Zájezdy na Zakynthos

Zájezdy ostrov Zakynthos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Zakynthos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Zakynthos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Zakynthosu

Hotely na Zakynthosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AdmiralHotel***
Argassi

Aparthotel*** AdmiralAparthotel***
Tsilivi

Aparthotel*** AdmiralAparthotel***
Tsilivi

Hotel**** AdmiralHotel****
Argassi

Hotel*** Admiral ArgassiHotel***
Argassi

Hotel*** Admiral ArgassiHotel***
Argassi

Hotel*** Admiral TsiliviHotel***
Tsilivi

Hotel*** Admiral TsiliviHotel***
Tsilivi

Hotel** AgriliaHotel**
Laganas

Hotel*** AchillionHotel***
Amoudi

Studio / Apartmán** AkisStudio / Apartmán**
Alykanas

Hotel*** AkisHotel***
Alykes

Aparthotel** AktypisAparthotel**
Laganas

Hotel*** Alexander the GreatHotel***
Laganas

  Následující Zobrazit následující hotely na Zakynthosu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22

Zájezdy na Zakynthos

Zájezdy ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrovu Zakynthos

Řecký ostrov Zakynthos (zkráceně Zante) je třetím největším Jónským ostrovem (největší jsou Korfu a Kefalonie) a zároveň je z nich nejjižněji položený. Mezi všemi řeckým ostrovy mu, co se rozlohy týče, patří desáté místo. Jeho metropolí, také nazývanou Chora, je město Zakynthos a k ostrovu patří i dva malé ostrůvky Strofady.

Na rozdíl od pevninského Řecka byl ostrov v minulosti po několik století pod vlivem a nadvládou západní a střední Evropy. Například Benátčané, kteří zde panovali víc jak 400 let, ho dokonce nazývali Fior di Levante, tedy něco jako Květina východu.

Zájezdy na Zakynthos

Turisticky druhý nejnavštěvovanější ostrov jónského souostroví (po ostrově Korfu) leží jen asi 10 km od poloostrova Peloponés. Kromě zájezdů, které přilétají přímo na Zakynthos, je to také skvělý cíl pro výlety z řecké pevniny. Návštěvníci ostrova Zakynthos oceňují zejména dlouhé a nádherné pláže, ukryté zátoky lemované útesy, čisté moře a nedotčenou přírodu. Není se co divit, že od Benátčanů dostal svoji krásnou přezdívku Fior di Levante a že v nabídce zájezdů do Řecka zaujímá jedno z předních míst.

Zakynthos je také známý jako hnízdiště pro mořské želvy caretta caretta, dokonce byl na konci 90. let minulého století prohlášen za národní mořský park. Typickými obrázky pro Zakynthos jsou kromě žhavého slunce také olivovníky a bílé domky s modrými dveřmi a okenicemi.

Aktivity na zájezdech na Zakynthos

Na ostrově je určitě neustále co objevovat a proto sem na letní zájezdy k moři přilétá každým rokem stále více turistů ze všech koutů světa. Původní místní vesničky jsou propojené silničkami a každá z nich zaujme své návštěvníky něčím jiným. Ve vnitrozemí vás okouzlí nedotčená příroda, na pobřeží zase strmé útesy, klidné zátoky anebo památky. Pokud máte rádi rušnější dovolenou a důvodem pro volbu zájezdu do Řecka právě na Zakynthos je noční život, určitě vyrazíte do některého z pobřežních letovisek, která nabízejí taverny, diskotéky i noční bary.

Ostrov Zakynthos byl původně osídlen již v období doby kamenné. O několik staletí později zde vládli Římané, Byzantská říše nebo Benátčané, kteří zde po sobě zanechali stopy v podobě mnoha památek. Dnes zde ale po většinu roku panuje čilý cestovní ruch, a to hlavně na pobřeží. Výjimkou jsou odlehlé horské vesničky, kde je klid i během letních měsíců a i v sezóně, kdy zájezdy nejen na Zakynthos, ale do celého Řecka vrcholí, jsou místní ouzerie a taverny zaplněné spíše místními obyvateli než turisty.

Pokud se chcete vydat poznávat vnitrozemí na vlastní pěst, určitě si zapůjčte auto nebo motocykl. Všude na vlastní oči poznáte přívětivou pohostinnost místních, kteří vám rádi poradí a pomohou v každé situaci, a to i bez znalosti jejich rodného jazyka.

Také vyznavači vodních sportů si během pobytu na ostrově Zakynthos přijdou na své a zájezdy na nejjižnější ostrov Jónského souostroví mezi nimi patří k nejoblíbenějším. Jónské moře je totiž pro takovéto aktivity úplně ideální. Mezi ty nejoblíbenější vodní sporty zcela určitě patří potápění, pro které jsou tady díky čistému a průzračnému moři skvělé podmínky. Na pobřeží tak najdete i mnoho škol potápění, kde nezkušení potápěči dostanou prví lekci a ti zkušenější se zase dozví nějaké nové fígly. Na místních plážích si také můžete vypůjčit šlapadla, kánoe nebo windsurfing, popřípadě se projet na lyžích nebo proletět na padáku taženým motorovým člunem.

Poznávání ostrova Zakynthos

Nadšenci pro kulturu a historii, kteří na ostrov často na letní zájezdy k moři cestují, se v průběhu své dovolené určitě vydají do hlavního města s mnoha křivolakými uličkami, kde mohou obdivovat nejen církevní stavby z nejrůznějších období. K vidění jsou památky v renesančním, barokním i rokokovém stylu. Velice zajímavá je vesnička Anafonitria, ke které se dostanete po dobře sjízdné silnici. Mezi její nejvýznamnější body patří klášter Panny Marie z 15. století.

Vedle silničních dopravních prostředků si ale na Zakynthosu můžete půjčit i loďku nebo člun. Oblíbeným výletním cílem je pak Modrá jeskyně, která nabízí krásnou světelnou podívanou, při které její voda vypadá až neuvěřitelně modře. Po moři se také dostanete z přístavu Limni Keri na ostrůvek Marathonissi, kde najdete osamocené pláže a klid. Zátoka Navagio zase láká díky vraku lodi pašeráků z minulého století, která tady uvízla na mělčině.

Nejhezčí západ slunce můžete spatřit ve vesničce Kalamaki, odkud pak můžete vyrazit za nočním životem. Pokud vám po celodenním výletě vyhládne, vydejte se třeba do Laganasu na pobřeží, kde taverny a hospůdky nabízejí výborné místní speciality. Co by byly zájezdy do přímořských letovisek na řeckých ostrovech bez alespoň jedné návštěvy některé z místních restaurací a ochutnání něčeho delikatesního ze zdejší jedinečné kuchyně?

Místní lidé většinou večeří až po deváté večer, a tak je zde ještě dlouho po setmění můžete vidět, jak si po dobré večeři vychutnávají ještě sklenku ouza při hře tavli. V mnoha letoviscích jsou až do brzkých ranních hodin otevřené noční kluby a diskotéky, která často zavírají až při východu slunce. Ráno si pak můžete v místních kavárnách vychutnat šálek typické místní kávy, a to buď ve variantě sketo (bez cukru) nebo glyko (s cukrem).

ostrov Zakynthos - další odkazy

Zájezdy ostrov Zakynthos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Zakynthos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Zakynthos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist