Last minute ostrov Kréta

Ostrov Kréta last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Krétu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Krétu a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Krétu vybíráme

Aqua Sun Village ****
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel**** Aqua Sun Village, ostrov Kréta - foto objektuletecky, all inclusive
18.890,- Kč, 9.990,- Kč
Gortyna ***
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Gortyna, ostrov Kréta - foto objektuletecky, polopenze
12.690,- Kč, 6.990,- Kč
Maya Beach ***
31.5.(Čt) - 7.6.(Čt), 7 nocí
Hotel Hotel*** Maya Beach, ostrov Kréta - foto objektuletecky, all inclusive
21.550,- Kč, 11.990,- Kč
Agapi Beach ****
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel**** Agapi Beach, ostrov Kréta - foto objektuletecky, all inclusive
32.190,- Kč, 17.990,- Kč
Cactus Beach ****
31.5.(Čt) - 7.6.(Čt), 7 nocí
Hotel Hotel**** Cactus Beach, ostrov Kréta - foto objektuletecky, all inclusive
22.990,- Kč, 12.990,- Kč
Villa Marina **
31.5.(Čt) - 7.6.(Čt), 7 nocí
Hotel Hotel** Villa Marina, ostrov Kréta - foto objektuletecky, bez stravy
11.710,- Kč, 6.710,- Kč

Ostrov Kréta - last minute zájezdy

ostrov Kréta - ilustrační fotografie ostrov Kréta - ilustrační fotografie ostrov Kréta - ilustrační fotografie

Oblíbená Kréta leží asi 160 km jižně od řecké pevniny a je největším řeckým ostrovem. Po Kypru je dokonce druhým největším ostrovem v celém východním Středomoří. Ale nej ve slově největší není jediným nej, kterým se může Kréta pyšnit. Vedle rozlohy si drží i další řecké geografické nej, neboť je také nejjižněji položeným ostrovem Řecka, na který jsou pořádány letecké zájezdy snad ze všech koutů světa a Kréta každoročně kraluje v šíři nabídky last minute zájezdů do Řecka se zajímavými slevami na poslední chvíli. A aby těch nej nebylo málo, tak je Kréta také nejnavštěvovanějším ze všech řeckých ostrovů a to nejen na last minute zájezdy.

Vzhledem k jeho oblibě je nabídka leteckých zájezdů do některého z krétských letovisek velmi široká a to správné středisko, které bude vyhovovat všem představám o dovolené toho kterého turisty si tady najde snad každý. Vítaným bonusem je navíc skutečnost, že během hlavní sezóny je velmi často možné vybírat i z poměrně pestré nabídky last minute zájezdů na Krétu, které jsou cestovními kancelářemi nabízeny pár dní před odletem s velmi atraktivními slevami.

Tato středomořská perla je opředena mnoha starověkými mýty a Řekové sami nazývají Krétu Velkým ostrovem. Její velikost ovšem nespočívá pouze v její rozloze, nýbrž v její bohaté a až neuvěřitelně rozmanité historii. Vždyť Mínojská kultura, nejvyspělejší civilizace doby bronzové, se dodnes označuje za kolébku celé evropské civilizace. Tato civilizace byla také svědkem výbuchu sopky na nedalekém Santorini, která způsobila destrukci celé řady mínojských staveb. Dodnes jsou ale zbytky starobylých mínojských paláců i prostších sídel, které jsou rozesety po celém ostrově Kréta, němými svědky nezpřetrhaných svazků moderní Kréty s její slavnou minulostí.

Kréta je doslova pokladnicí historie, neboť mezi její další klenoty z mladší historie patří nesčetné antické památky z období řeckého, římského, byzantského, benátského a tureckého vlivu. Všechny tyto kultury zanechaly v historii ostrova Kréta svou stopu. Ale i Kréta samotná zase na oplátku do značné míry ovlivňoval všechny své dobyvatele. A tuto tradici si Kréta zachovává až do současnosti. I přes statisíce návštěvníků, kteří Krétu ročně během nějakého z last minute zájezdů navštíví, zůstává Kréta stále svou a naopak se nesmazatelně zapisuje do paměti každého z nich.

Není to však jen historie, která již celá staletí láká zástupy cestovatelů a turistů cestě na Krétu a ke snaze zakoupit na Krétu výhodný last minute zájezd. Je to také její rozmanitá a především krásná příroda. Ostrovu kralují až 2.500 m vysoké horské štíty, na jejichž vrcholcích ještě koncem jara leží bílý příkrov sněhu, který v ranních paprscích slunce doslova září. Horské masívy podél jižního pobřeží ostrova Kréta prudce padají do vln Lybijského moře a milovníci přírody tak mají možnost nechat se unést divokou, drsnou a nespoutanou krásou majestátných horských štítů a ostrých soutěsek plazících se k mořské hladině.

Kréta je pravým rájem pro dovolenou i pro ty, kteří třeba odlétají do Řecka na zájezd last minute právě na Krétu s tím, že chtějí během času dovolené odpočívat a relaxovat. Jak půvabné oblázkové pláže ukryté mezi skalními útesy jihu, tak i rozsáhlé písečné pláže podél severního pobřeží okouzlí všechny své návštěvníky romantickými odstíny blankytně modrého a krásně prohřátého moře. Některá místa pak mohou zcestovalým turistům, znalým řeckých ostrovů, připomínat blízký Rhodos.

K charakteristickým znakům ostrova Kréta patří rovněž její obyvatelé - pohostinní, dobrosrdeční, přátelští, ale také velmi hrdí lidé. V horských vesnicích, umně skrytých před vlivy moderního světa, vám velmi ochotně nabídnou k ochutnání některé z tradičních produktů a z nich vyráběných lahodných pokrmů jako například med, kaštany, ovčí jogurt, domácí víno či proslulou pálenku rakii. Krétská kuchyně všeobecně patří k nejzdravějším na světě a dle mnohých lékařských analýz je jednou z příčin pověstné krétské dlouhověkosti. I to je důvodem, proč si tolik návštěvníků last minute zájezdu na ostrov Kréta tak rádo dává něco lahodného k snědku ve zdejších tavernách.

Mezi další poklady ostrova Kréta patří též její zachovalá historická města a další vzácná místa. Například ostrůvek Spinalonga, který je rozdělen na dva menší ostrůvky, je spojen s pevninou jen úzkou hrází. Na levé straně od hráze se nachází zchátralý větrný mlýn a dále po cestě jsou pak další dva.

Frangokastelo je světoznámé benátské opevnění, nacházející se přibližně 80 km jihovýchodním směrem od Chanie. Pevnost byla vybudována okolo roku 1371 a turisté, kteří se vypravili na last minute zájezd na ostrov Kréta si zde mohou do detailu prohlédnout stavby s typickým pravoúhlým půdorysem jako u většiny veneziánských hradů. Uvnitř prázdného hradu se sice nenachází žádná historická expozice, ale pohled z moře na její mohutné hradby je impozantní.

Kréta je místem, kde slunce září celých 300 dní v roce a jehož podnebí je označováno za nejteplejší a na zdraví nejlépe působící v celé Evropě, jistě uspokojí všechny představy o ideální dovolené každého, kdo se rozhodne se na Krétu vypravit. A pokud se ještě podaří sehnat nějaký last minute zájezd, dojem z dovolené na Krétě bude dokonalý.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Krétě s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** AcropolisStudio / Apartmán***
Hersonissos

Hotel*** AdelaisHotel***
Tavronitis

Hotel*** AdelaisHotel***
Tavronitis

Studio / Apartmán*** Adonis ApartmensStudio / Apartmán***
Kato Gouves

Hotel**** Agapi BeachHotel****
Amoudara

Hotel***** Agelia BeachHotel*****
Sfakaki

Hotel*** AggeloHotel***
Stalida (Stalis)

Aparthotel** AchliaAparthotel**
Achlia

Penzion** AkrotiriPenzion**
Makrigialos (Makris Yialos)

Hotel**** AKS Minoa PalaceHotel****
Amnissos

Hotel***** Aktia LoungeHotel*****
Stalida (Stalis)

Hotel***** Aktia Lounge Hotel & SpaHotel*****
Stalida (Stalis)

Hotel*** Akti OlousHotel***
Elounda

  Následující Zobrazit další hotely na Krétě1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45
ostrov Kréta - další odkazy

Ostrov Kréta - mohlo by vás zajímat

Rodištěm boha Dia je řecký ostrov Kréta. Její velikost spočívá v jejím bohatství. Několik kultur zanechalo na ostrově své stopy a vzpomeneme-li na památky, které v sobě ukrývá, otevírá se nám vskutku nádherné místo pro letní dovolenou. Ostrov je velice rozmanitý a dokáže nabídnout každému návštěvníkovi něco. Bohatství v podobě památek láká na ostrov milovníky historie a další skupinkou turistů jsou milovníci pláží a koupání se v moři. Přemýšlíte kdy je ta nejvhodnější doba pro návštěvu Kréty? Jaké teploty zde panují v letních měsících? Podívejte se na předpověď počasí na ostrově Kréta.

Ke Krétě patří také nespočet letovisek rozdělených na sever, jih a vnitrozemí. Nejvíce turistů se soustřeďuje na severní části. Známá letoviska jako Chania, Gouves, Sissi, ale také hlavní město Heraklion slibují dokonalé strávení dovolené. Kréta je nejnavštěvovanějším řeckým ostrovem a pokud se chcete dozvědět více o ostrově, můžete se podívat na rady a tipy o Krétě a určitě zde načerpáte mnoho dalších cenných informací.

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Krétu, naleznete na stránce slev na zájezdy na Krétu. Kompletní nabídku zájezdů na Krétu lze nalézt na stránce zájezdy na Krétu.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist