Zájezdy na Attiku

Zájezdy poloostrov Attika

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Attiku. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Attiku, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Attice

Hotely na Attice

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** PappasHotel***
Loutraki

Hotel**** Polis GrandHotel****
Athény

Hotel*** Siagas BeachHotel***
Agioi Theodoroi

Zájezdy na Attiku

Obecné informace o poloostrově Attika

V jižní části Řecka mohou turisté, kteří zvažují účast na některém z mnoha nabízených leteckých zájezdů, najít hned dva regiony, které ještě mají původní řeckou duši a kde se na jednom místě nachází spousta stop po bohaté řecké historii. Jsou to poloostrov Peloponés a oblast s názvem Attika, ke které náleží i řecké hlavní město Atény. Attika je mimochodem spolu se stejnojmenným poloostrovem nejvíce zalidněnou oblastí v celém Řecku a pro zájezdy je stále oblíbenější.

Hranice poloostrova Attika tvoří v západní části region Peloponés, v severní části pak centrální Řecko. Nejjižněji položeným ostrovem celého regionu je Antikythira, která se nachází pouhých 40 kilometrů od ostrova Kréta severozápadním směrem. Mezi nejvýznamnější místa oblasti Attika patří vedle metropole Athény také Pireus se známým přístavem anebo slavný Marathon na východním pobřeží. U východní části attického pobřeží se navíc kdysi rozkládalo město Thorikos, ve kterém se údajně narodila bohyně plodnosti země Demeter.

Zájezdy na poloostrov Attika

Řecká oblast Attika nabízí všem, kteří se vypraví na letecký zájezd právě do těchto míst, mnoho turistických zajímavostí, které určitě stojí za vidění. Velmi navštěvovaným je třeba chrám boha Poseidóna na mysu Sounion na jihu nebo místo slavné bitvy řecko - perských válek u Marathonu. Na památku tohoto boje byla několik kilometrů od centra dnešního města vybudována asi 10 metrů vysoká pohřební mohyla s popelem téměř 200 řeckých bojovníků, kteří zde zahynuli. Kdo vystoupá na její vrchol, možná si dokáže při pohledu na okolí místa představit, jak asi bitva tenkrát probíhala.

Hlavním městem oblasti Attika jsou Athény, které jsou zároveň hlavním městem celého Řecka. Rozkládají se na rozlehlé rovině s řekami Ilisos a Kifisos, která je ze tří stran obklopená horami Hymettos (1.026 m), Pentelikon (1.107 m), Parnes (1.413 m) a Aegaleo (468 m). Čtvrtá strana se otevírá k moři, přesněji do Sarónského zálivu.

Historie a památky na poloostrově Attika

Athény jsou velmi rušné město, kde žije dohromady (včetně všech předměstí) téměř 3,5 miliónu obyvatel. Jsou tak nejlidnatějším městem celého Řecka. Město je to opravdu rozlehlé, a díky tomu také dost nepřehledné. Nebýt koncentrace mnoha zajímavých historických památek, asi by mnoho návštěvníků, kteří každoročně přilétají na zájezdy do Řecka do oblasti Attika, nepřitahovalo.

Původní osídlení aténské oblasti a poloostrova Attika sahá až do období doby kamenné, tedy před asi 5.000 roky. Mezi nejnavštěvovanější památky Atén, které nemůže minout žádný ze zájezdů směřujících do hlavního města Řecka, zcela určitě patří Akropolis, antická divadla, chrám Dia Olympského (Olympeion), Hadriánův oblouk anebo Archeologické muzeum s mnoha významnými nálezy z období starověku.

Symbolem města je Akropolis s planinou o rozloze cca 150 x 300 metrů. Kdysi na ní stál megaron (mykénský hrad) s hradbami, později zde byl vybudován chrám bohyně Athény a Parthenon. Vrchol také sloužil jako náboženská svatyně a později jako pevnost. Poté, co město dobyli Turci (roku 1456), byl Parthenon přeměněn na mešitu. Část chrámu ale byla bohužel využita jako sklad střelného prachu, a to se mu stalo osudným. Na konci 17. století do skladu udeřil blesk a ještě o pár let později vybuchl při útoku Benátčanů. Z krásného chrámu tak toho do současnosti, kdy do oblasti Attika a do Athén na poznávací zájezdy míří kvůli antickým památkám tisíce turistů, bohužel moc nezbylo.

Na úpatí Akropole se nachází nejstarší a také prý nejkrásnější athénská městská čtvrť Plaka s mnoha původními křivolakými uličkami. Návštěvníky, kteří sem přicestovali na letecké zájezdy, lákají nejrůznější obchůdky, taverny a také zajímavá muzea. Zajímavostí je, že snad všechny domy jsou tady starší než 150 let.

Turecká nadvláda nad poloostrovem Attika a celým Řeckem skončila ve 30. letech 19. století, kdy se prvním řeckým moderním králem stal Ota I.. Ten také vyhlásil za hlavní město řeckého království právě Athény. Tehdy zde žilo necelých 10 tisíc obyvatel, kteří se až do dnešních dnů rozšířili až na neuvěřitelných pár miliónů.

Možnosti výletů na zájezdech na Attiku

Vedle mnoha architektonických skvostů, které jsou symboly města a vlastně i celého poloostrova Attika, můžete v Athénách během zájezdu do Řecka navštívit také velice zajímavé Archeologické muzeum. Vystaveny jsou zde nálezy od neolitického období až po zánik Římské říše. K nejcennějším exponátům se řadí mykénské zlaté šperky, Agememnónova pohřební maska, Poseidónova socha z bronzu a mnoho jiných soch a sošek.

Pokud chcete město poznat i z jiné než historické stránky, počkejte do setmění. Vychladlé ulice po celodenním slunečním žáru jsou plné lidí, kteří chtějí ochutnat nějaký ten skvělý pokrm v jedné z místních taveren, doprovázený lahodným vínem. A jak vybrat ten správný podnik? Poznáte to podle toho, že zde vysedávají místní lidé, hrají hru tavli a zpívají lidové písně za doprovodu hudebního nástroje bouzouki (loutna).

Dionýsovo divadlo u Akropole během letních měsíců pořádá nejrůznější kulturní akce, stejně jako menší divadlo Odeon, kde se konají různá představení a koncerty. Na zájezdy sem tak rádi cestují milovníci řecké kultury a historie.

poloostrov Attika - další odkazy

Zájezdy poloostrov Attika - mohlo by vás zajímat

Na stránce poloostrov Attika last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Attiku. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist