Zájezdy na Kubu

Zájezdy Kuba

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Kubu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Karibiku nebo ve Střední Americe strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Kubu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Kubě

Hotely na Kubě

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Arenas DoradasHotel****
Varadero

Hotel**** Arenas DoradasHotel****
Varadero

Hotel***** Barcelo Cayo LibertadHotel*****
Varadero

Hotel**** Barcelo Marina PalaceHotel****
Varadero

Hotel**** Barcelo SolymarHotel****
Varadero

Hotel**** Barceló SolymarHotel****
Varadero

Hotel***** Barceló SolymarHotel*****
Varadero

Hotel**** Barcelo Solymar - bungalovyHotel****
Varadero

Hotel**** BarloventoHotel****
Varadero

Hotel**** Be Live Experience TurquesaHotel****
Varadero

Hotel**** Be Live Experience TurquesaHotel****
Varadero

Hotel**** Be Live Experience VaraderoHotel****
Varadero

  Následující Zobrazit následující hotely na Kubě1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Zájezdy na Kubu

Zájezdy Kuba - ilustrační fotografie Zájezdy Kuba - ilustrační fotografie Zájezdy Kuba - ilustrační fotografie

Ostrov Kuba je součástí souostroví Velké Antily a nalézá se v Karibiku. Hlavním městem je Havana. Povrch ostrova je převážně tvořen nížinami. Vyjímkou jsou hory Sierra Maestra, které se nacházejí v jihovýchodní části ostrova. Pobřeží je zde členité s nádhernými útesy z korálů a mnoha malými ostrovy. Podnebí je subtropické až tropické a díky golfskému proudu a pasátům se teplota vzduchu pohybuje okolo 26°C a teploty vody neklesá pod 25°C. Na většině území jsou savany kromě hor, kde rostou zelené tropické lesy. Kuba je považována za klenot Antil. Na jedné straně je to ostrov, kde stále vládne komunistický režim a na té druhé je ostrovem překrásné zeleně, dlouhých písečných pláží, tyrkysově modrého moře, koktejlů, věhlasných doutníků, rumu a nádherných žen. Také tu můžete na silnicích vidět slavnou flotilu amerických aut z poloviny 20. století nebo můžete jít na překrásnou pláž Varadero. Na tomto ostrově jako byste se vrátili do doby Ernesta Hemigwaye, protože díky své osamocenosti od okolního světa je zde lidský život tvořen z malých radostí i velkých neštěstí.

Nejideálnější dobou pro návštěvu Kuby je březen nebo konec roku, ale to je zde nebezpečí hurikánů. Od května do září se vyskytují dešťové přeháňky. Pokud si budete chtít na Kubě zapůjčit automobil, tak Vám k tomu stačí mezinárodní řidičský průkaz s minimální platnosti ještě asi 5 měsíců. Nutností je si ještě požádat o místní řidičský průkaz, ale to už je jen formalita. Nejznámější půjčovnou je Havanautos. Při zapůjčení se většinou musí složit záloha, která je Vám vrácena po odevzdání nepoškozeného automobilu. Též si pořiďtě pojištění. Dálnice jsou celkem dobře udržované, ale ostatní silnice jsou ve špatném stavu. Jezdit byste měli určitě hodně pomalu. Na Kubu od 19. ledna 2000 platí vízová povinnost, v případě dovolené se vydává tzv. turistická karta, která může být zajištěna přes cestovní kancelář. Při vstupu do země ještě vyplňujete vstupní formulář, jehož kopii při odjezdu musíte předložit. Zdejší měna je kubánské peso a americký dolar. Jako suvenýr si můžete koupit např. rum, doutníky, domorodé výrobky (masky atd.) či křišťál.

Při nákupu základních potravin doporučujeme speciální prodejny pro cizince, ceny jsou srovnatelné s těmi našimi. Typickým kubánským pokrmem je rýže s barevnými fazolemi "Congri" či čenými fazolemi "Moros y Cristianos". Nejoblíbenějšími pokrmy jsou dary moře, masové omelety se sýrem, pečená selátka nebo opečený zelený banán. Vynikající je také zmrzlina a čerstvé ovoce. Oblíbenými nápoji jsou různé kotejly a místní pivo. Najíst se můžete jak v restauraci, tak v soukromí v tzv. paladerech, kde jsou nižší ceny. Spropitné se dává zhruba 10% z účtu. Nedoporučuje se stravovat u drobných prodejců na ulici. Nezapomenutelným zážitkem pro vás budou určitě karnevaly plné barev, které přináší dlouhé průvody, nádherné kostýmy a latinskoamerickou hudbu. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Havana s nádhernými koloniálními paláci, muzeii, kostely a nejkrásnější pláží ostrova Varadero. Mezi další typy na výlety můžeme jmenovat tyto: Santiago - nejstarší městské centrum a též středisko umění. Gran Parque Nacional Sierra Maestra - nádherné deštné pralesy s turistickými stezkami. Baracoa - nějstarší město ostrova. Trinidad - město plné historie. Isla de la Juventud - NP nacházející se v jižní části ostrova.

Kuba - další odkazy

Zájezdy Kuba - mohlo by vás zajímat

Na stránce Kuba last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Kubu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Kuba - alternativní nabídky

Na zájezd Na Kubu ne? Co zkusit v Karibiku nebo ve Střední Americe něco jiného?

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist