Turecko zájezdy

Zájezdy Turecko

Chystáte se vydat na dovolenou a Turecko je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu do Turecka, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat vynikající podmínky pro dovolenou na Egejské riviéře, Unescem chráněné travertinové kaskády a jezírka Hierapolis - Pamukkale (Bavlněný zámek) na Bodrumu nebo třeba členité pobřeží s desítkami pláží a zálivů na Turecké riviéře?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy do Turecka. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, v Turecku nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky do Turecka vybíráme

Vesta ***
19.6.(Út) - 26.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel*** Vesta, Turecká riviéra - foto objektuletecky, polopenze
14.990,- Kč, 7.290,- Kč
Golden Sun ***
19.6.(Út) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Golden Sun, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
15.990,- Kč, 8.190,- Kč
Kleopatra Fatih ***
19.6.(Út) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Kleopatra Fatih, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
16.490,- Kč, 8.390,- Kč
Grand Santana ****
19.6.(Út) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel**** Grand Santana, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
18.790,- Kč, 8.490,- Kč
Elysee ****
19.6.(Út) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel**** Elysee, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
17.290,- Kč, 8.790,- Kč
Caretta Relax ****
19.6.(Út) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel**** Caretta Relax, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
18.990,- Kč, 8.990,- Kč
do Turecka - oblasti

Kam na zájezd do Turecka

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích v Turecku.

Letní zájezdy do Turecka

Palác Dolmabahçe v Istanbulu Ölüdeniz Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sophia) v Istanbulu

Obecné informace o zájezdech do Turecka

Valná většina turistů přilétá během letní sezóny do Turecka na zájezd především kvůli pobytu u moře, neboť tato země nabízí svým návštěvníkům celou řadu hezkých, zajímavých a příjemných pláží, které jsou ideálním místem pro trávení zaslouženého času odpočinku a letecké zájezdy do Turecka jsou pro mnoho cestovatelů symbolem pro příjemně strávený čas na písečné pláži na břehu čistého a průzračného moře. A upřímně se není co divit, neboť tato orientální země sousedí hned se třemi moři.

Zájezdy Turecko

Mezi turisty nejoblíbenějším tureckým regionem je středomořské pobřeží, které je však daleko známější pod názvem Turecká riviéra. Na jejích dlouhých písečných plážích odpočívají a sluní se ti z turistů, kteří do Turecké republiky přicestovali s některou z desítek cestovních kanceláří z celého světa na klasický letecký pobytový zájezd.

Egejská riviéra, která se táhne podél pobřeží stejnojmenného moře v délce více než 300 kilometrů, je zase vyhledávána hlavně vyznavači windsurfingu a dalších plachtařských sportů, neboť tento region je, stejně jako nedaleké řecké ostrovy, k provozování plachtění jako stvořený.

Pobřeží Černého moře, kde panuje teplé, ale poměrně vlhké klima, zahraniční turisté zatím neobjevili a těch několik jedinců, kteří navštíví Turecko a většinou na vlastní pěst sem zavítají, okouzlí především krásnou a nedotčenou přírodou. V každém případě je ale na zájezdu do Turecka z čeho vybírat, protože celková délka všech tureckých pláží přesahuje úctyhodných 8.000 kilometrů!

Turecko a jeho pláže

Většina tureckých pláží, na které se turisté dostanou, se honosí oceněním Modrou vlajkou. Historicky první Modrá vlajka byla v Turecku udělena v roce 1993 a již o 15 let později se touto známkou kvality mohlo chlubit 250 pláží a zátok po celé zemi. Modrou vlajku uděluje celosvětově organizace Foundation for Environmental Education na základě přísných kritérií, mezi které patří zejména čistota pláže, čistota vody a opatření na ochranu životního prostředí. Je pochopitelné, že většina pláží s oceněním Modrou vlajkou se nachází, vzhledem k její délce, na Turecké riviéře. Jen v okolí Antalye se dnes mohou turisté na zájezdech v Turecku koupat na více než 130 plážích s tímto prestižním oceněním.

Při pohledu na tyrkysově modré moře, jemný bílý písek a vzrostlé palmy se leckomu může lehce stát, že si bude připadat jako někde v Karibiku. Za takovými plážemi ovšem není nutné cestovat přes půl zeměkoule, protože i takové pláže nabízí svým návštěvníkům Turecko. Příkladem za všechny může být třeba pláž Ölü Deniz poblíž Fethiye. Nádherná modrá laguna láká k plavání, šnorchlování a opalování se na příjemně prohřáté sněhobílé pláži. Méně známé, avšak neméně krásné, jsou pláže Kalamaki v národním parku Dilek, které jsou obklopeny okouzlující a nedotčenou přírodou. Společným charakteristickým znakem všech pláží na pobřeží Egejského moře je pak až neuvěřitelně čistá voda. I z tohoto důvodu jsou letecké zájezdy do této části Turecka mezi turisty tak oblíbené.

Mnoho pláží, na které může být Turecko právem pyšné, je také vhodných pro rodiny s malými dětmi. Vyznačují se dobrou dostupností, absencí podmořských proudů a především jen pozvolna se svažujícím mořským dnem. Na těchto plážích mohou rodiče poslat děti hrát si do vody bez starosti o jejich bezpečnost. Například pláž s názvem Altinkum, která leží asi 10 kilometrů od populárního letoviska Egejské riviéry Cesme, je díky chybějícímu příboji pro děti naprosto ideální. Své návštěvníky navíc okouzlí okolní krásou a nedotčenou přírodou a proto značná část turistů, kteří si s sebou na dovolenou berou malé děti, přilétá na zájezd do Turecka právě do oblast Cesme. Pláž Arakli je rovněž ideálním místem pro děti a to především díky mělkému moři. A jako poslední lze uvést hned několik pláží v okolí letoviska Side.

Zájezdy do Turecka na Tureckou riviéru

Oblast v okolí oblíbeného turistického střediska Alanya je zase typickým zástupcem letovisek Turecké riviéry. Nachází se na jižním pobřeží Turecka na úpatí pohoří Taurus, které ji chrání před vlivy kontinentálního počasí. Z jedné strany obklopena lesy a loukami na svazích Taurusu, ze strany druhé pak písečnými plážemi podél pobřeží, patří k oblíbeným místům turistů, kteří preferují klidnou a pohodovou dovolenou. Přítomnost moře z jihu a hor ze severu zaručuje turistům, trávícím dovolenou v Alanyi nebo blízkém okolí, příjemné klimatické podmínky po celý pobyt. V hlavní letní sezóně se zde teploty pohybují okolo 30 stupňů Celsia a modré nebe je téměř vždy úplně bez mráčku.

Nejen samotná Alanye, ale též celé její okolí, je lemováno dlouhými písčitými plážemi. Mezi ty nejznámější, na které může být celé Turecko poprávu pyšné, určitě patří Kleopatřina pláž, která byla pojmenována po nejslavnější egyptské panovnici Kleopatře, která prý byla touto pláží zcela unešena a neodolala pokušení se právě na tomto místě vykoupat. Kdo by chtěl na zájezdu v Turecku vyzkoušet to samé, musí se vydat na západ od Alanye. Její návštěva určitě stojí za to a její jedinou nevýhodou může pro někoho být poměrně svažitý terén. Koho omrzí plavání ve vlnách Středozemního moře, můžete si zájezd na Tureckou riviéru zpestřit prohlídkou jeskyně Damlatas, která se nachází v těsné blízkosti pláže.

Golfové zájezdy a Turecko

Na půli cesty mezi Alanyí a největším městem Turecké riviéry Antalyí leží malé letovisko Belek. To se do povědomí hlavně movitějších turistů především z kontinentální Evropy nezapsalo ani tak svými plážemi, které jsou mimochodem velmi hezké a pečlivě udržované, ale především svými kvalitními golfovými hřišti. To nejznámější z nich nese název National Golf Club a ti z turistů, kteří to s golfem myslí opravdu vážně, už o něm jistě vícekrát slyšeli. I kvůli němu získává Turecko mezi golfisty na popularitě a golfové zájezdy jsou velmi žádané.

Letovisko se začalo formovat rozvíjet do dnešní podoby až ve druhé polovině minulého století. Po dni stráveném na golfovém hřišti mohou hráči strávit pozdní odpoledne zájezdu do Beleku na místní několikakilometrové písečné pláži buď lenošením, plaváním nebo potápěním v příjemně vyhřátém moři či s přibývajícím večerem třeba romantickou procházkou po pláži. Podél celého pobřeží rostou v hojné míře palmy, eukalypty a pinie, které v horkých dnech poskytují chladivý stín před prudkým sluncem.

Zájezdy do Turecka do letoviska Side

Dalším oblíbeným turistickým letoviskem Turecké riviéry je město Side. Nalézá se asi 75 kilometrů východně od Antalye a jeho turistická vybavenost uspokojí přání každého návštěvníka. I to je možná jedním z důvodů, proč si Side turisté tak často vybírají coby cílové místo svého zájezdu pokud jde o Turecko. Side znamená především křišťálově čisté moře, dostatek slunečního svitu a v neposlední řadě jak písečné, tak oblázkové pláže. Která z nich to bude záleží na tom, kterým směrem se návštěvníci Side z letoviska vydají. Pláž na západ od města je písčitá a právě na ní míří většina v Side a okolí ubytovaných turistů. Východní pláž je pokryta kamínky a oblázky hlavně během sezóny bývá klidnější než písčitá pláž na západě.

Turecko je z pohledu turistiky tak pestrou a rozmanitou zemí, že si zde každý může vybrat letovisko přesně podle svých představ. A po návratu může vzpomínat na svůj zájezd do Turecka, které prožil nebo prožila v zemi na pomezí Evropy a Orientu, jako na báječně strávenou a hlavně nezapomenutelnou dovolenou.

Turecko - další odkazy

Turecko - mohlo by vás zajímat

Kdo by nechtěl navštívit Turecko, zemi orientu, vůní a koření, tkaných koberců a modliteb? Základní informace o místní mentalitě, památkách, přírodě a spoustu dalších užitečných rad vám nabízí web, který je na Turecko a informace o něm zaměřený. Zvažujete-li, v jakém období tuto zemi navštívit, a stále nejste rozhodnuti, podívejte se na předpověď počasí ve vybraných tureckých lokalitách.

Pro zájezdy do Turecka na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy do Turecka to správné místo, kde začít.

Turecko - alternativní nabídky

Zájezdy Do Turecka ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená v Turecku nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist