Zájezdy na Egejskou riviéru

Zájezdy Egejská riviéra

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Egejskou riviéru. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Turecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Egejskou riviéru, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Egejské riviéře

Hotely na Egejské riviéře

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Ado BeachHotel***
Turgutreis

Hotel***** AquaHotel*****
Marmaris

Hotel**** Aqua FantasyHotel****
Kusadasi

Hotel***** Aria Claros BeachHotel*****
Kusadasi

Hotel**** Armonia Holiday VillageHotel****
Turgutreis

Hotel**** Batihan Beach ResortHotel****
Kusadasi

Hotel**** Bendis BeachHotel****
Bodrum

Hotel***** Blue Bay PlatinumHotel*****
Marmaris

Hotel***** Blue Bay PlatinumHotel*****
Marmaris

Hotel**** Blue SkyHotel****
Kusadasi

Hotel***** Bodrum ImperialHotel*****
Bodrum

  Následující Zobrazit následující hotely na Egejské riviéře1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Zájezdy na Egejskou riviéru

Zájezdy Egejská riviéra - ilustrační fotografie Zájezdy Egejská riviéra - ilustrační fotografie Zájezdy Egejská riviéra - ilustrační fotografie

Egejská riviéra na západním pobřeží Turecka se nachází na pobřeží moře, podle kterého dostala také svůj název. Vzhledem k příznivým přírodním podmínkám je charakteristická nádhernými písečnými plážemi, tyrkysově modrým mořem, bohatou a sytě zelenou přírodou a v neposlední řadě i horami, zvedající mi se k nebi dále ve vnitrozemí. Zájezdy na Egejskou riviéru patří k nejoblíbenějším způsobům, jak během léta trávit u moře čas zaslouženého volna a odpočinku.

Dalo by se říci, že Egejská riviéra má daleko blíže k Řecku a jeho ostrovům, od kterých leží v mnoha případech vzdálená jen několik kilometrů, než k orientální části Turecka. Nejbližšími většími řeckými ostrovy k tureckému pobřeží jsou Lesbos, Chios, Samos, Kos a konečně na samém jihu Rhodos. Ty jsou také častým cílem výletů těch z návštěvníků Turecka, kteří si chtějí zájezdy na Egejskou riviéru zpestřit poznáváním i dalších míst a destinací.

Egejská riviéra leží stále ještě tak trochu ve stínu své známější sestry Turecké riviéry, která se rozprostírá podél tureckých jižních břehů Středozemního moře. Letoviska na západě Turecka tak zatím nejsou tak známá jako jižněji ležící Alanya nebo Antalya, avšak svou infrastrukturou a možnostmi ubytování dokáží uspokojit i ta nejnáročnější přání svých návštěvníků.

Na zájezdy do letovisek Egejské riviéry tak směřují nejen vyznavači klidné dovolené, kteří plánují prožít čas odpočinku a volna na malých a zastrčených plážích, kde budou mít dostatek soukromí, ale také příznivci nekonečné zábavy a nočního života. Podobně je dovolená na Egejské riviéře žádaná mezi milovníky vodních a plážových sportů a na zájezdy sem kvůli ideálním podmínkám často míří vyznavači paraglidingu, přístrojového potápění, windsurfingu a dalších sportů.

Hlavním důvodem pro cestu na západní pobřeží Turecka a do oblasti zvané Egejská riviéra však zůstávají pro většinu turistů zdejší písečné pláže a křišťálově čisté moře podél nich. Členité pobřeží Egejské riviéry ukrývá desítky těch nejkrásnějších pláží celého Středomoří a není se tak co divit, že také pravděpodobně nejznámější turecká pláž Öludeniz se nachází právě u západních břehů Turecka v regionu Egejská riviéra.

Letecké zájezdy na tureckou Egejskou riviéru jsou též často vyhledávány milovníky historie a zájemci o antickou architekturu a památky. Právě při pobřeží Egejského moře kdysi stávala slavná Trója a další významná antická města a hned dva starověké divy světa, Artemidin chrám v Efesu a mauzoleum v Halikarnassu, stály v oblasti Egejské riviéry.

Nejsevernějším letoviskem regionu Egejská riviéra je oblíbené Cesme. To se nachází asi 15 kilometrů od řeckého ostrova Chios a jde o vcelku rušné letovisko s krásným hradem svatého Petra nedaleko zdejšího přístavu, jež byl vybudován v průběhu 14. století. V okolí letoviska se nachází hned několik písečných pláží s mírným vstupem do moře, takže zájezdy do Cesme jsou vhodné i pro rodinnou dovolenou. Z Cesme také pravidelně vyplouvají trajekty do města Chios na stejnojmenném ostrově a turisté tuto možnost často využívají k poznání nedalekého řeckého ostrova.

Dále na jih v oblasti Egejská riviéra, prakticky přímo proti řeckém ostrovu Samos, se nachází jedno z nejznámějších turecký letovisek Kusadasi. Zájezdy do Kusadasi jsou oblíbené hlavně mezi milovníky historie, neboť se nachází jen pár kilometrů od ruin starověkého Efesu. V něm kdysi stál jeden ze sedmi divů světa starověku, známý Artemidin chrám. Kusadasi bývá také často označováno jako turecké Las Vegas a zábava zde rozhodně nekončí se západem slunce. Kromě celé řady barů, diskoték a dalších zábavních podniků, tady mohou turisté zajít do několika kasín. K nejznámějším památkám Kusadasi patří pevnost na ostrůvku Güvercinada nedaleko centra. Zábava ovšem není jediným důvodem, proč je Kusadasi mezi turisty tak oblíbené a zájezdy do tohoto tureckého regionu patří k nejžádanějším. Na turisty totiž čeká v okolí Kusadasi hned několik písečných pláží s mírným vstupem do moře, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci na břehu šumícího moře.

Velmi známým prázdninovým střediskem regionu Egejská riviéra je město Bodrum. To se ve starověku nazývalo Halikarnassos a stálo zde známe mauzoleum krále Mauzolea, které patřilo ke starověkým sedmi divům svět. Bohužel tato stavba se do dnešní doby nedochovala a v místě, kde kdysi stála, dnes probíhají vykopávky. Bodrum leží jen asi 20 kilometrů od řeckého ostrova Kos a turisté často využívají možnosti lodní dopravy k tomu, aby tento ostrov blíže poznali. V okolí Bodrumu se nalézá celá řada krásných písečných pláží s mírným vstupem do prohřátých vod Egejského moře.

Jedním z nejvýznamnějších letovisek jižní části Egejské riviéry je letovisko Marmaris. To je charakteristické svou zelenou přírodou a blízkými horami, jež dotvářejí úchvatné panoráma města. Zájezdy do Marmarisu jsou mezi turisty oblíbené zejména pro jedinečné a okouzlující pláže, které jsou lemovány vzrostlými palmami. Podobně se tady bude dovolená líbit i příznivcům pěší turistiky, neboť v bezprostřední blízkosti města se nachází hned několik stezek pro turisty. I když většinou bývá Marmaris řazen ke klidnějším letoviskům, turisté se zájmem o noční život a zábavu tady najdou několik podniků, které zavírají až nad ránem.

Jen asi 5 kilometrů jihozápadně od Marmarisu se nalézá středisko Icmeler, jež se nalézá u ústí malebné zátoky, v níž leží i Marmaris. Na turisty, kteří se vydali na dovolenou právě do této části Turecka na Egejskou riviéru, tady čekají krásné písčito - oblázkové pláže, které byly již několikrát oceněny Modrou vlajkou. Vzhledem k blízkosti hor bývají zájezdy do Icmeleru oblíbené mezi vyznavači pěší turistiky, kteří mohou kombinovat pobyt u moře s tůrami po blízkých horách.

Nejzápadnějším letoviskem oblasti Egejská riviéra je Fethiye. V minulosti byl tento přístav nazýván Telemessos a patřil k nejdůležitějším městům starověku. V současnosti jde o jedno z nejoblíbenějších letovisek Egejské riviéry, kde bylo za několik posledních desetiletí vybudováno množství moderních hotelů s veškerým komfortem. Nedaleko centra města se nalézá malebný přístav, jež je lemován příjemnou promenádou s celou řadou restaurací, kaváren a obchůdků.

Jen asi 10 kilometrů jižně od se Fethiye leží hotelové městečko Öludeniz, které je považována za turecký poklad. Nejde o nijak velké letovisko, ovšem co jej proslavilo daleko za hranicemi Turecka je zdejší pláž. Ta se nachází nedaleko malebné zátoky, má písečný povrch a mírný vstup do moře, a patří k nejznámějším plážím nejen v Turecku, ale dokonce v celém Středomoří.

Egejská riviéra - další odkazy

Zájezdy Egejská riviéra - mohlo by vás zajímat

Na stránce Egejská riviéra last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Egejskou riviéru. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Egejská riviéra - alternativní nabídky

Na zájezd Na Egejskou riviéru ne? Co zkusit v Turecku něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Egejskou riviéru nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů do Turecka, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

  Hledat zájezd

  Hledat zájezd

  pobytové
  lyžařské
  Novinky

  Novinky

  12.6.2018
  Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

  Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

  7.6.2018
  Dovolená v Bulharsku s all inclusive

  Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

  30.5.2018
  Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

  Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

  Kontakty

  Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
  Aktuální výše slev na zájezdy

  Největší slevy na zájezdy

  Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

  O e-zajezdy.cz

  O e-zajezdy.cz

  Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

  Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

  Také provozujeme

  VLNA.cz, 2018

  TOPlist