spatříte olivovníkové háje, vinice a spousty květin. K oblíbeným výletním cílům pěších turistů i cyklistů patří jezero poblíž vesničky Maries. A i když je v něm koupání zakázáno, turisté přesto oceňují jeho krásu a jedinečnost, protože na ostrově žádné jiné jezero není.

Místní podnebí je příjemné během většiny roku. V létě, kdy sezóna zájezdů k moři vrcholí, zde bývá samozřejmě horko, s minimálními srážkami. Je tady ale o malinko chladněji než na jiných řeckých ostrovech, protože Thassos je severněji položený. V zimních měsících zde sice nepanují teploty pod bodem mrazu, ale teploty mohou klesnout až na 5 stupňů a i srážek je zde vydatně.

Stejně jako k celému Řecku se i k Thassosu vztahuje mnoho legend, mýtů a bájí. V jedné z nich se vypráví o Sirénách, které svým zpěvem vábily námořníky, aby se pak jejich loď rozbila o pobřežní skály. Odolal jim ale Odysseus při návratu z trojské války, který svým námořníkům nechal zalepit uši, a sám se nechal přivázat ke stěžni.

Letoviska ostrova Thassos

Hlavní ostrovní metropole, město Limenas, nabízí návštěvníkům, kteří si během zájezdu na Thassos najdou čas a do města zavítají, spoustu kulturních, nákupních a jiných zábavných příležitostí. I milovníci historie si zde v čase zájezdů přijdou na své. Mezi nejvýznamnější památky patří agora, chrám boha Apollóna, akropole nebo antický amfiteátr. Dalšími navštěvovanými městečky jsou například Panagia, Skala Rachoni, Trypiti nebo Pefkari.

Ostrov také nabízí spoustu nádherných písečných pláží, jmenujme alespoň Chrissi Amoudia, Nisteri, Alyki nebo Paradise. Na většině z nich si kromě lenošení a koupání můžete také vyzkoušet nejrůznější vodní sporty a jiné aktivity.

ostrov Thassos - další odkazy

Zájezdy ostrov Thassos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Thassos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Thassos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist