Destinace s last minute zájezdy

Lyžařské zájezdy na hory nabízíme do těchto zemí

Lyžování

Zájezdy na hory a lyžování 2019

Zimní lyžařské zájezdy na hory

Lyžování, coby forma aktivního zimního odpočinku, si již získalo miliony příznivců po celém světě. A nezáleží na tom, zda se jedná o jeho alpské formy, kterým jsou zaslíbené země jako Rakousko, Itálie, Francie a další, nebo severský způsob. Každou zimu se pravidelně vydávají statisíce vyznavačů bílého sportu na zájezdy do hor blízkých i vzdálených, aby v jejich náruči prožili několik dnů plných sportu a zábavy uprostřed okouzlující zimní přírody.

V Alpách čekají na vyznavače sjezdového lyžování tisíce kilometrů kvalitně a velmi pečlivě upravených sjezdovek, moderní lanovky a lyžařské vleky, pouze minimální (pokud vůbec nějaké) fronty na přepravní zařízení jakéhokoliv druhu a v neposlední řadě též profesionální servis, který s lyžováním souvisí, na té nejvyšší úrovni. V mnoha případech nabízejí největší z alpských lyžařských středisek svým návštěvníkům i několik stovek kilometrů navzájem propojených sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, nejrůznějších profilů a širokého spektra délek. Příznivci běžeckého lyžování, kteří se vydají na některý ze zimních lyžařských zájezdů na hory, se zase mohou těšit na stovky kilometrů upravovaných běžeckých tras určených jak pro klasický styl, tak pro bruslení.

Sjezdovky v Rakousku

Mezi nejoblíbenější alpské země mezi českými lyžaři patří bezesporu Rakousko, Itálie a Francie. Právě do těchto zemí je totiž cestovními kancelářemi pořádáno zdaleka nejvíce lyžařských zájezdů na hory ze všech. Ale která střediska z tak široké nabídky jsou ta nej, která uspokojí všechna přání konkrétního jedince? Vybrat nejlepší lyžařská střediska Alp vůbec není snadné. Ale následující přehled by mohl alespoň napovědět, kterým směrem zaměřit svůj zájem pro ty z lyžařů, kteří se zatím rozhodují, do které ze zemí se na zájezd na hory vydají nebo ve kterém skiareálu stráví svou letošní zimní dovolenou.

K těm jednoznačně top z alpských lyžařských oblastí v Rakousku patří bezesporu Kitzbühel. Ale proč? Není ani největší, ani nejpestřejší z pohledu šířky nabídky sjezdových tratí, ani nejrozlehlejší a ani nemá nejvyšší počet sjezdovek nebo vleků. Nemá ani nejdelší lanovku a ani nejdelší nebo nejprudší sjezdovku. Má ale sjezdovku nejznámější a to je důvod, proč je Kitzbühel takovým pojmem. Ať si kdo chce co chce říká, Kitzbühel je Kitzbühel. A každý, kdo to se sjezdovým lyžováním myslí opravdu vážně, by se měl účastnit některého z mnoha lyžařských zájezdů, které do Kitzbühelu pravidelně každou zimní sezónu směřují, nebo by měl Kitzbühel alespoň jednou navštívit. Je to to nejklasičtější rakouské alpské středisko, navíc s největším a nejtěžším závodem ve sjezdu na světě, slavným Hahnenkammem. Kdo by si chtěl vyzkoušet obávanou sjezdovku Streif v plné parádě, má možnost buď v lednu po závodě, nebo pak v průběhu února.

Lyžování v Alpách

Dalším oblíbeným místem v Rakousku, a to nejen mezi rekreačním jezdci, ale i mezi zkušenými sjezdaři a odborníky na lyžování, je lyžařská oblast Arlberg. Ta se nachází na pomezí spolkových zemí Tyrolsko a Vorarlbersko a cesta z Prahy sem po dálnici trvá asi 6 hodin. Rozsáhlý skiareál v okolí středisek Lech, Zürs a St. Anton může svým návštěvníkům ve vrchovaté míře nabídnout úžasné horské výhledy, skvělé sjezdovky, závratný volný terén, jistotu dokonalého přírodního sněhu, poskytované služby na vysoké úrovni a bezchybné zázemí pro to nejlepší lyžování.

U populárního německého skiatlasu autoklubu ADAC si tato téměř bezchybná lyžařská oblast vysloužila skvělé hodnocení nejen za sjezdové lyžování, ale také za zábavu po lyžování, v Rakousku tolik populární après ski. A to je ještě potřeba ke třem zmiňovaným střediskům přičíst ještě St. Christoph, Klösterle a Stuben, které jsou v nabídce lyžařských zájezdů na rakouské hory sice spíše výjimkou, ale se kterými se celá oblast Arlberg stává s více než 250 kilometry sjezdovek jednou z největších v celém Rakousku a každému může nabídnout nekonečné možnosti skvělého lyžování.

Zimní dovolená

K jednomu z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Rakousku pak určitě patří i Nassfeld / Hermagor. Říká se, že Nassfeld je vůbec nejlepší zimní středisko spolkové země Korutany. Sjezdaři se tady mohou vydovádět na více než 100 kilometrech krásných a velmi členitých sjezdovek, jejich obtížnost sahá od těch nejjednodušších až po velmi obtížné tratě. Perfektní lyžování si tady mohou užít jak sjezdaři začátečníci a rodiny s dětmi, tak také protřelí jezdci a zkušení freerideři. Navíc velmi příznivou zprávou pro zájemce o zimní dovolenou a lyžování v Nassfeldu je fakt, že ceny jak ubytování, tak jízdného na lyžařských vlecích, se v této oblasti (na to, že jde o lyžování v Alpách v Rakousku) pohybují na příznivých hodnotách a tudíž cena zimních zájezdů do Nassfeldu patří mezi cestovními kancelářemi nabízenými zájezdy na hory do Alp spíše k těm nižším.

Jako zástupce tyrolských skiareálů je velmi často zmiňována Silvretta Arena a její nejznámější středisko Ischgl. Ischgl je i na poměry v Rakousku především velmi luxusní a tím pádem i poměrně drahé lyžařské středisko. Turisté, kteří si Ischgl zvolí jako místo pro svou zimní dovolenou, však za své peníze dostanou vše, co ke správné zimě v Alpách patří, a to měrou více než vrchovatou.

Zájezdy na hory

Silvretta Arena je známá svou až nevyčerpatelnou zásobou kvalitního přírodního sněhu na sjezdovkách, které svou celkovou délkou přesahují magickou hodnotu 200 kilometrů a které zaručeně uspokojí veškerá přání i těch nejnáročnějších příznivců sjezdového lyžování. Nejdelším zdejším sjezdem je trať vedoucí z Palinkopfu (2.864 m) až do Ischglu (1.400 m), jejíž celková délka přesahuje 10 kilometrů. Navíc je možné se z Ischglu na jeden skipas a s lyžemi na nohou dostat na druhou stranu horského masivu, do sousedního Švýcarska. Středisko Samnaun je bezcelní zónou a je tak vítaným místem, kam se dá během zájezdu do Alp vyrazit za výhodnými nákupy.

Z italských lyžařských středisek určitě stojí za zmínku Kronplatz, nebo též Plan de Corones. Taková koncentrace sjezdovek a lanovek, jakou je možné spatřit právě na tomto vrcholu v Jižním Tyrolsku, nemá jinde v Alpách obdoby. Většina lanovek na Kronplatzu končí až na samém vrcholu hory a z něho se pak rozbíhají do všech směrů sjezdovky, mířící dolů do údolí a slibující dobré lyžování po celou zimní sezónu. Celkem téměř 120 kilometrů tratí, které mohou provozovatelé lanovek a vleků v případě potřeby po celé délce zasněžit, je příslibem skvělé lyžařské zábavy po celou dobu pobytu na horách v Itálii. Díky pestrosti zdejších sjezdových tratí si na své přijdou jak začátečníci, tak také agresivní carveři a rychlostní lyžaři. Pokud by někomu lyžování na nejexponovanějším vrcholku Jižního Tyrolska nevyhovovalo, může se vydat skibusem ještě kousek jižněji, do nedaleké oblasti Alta Badia. Tam na něj bude čekat dalších více než 120 kilometrů sjezdovek především lehké a středně těžké obtížnosti. Je tedy více než zřejmé, proč jsou lyžařské zájezdy do Itálie a především pak na Kronplatz tak oblíbené.

Alpy

Mnoho českých lyžařů si oblíbilo Livigno, lyžařskou oblast nedaleko hranice Itálie se Švýcarskem. Důvodem jsou ceny, za které se dá v Livignu bydlet a lyžovat. Livigno je malebným údolím, které je v zimě přístupné pouze tunelem Munt La Schera ze sousedního Švýcarska. V údolí se nacházejí hotely, penziony, obchody a restaurace, ale i upravované běžecké stopy pro příznivce severského lyžování, kteří se v Livignu rozhodně nudit nebudou. Po obou stranách údolí se pak nacházejí desítky sjezdovek a nejrůznější lyžařské vleky a lanovky. Celková délka sjezdovek v Livignu přesahuje 100 kilometrů a lyžuje se zde v nadmořských výškách od 1.800 do více než 3.200 metrů nad mořem. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak skutečnost, že Livigno je bezcelní zónou a tak se tu dají za velmi příznivé ceny nakoupit různé komodity od alkoholu přes cigarety, šperky až po pohonné hmoty. Kdo si tedy bude chtít během zájezdu na hory ještě výhodně nakoupit, pro toho je Livigno jasnou volbou.

Mezi nejproslulejší italská lyžařská střediska patří bezpochyby také Bormio. Toto malebné středisko, které leží současně ve 3 údolích Valfurva, Valdidentro a Valdisotto, je pravidelným hostitelem závodů Světového poháru a kromě atraktivních a pečlivě upravovaných sjezdových tratí sem turisté jezdí také kvůli známým termálním lázním. Lyžařskou oblast Bormio vlastně tvoří 2 skiareály: vrchol Cima Bianca nedaleko městečka Bormio a pak o něco vzdálenější Santa Caterina.

Pýchou hory Cima Bianca (a nutno podotknout, že zcela oprávněnou) je trať Stelvio, která patří vůbec k tomu nejlepšímu, co mohou italské Alpy svým návštěvníkům nabídnout. Od startu až do svého cíle v Bormiu překonává trať převýšení téměř 2 kilometrů a panoramata, která se před lyžaři otevírají, se dají označit pouze kýčovitými superlativy.

Nejznámější švýcarskou lyžařskou oblastí jsou s největší pravděpodobností 4 údolí a zimní střediska Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz a Thyon. Celkem téměř 350 kilometrů sjezdových tratí pod nejvyšším zdejším vrcholem Mt. Fort (3.300 m) s průměrným převýšením kolem 2 kilometrů dělá ze 4 údolí jednu z největších oblastí pro lyžování na světě. Verbier se díky pravidelně pořádaným závodům Xtreme stalo středobodem freeridového vesmíru a kromě toho se tady pravidelně uzavírá světová sjezdařská sezóna během akce High Five. Je tedy zřejmé, že na své si ve Verbier přijdou především freerideři a příznivci nekonvenčního lyžování a že zájezdy na hory do 4 údolí budou volit především oni.

Podobně rozsáhlá oblast je i St. Moritz / Engadin, kde 3 propojené skiareály nabízejí lyžařům také celých 350 kilometrů sjezdovek ve výškách nad 3.000 metrů, navíc s výhledem na masivní vrcholky švýcarských čtyřtisícových velikánů. Přímo z městečka St. Moritz vedou dvě lanovky do lyžařské areálu Corviglia / Piz Nair / Marguns, která má sama o sobě skoro 100 kilometrů sjezdovek. Třetí lanovka do této oblasti vede ze sousední vesničky Celerina. K nejtěžším sjezdovkám patří olympijská trať z vrcholu Corviglie a o tom, že v St. Moritz se nebudou při lyžování nudit ani zdatní sjezdaři svědčí skutečnost, že jen necelou třetinu zdejších tratí lze označit jako lehkou.

I když jsou lyžařská střediska ve Francii z pohledu vyznavačů sjezdového lyžování nejdál a zájem o zájezdy na hory do Francie spíše stagnuje, francouzská 3 údolí jsou celosvětově uznávaným pojmem. Tři údolí, nebo také Les Trois Vallées, jsou v současnosti díky svým celkem 600 kilometrům sjezdovek největší propojenou lyžařskou oblastí na světě. Celá oblast se dá projet na lyžích, ovšem za jediný den jde o nadlidský úkol. Lyžaři si ve 3 údolích mohou užívat sněhu a skvělého lyžování hned v 8 skiareálech: Courchevel, La Tania, Méribel, Brides-les-Bains, Les Menuires, Saint Martin de Belleville, Val Thorens a Orelle, který leží v postranním údolí Maurienne.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist