Last minute ostrov Paxi

Ostrov Paxi last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Paxi. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Paxi a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Paxi - last minute zájezdy

Paxi (Paxos) a sousední ostrov Antipaxi jsou dva nádherné, malé Jónské ostrovy. Nacházejí se prakticky naproti oblíbenému letovisku Parga na řecké pevnině a další populární destinace v Řecku, ostrov Korfu, se nachází jen asi 15 kilometrů severně. Další ostrovy Jónského moře leží jihovýchodně, Lefkada ve vzdálenosti asi 50 kilometrů a Ithaka, Kefalonia a Zakynthos pak ještě dále.

Zelené svahy ostrova Paxi silně kontrastují s křišťálově čistým mořem s měnícími se barvami a jsou z velké části pokryté olivovníky, cypřiši a borovicemi. Jsou zde také četné vinice a pokud se vypravíte na last minute zájezd do Řecka právě na Paxi, místní vína rozhodně stojí za ochutnání. Zelená krajina se střídá s malými statky a bezpočtem kostelů. Nejvyšší vrchol ostrova Ag. Isavros měří necelých 250 metrů a stojí na něm stejnojmenný kostelík. Východní pobřeží Paxi má chráněné zátoky, západní pobřeží lemují útesy s jeskyněmi (například Ypapantis) a velkolepé skály jako Ortholitos a Tripitos.

Hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel je cestovní ruch, pěstování oliv a rybaření. Ceny na Paxi jsou o něco vyšší než ve zbytku Řecka, částečně proto, že se sem vše dopravuje lodí, ale také proto, že na Paxi je luxusní prázdninová oblast. Jsou zde k pronajmutí luxusní vily, kde tráví svou dovolenou mnoho bohatých Angličanů a Italů a v malých romantických přístavech kotví majitelé luxusních jachet.

Paxi nemá vlastní letiště a na last minute zájezd se sem dostanete pouze trajektem nebo jinou lodní dopravou. Díky tomu si také ostrov dosud udržel hodně ze svého původního charakteru. Většina návštěvníků jsou jednodenní výletníci, kteří sem připlouvají na výletních lodích. S výjimkou července a srpna, kdy sem pravidelně připlouvají trajekty z Itálie, to je stále do značné míry nedotčený malý ostrov s přátelským obyvatelstvem. Zejména ve vnitrozemí vám to bude připadat, jakoby se tady zastavil čas.

Třemi největšími obcemi na Paxosu jsou Gaios, Lakka a Loggos. Kromě toho je po celém ostrově roztroušeno několik osad. Zajímavostí je, že mnoho názvů těchto osad končí na atika, a jsou odvozeny od jmen obyvatel. Například Bogdanatika z příjmení Bogdanou nebo Bogdanos, Kontogianatika z příjmení Kontogiannis.

Paxos je ostrov prakticky bez vody a existuje tu jen málo přírodních zdrojů. Angličané tak v minulosti po ostrově vybudovali několik zásobníků na zachycování dešťové vody, které se dodnes využívají v suchých měsících. Na ostrově jinak nenajdete žádné archeologické vykopávky a zajímavé památky. Dokonce je jedním z mála řeckých ostrovů, který nebyl obsazen Turky. Nicméně i tady existuje více než 60 malých kostelů, roztroušených po celém ostrově, a několik starých větrných mlýnů. Vesničky mají úzké uličky, bíle nebo v jasných barvách omítnuté domky s balkóny z tepaného železa, a během last minute zájezdu na Paxos všude uvidíte velké množství rostlin a barevných květin, jako jsou bugenvilee a oleandry.

Vzhledem k tomu, že vzdálenosti na Paxi jsou poměrně krátké, můžete ostrov velmi dobře prozkoumat pěšky nebo na kole. Ostrov je rájem pro pěší turisty a i když ostrov není nikterak velký, dokonce si zde můžete zakoupit turistické mapy. Mezi většími vesničkami také funguje pravidelná autobusová doprava, a ani taxíky tady nejsou moc drahé.

Hlavním městem ostrova je Gaios, pojmenovaný po sv. Gaiovi, žáku apoštola Pavla. Ten Paxi navštívil v 1. století, přinesl sem křesťanství a také zde zemřel. Jeho hrob se nachází v jednom z 5 kostelů v Gaiosu, v Agi. Apostoli. Gaios je také ostrovním centrem umění a kultury. Bývalá škola je od roku 1996 muzeem s řadou původních artefaktů, zbraní, oblečení, nábytku a knih. Každý rok se tu na přelomu srpna a září koná kulturní festival se zpěvem a tancem.

Gaios je krásné město s příjemným náměstím (plateia), úzkými uličkami a malebnými domky. Je to nejnavštěvovanější turistické místo na Paxosu, zejména v hlavní letní sezóně, kdy sem nejen na last minute zájezdy přijíždí nejvíce turistů. Jsou zde také největší obchody a podél nábřeží najdete půjčovny horských kol a lodí. Můžete odtud také vyrazit na plavbu lodí s proskleným dnem, která dokonale zprostředkuje život pod vodou v okolí ostrova.

Na ostrově čekají na objevení krásné pláže a nespočet zátok a zálivů, které jsou přístupné pouze z moře. Povrch pláží na Paxi tvoří většinou jemné kamínky, ale jsou zde i písčité pláže. Celkem je na Paxi asi 30 pláží, většina z nich se nachází na východním pobřeží. Na západním pobřeží je zase řada zajímavých jeskyní, z nichž Modrá jeskyně je asi ta nejznámější.

Severně od Gaiosu leží postupně pláže Kioni Gouli Beach, Kamini Beach a v zátoce chráněná pláž Kaki Langada. I přes dobrou dostupnost a dostatek parkovacích míst je ta posledně jmenovaná klidná. Dále ve směru na Loggos se nacházejí pláže Alati Beach, Kipiadi Beach a Kipos Beach. Na druhé straně mysu, naproti třem malým ostrovům, jsou pláže Pigadi, Marmari Beach a Leverechia Beach. Ve většině případů jde o oblázkové pláže. Jižně od Gaiosu je pláž u hotelu Paxos Beach Hotel a pár zátok ve směru na Mongonisi. Poloostrov Mongonisi je velmi populární a i když není zdejší písečná pláž přírodní, na last minute zájezdy na Paxi sem často jezdí rodiny s dětmi.

Severně od Logosu jsou oblíbené pláže Glyfada, Monodendri Beach, Lakkos a Orko. Levrechia Beach je snadno přístupná a především v hlavní sezóně je velmi oblíbená. Glyfada je přístupná pouze po klidné pěší stezce nebo od moře a proto je mnohem tišší. Na své si tu přijdou milovníci klidu a soukromí. Pláže u Lakky se jmenují Harami a Kanoni Beach a jsou vzdálené jen pár minut chůze. Jejich povrch je sice oblázkový, ale mořské dno je pokryto pískem. Turisté tu mají k dispozici taverny a některé vodní sporty. Na ostrohu východně od Lakky se ještě nalézají pláže Komeno a Plani Beach.

Více na jih tvoří pobřeží hlavně útesy a skály, pláže a zátoky jsou zde z velké části přístupné pouze lodí. Vydáte-li se po stezce na vrcholky útesů, budete mít odsud nádherný výhled. Na jihozápadní straně Paxosu máte na zájezu možnost narazit, mimo jiné, na krásné zátoky Achai Bai a Bai Agrilas, Galaziou a Mouzmoului. Malý ostrov Antipaxos má také hezké pláže, patřící k nejlepším v Řecku, Vrika a Voutoumi. Méně známé jsou pláže Radovani a Sarakinika na západní straně.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Paxi s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** FarosStudio / Apartmán***
Gaios

ostrov Paxi - další odkazy

Ostrov Paxi - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Paxi, naleznete na stránce slev na zájezdy na Paxi. Kompletní nabídku zájezdů na Paxi lze nalézt na stránce zájezdy na Paxi.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist