Last minute ostrov Lesbos (Lesvos)

Ostrov Lesbos (Lesvos) last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Lesbos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Lesbos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Lesbos vybíráme

Kalloni Bay ***
29.5.(Út) - 5.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel*** Kalloni Bay, ostrov Lesbos (Lesvos) - foto objektuletecky, snídaně
28.084,- Kč, 18.089,- Kč

Ostrov Lesbos (Lesvos) - last minute zájezdy

Řecký ostrov Lesbos (Lesvos) je charakteristický především svými někdy až tajemnými lesy, dramatickým pobřežím, romantickými západy slunce a rozeklanými drsnými horami. Široká nabídka nejrůznějších turistických zařízení zase nabízí každému návštěvníkovi během jeho last minute zájezdu na Lesbos možnost vyzkoušet celou řadu aktivit podle jeho individuálních zájmů, mezi které patří sportovní vyžití, dobrodružství nebo kultura.

Více než dostatečné množství nejrůznějších ubytovacích zařízení po celém ostrově plně uspokojí potřeby každého cestovatele bez ohledu na to, s jakým očekáváním se na zájezd na Lesbos s last minute slevou vydává. Vybírat nocleh je tu možné snad ve všech myslitelných objektech, od luxusních hotelů počínaje přes penziony až po ubytování s vlastním stravováním nebo pokoje se snídaní. Mírné středomořské klima, srdečná pohostinnost a přátelskost místních lidí činí z dovolené na ostrově Lesbos nezapomenutelný zážitek.

Tento ostrov s úžasnou přírodní krásou bývá velmi často považován za klenot v Egejském moři. Leží jen asi 10 kilometrů od pobřeží turecké Egejské riviéry a 50 kilometrů severně od ostrova Chios. Na ostrov Limnos je to z Lesbosu asi 80 kilometrů severozápadním směrem. Úchvatné horské krajině ve východní části ostrova dominují hlavně borovice, kdežto neúrodné oblasti na západě jsou nejčastěji pokryté vulkanickými kameny. Na ostrově najdete mnoho písečných a oblázkových pláží i chráněných a osamělých zátok, které leží podél nádherného a velmi členitého pobřeží.

Ostrov Lesbos je mezi turisty známý svou pestrou a rozmanitou flórou a faunou. Na jihozápadě Lesbosu se mezi obcemi Eressos a Sigri nachází rozlehlý a proslulý zkamenělý les. Na ostrově se také do dnešních dnů stále udržuje mnoho tradic a ostrované jsou hrdi na svou bohatou historii i kulturu. Je to rodné místo mnoha hudebníků, básníků, spisovatelů a umělců, kteří byli a jsou inspirováni krásou ostrova. Na last minute zájezdu na Lesvos se tedy rozhodně nudit nebudete a vůbec nezáleží na to, zda sem přijedete hlavně kvůli koupání v čistém moři okolo ostrova nebo za poznáním historie a kultury.

Hlavní a zároveň největší město na Lesbosu Mytilini (Mytiléna) se nachází u východního pobřeží. Má svůj vlastní obchodní přístav a jen pár kilometrů od něj leží mezinárodní letiště. Jde o rušnou metropoli, postavenou na místě původního antického města. Jeho symbolem je byzantská pevnost Kastro ze 6. století, vybudovaná na ruinách starobylé akropole. O několik století později ji do dnešní podoby přestavěli Janované tak, aby chránila obyvatele před nájezdy Turků. Ve městě je k vidění také antický přístav a divadlo, agora a různé turecké mešity. Navštívit můžete i nejrůznější muzea.

Ve městě je také moderní obchodní přístav. Cesta k němu je lemována italskými panskými vilami, ve kterých jsou dnes umístěné bary a kavárny a kde to jak během dne, tak hlavně večer, opravdu žije. Milovníci nákupů jistě vyrazí během last minute zájezdu na hlavní ulici Odos Ermou, kde je vedle sebe spousta obchodů a bazarů a na jejímž konci byla postavena mešita. Městská pláž je jedinou placenou pláží na ostrově. Zato ale může svým návštěvníkům nabídnout křišťálové moře, sprchy, převlékací kabinky i různé občerstvení.

Místní autobusová doprava je dobrou příležitostí, jak celý ostrov blíže poznat. Komu nevyhovuje cestování autobusy, má možnost vypůjčit si osobní vůz nebo malý motocykl v některé z půjčoven, které jsou ve všech větších městech. Pokuste se také navštívit některý z místních trhů, které jsou považovány za jedny z nejlepších v Řecku.

Asi 12 km od Mytilini, v blízkosti obce Moria, můžete v čase last minute zájezdu do Řecka navštívit starý římský akvadukt, postavený ve 2. století př.n.l.. Dále na sever, podél východního pobřeží, které lemuje celá řada krásných vesniček, přijedete do městečka Mantamados, který je známé svými sýry a keramikou. Další zastávkou je Skala Sikaminias. Jde o jednu z nejvíce okouzlujících rybářských vesniček na Lesbosu, která má navíc malebnou písčito - oblázkovou pláž. A pak, v nejsevernějším bodě ostrova, najdete malebnou vesničku Mithymna (Molyvos) se středověkým hradem a tradiční architekturou. Molyvos je nejznámější letovisko na ostrově, přezdívané také ráj na zemi.

Jen kousek od Molyvosu, asi 5 kilometrů dále, leží letovisko Petra, které má jednu z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově. Dále na jih je vesnice Agia Paraskevi, která je známá díky festivalu býků, který se tady slaví již více než dvě stě let. V okolí obce jsou ruiny starověkého Apollónova chrámu a ruiny jónského chrámu ze 3. století. Uprostřed ostrova leží moderní město Kalloni, které je známé pro své vynikající sardinky. Ve stejnojmenném zálivu leží také populární letovisko Skala Kalloni s krásnými písčitými plážemi, které jsou díky pozvolnému pobřeží ideální pro rodinnou dovolenou.

Poblíž středu ostrova leží další známé město Agiassos, proslulé svou keramikou. Dále na jih se pak dostanete do míst s názvy Plomari, Polichnitos a Vatera. Jedná se o nádherné pláže na ostrově, které jsou dlouhé až několik kilometrů. Pláž Vatera je jednou z nejkrásnějších na ostrově a byla dokonce za svoji čistotu oceněna Modrou vlajkou.

Na západním cípu ostrova Lesbos leží rybářská vesnice Sigri s krásnou malou pláží a se zámkem z 18. století. Nedaleko odtud je zkamenělý prales, který je starý patnáct milionů let. Nedaleko od Sigri najdete město Eressos, rodiště básnířky Sapfó. Jeho přístav, Skala Eressos, je známý prázdninový resort s dlouhou písečnou pláží a právě sem směřuje velká část last minute zájezdů na Lesbos.

Na pobřeží ostrova Lesbos objevíte ještě mnoho dalších pláží. Na mnoha z nich jsou půjčovny lehátek a slunečníků a nabídka nejrůznějších vodních sportů a občerstvení. V blízkosti pláží Geras a Skala Polichnitou dokonce vyvěrají horké prameny.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Lesbosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** AlmaHotel****
Petra

Hotel*** AnaxosHotel***
Anaxos

Hotel*** Anaxos GardenHotel***
Anaxos

Studio / Apartmán*** Anaxos HillStudio / Apartmán***
Anaxos

Hotel**** AphroditeHotel****
Eftalou

Hotel*** Bella VistaHotel***
Eftalou

Hotel**** ClaraHotel****
Petra

Aparthotel*** GorgonaAparthotel***
Molyvos

Hotel*** Christina'S GardenHotel***
Anaxos

Hotel*** Kalloni BayHotel***
Skala Kalloni

Hotel*** Kalloni BayHotel***
Skala Kalloni

Hotel*** NikosHotel***
Anaxos

Hotel*** PanoramaHotel***
Petra

Hotel*** PasiphaeHotel***
Skala Kalloni

ostrov Lesbos (Lesvos) - další odkazy

Ostrov Lesbos (Lesvos) - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Lesbos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Lesbos. Kompletní nabídku zájezdů na Lesbos lze nalézt na stránce zájezdy na Lesbos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist