Zájezdy na Peloponés

Zájezdy poloostrov Peloponés

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Peloponés. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Peloponés, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Peloponésu

Hotely na Peloponésu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** AithrioStudio / Apartmán***
Niforeika

Studio / Apartmán** AngeloStudio / Apartmán**
Tolo

Studio / Apartmán*** Apartmánový dům PolydorStudio / Apartmán***
Tolo

Hotel**** Apollo ArtHotel****
Kyparissia

Studio / Apartmán** BellosStudio / Apartmán**
Tolo

Studio / Apartmán*** Dream DropStudio / Apartmán***
Kyparissia

Studio / Apartmán*** EchmeaStudio / Apartmán***
Stoupa

Hotel**** Elite City ResortHotel****
Kalamata

Hotel** EsperiaHotel**
Tolo

Hotel** FinissiaHotel**
Finikounda

Hotel** FlisvosHotel**
Tolo

Hotel*** Flisvos RoyalHotel***
Tolo

Hotel** Golden BeachHotel**
Tolo

  Následující Zobrazit následující hotely na Peloponésu1 - 2 - 3

Zájezdy na Peloponés

Zájezdy poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie Zájezdy poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie Zájezdy poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie

Obecné informace o poloostrově Peloponés

Řecký poloostrov Peloponés, zvaný také jako Pelopse, je asi dva a půl krát větší než největší řecký ostrov Kréta. Téměř každý si tady během zájezdu najde to své pro strávení ideální letní dovolené. Ať už se má jednat o více než 100 km dlouhou písečnou pláž podél celého západního pobřeží nebo idylické zátoky ke koupání se siluetou hor, vysokých jako Alpy, v pozadí.

Zajímavostí je, že Peloponés ve skutečnosti není poloostrovem. Jde o část území Řecka, které je se zbytkem pevniny spojené úzkou šíjí, kterou protíná uměle vybudovaný Korintský průplav. Fakticky je Peloponés nejjižnější částí Balkánu, kde se hory tyčí až do výšky 2.400 metrů a horská pásma se tu střídají s velmi úrodnými plošinami.

Historie a památky poloostrova Peloponés

Krajina Peloponésu je skutečně velmi pestrá a mění se i v závislosti na ročním období. Více než 2 kilometry vysoké hory jsou ještě začátkem května pokryté sněhem, ale současně ve stejnou dobu již začínají přijíždět na zájezdy na Peloponés první turisté, aby na zdejším pobřeží strávili brzkou letní dovolenou. Hory tady obklopují úrodná údolí a nížiny, které mají i několik tisíc let starou historii.

Zájezdy na Peloponés

Na časy dávno minulé tady během zájezdu do Řecka narazíte opravdu doslova na každém kroku. Chrámy v antické Olympii, hrady z benátského období, které byly vystavěny hned u moře, nesčetné ruiny starodávných staveb a četná archeologická naleziště každoročně přivítají desetitisíce turistů, kteří sem přilétají na zájezdy ze všech koutů světa. Údolí a soutěsky na Peloponésu jsou perfektní pro milovníky pěší turistiky, letoviska zase pro shopaholiky.

Západ Peloponésu omývají vody Jónské moře, východní pobřeží zase ohraničuje Egejské moře. Zajímavostí a současně pýchou severu poloostrova je nejdelší visutý most v Evropě. Nese jméno Rio Andirrio a byl dokončen roku 2004. Spojuje Peloponés s řeckou pevninou a mnoha motoristům šetří zbytečně dlouhou cestu na jih Řecka přes Korint.

Bez zajímavosti není ani fakt, že pouze 3 města z více než miliónového Peloponésu mají více než 40 tisíc obyvatel. Jde o Kalamatu na jihu a Patras a Korint na severním pobřeží. Díky své poloze je Korint jednou ze dvou významných vstupních bran na poloostrov, neboť přes místní kanál vede železnice a silniční mosty.

Letoviska poloostrova Peloponés

Největším městem v regionu je Patras s významným přístavem pro trajekty, který je současně 3. největším městem v celém Řecku. Kdo si najde během zájezdu na Peloponés čas Patras navštívit, nejde v něm spoustu památek. Za všechny stojí zmínit třeba Apollónovo divadlo nebo antický Odeon. Městským ochráncem je svatý Ondřej, apoštol, který zemřel mučednickou smrtí. Na místě jeho smrti byl údajně postaven na jeho počest památník, ve kterém se nachází i jeho hrob.

Na poloostrově Peloponés leží také jedno z významných míst raného Řecka, Mykény. Takzvaná mykénská kultura, pojmenovaná právě podle Mykén, významně ovlivnila Řecko v období 1600 - 1000 př.n.l.. V Mykénách vládly i známé mýtické postavy, které proslavily tragédie aténských dramatiků, jako třeba Agamemnón nebo Perseus.

Mezi významné archeologické lokality, které stojí v průběhu zájezdu na Peloponés navštívit, patří Olympie, kde se konaly původní olympijské hry, Epidaurus anebo Sparta. V Olympii, pokud se sem na zájezdy dostanete, je k vidění také Diův chrám, kde stával jeden ze 7 divů světa - socha boha Dia. Ta se bohužel do dnešních dnů nezachovala. Městečko Epidaurus je známé zejména díky chrámu boha Asklépia, jehož pozůstatky je možné obdivovat i v současnosti. Díky svému významu byl dokonce zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Za nejhezčí peloponéské město je ale považováno Nafplio s krásným náměstím a historickými uličkami. K nechvalně proslulému místu zde patří i kostel Agiou-Spiridonos, u kterého byl roku 1831 zavražděn první řecký premiér. Turisté, kteří přiletěli na zájezdy do blízkých hotelů, často navštěvují místní oblázkovou pláž a jen málo z nich se vydá na krásnou pláž v letovisku Tola, která je ale asi 10 km daleko.

Příjemně poklidným letoviskem s rodinnou atmosférou je Niforeika, která je k nalezení na severozápadě poloostrova. Okolí Niforeiky je vyhlášené obrovskými hotelovými resorty a populárními diskotékami. Naopak jen příjemné hotýlky a apartmány se nacházejí u pláže, která byla dokonce oceněna evropskou Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu.

Skoro celou západní část pobřeží Peloponésu lemují dlouhé písečné pláže a zájezdy do této oblasti získávají na stále větší popularitě. Nejvíce jich je mezi obcemi Koroni a Finikounda na jihozápadě, v zátoce Githio, na jižním pobřeží Argolisu a podél celého Korintského zálivu. Menší zátoky s plážemi objevíte i u Mani. Typicky turistické pláže s lehátky a slunečníky ale najdete hlavně jen v blízkosti větších hotelů a letovisek, kde jsou pak k dispozici i nějaké ty taverny a plážové bary.

poloostrov Peloponés - další odkazy

Zájezdy poloostrov Peloponés - mohlo by vás zajímat

Na stránce poloostrov Peloponés last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Peloponés. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist