Last minute ostrov Thassos

Ostrov Thassos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Thassos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Thassos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Thassos - last minute zájezdy

ostrov Thassos - ilustrační fotografie ostrov Thassos - ilustrační fotografie ostrov Thassos - ilustrační fotografie

Thassos je nejsevernějším z řeckých ostrovů v Egejském moři. Leží jen necelých 10 km od řecké pevniny a politicky patří k regionu Makedonie. Na jihozápad, necelých 50 kilometrů daleko, se nachází poloostrov Chalkidiki, což je jedno z nejoblíbenějších míst pro last minute zájezdy do Řecka na pevninu a za dobré viditelnosti je možné z Thassosu spatřit nejvyšší horu na Chalkidiki Athos. Téměř 80 kilometrů na jih se pak ve vodách Egejského moře nalézá další ostrov Limnos. Nejbližším větším městem na řecké pevnině je Kavala, vzdálená asi 30 kilometrů severozápadním směrem. Z ní se na ostrov Thassos dostanete trajektem během necelé půl hodiny.

Thassos je zelený a hornatý a je světově proslulý pro své čisté pláže. To je také důvodem, proč jsou zájezdy na Thassos tak vyhledávané. Ostrov je také známý pohostinností zdejších obyvatel, chutným vínem a skvělým medem. Pokud se vám podaří sehnat nějaký last minute zájezd na Thassos, určitě dáte pověsti, která ostrov předchází, za pravdu.

Historie ostrova sahá do až hluboké minulosti, v dobách antiky se proslavil těžbou zlata a mramoru. Dnes je poměrně hustě obydlen a kromě hlavního města Limenas na severním pobřeží s přibližně 3.500 obyvateli je po ostrově roztroušeno ještě několik dalších městeček a vesnic. Celkem žije na Thassosu v současné době kolem 14.000 obyvatel.

Podle archeologických nálezů byl ostrov osídlen již někdy v době kamenné. Později se zde ve vládnutí vystřídalo mnoho mocností a národů. První zahraniční turisté sem začali přijíždět někdy v 70. - 80. letech 20. století, předtím tady svojí dovolenou trávili především sami Řekové z pevniny. Dnes se počet turistů, kteří na Thassos cestují nejen na populární last minute zájezdy, každoročně zvyšuje. A vůbec se není co divit, neboť ostrov se může, mimo jiné, pochlubit také nádhernou přírodou. Samozřejmě zde najdete také pobřeží s mnoha plážemi, které omývá průzračné Thrácké moře, které je součástí moře Egejského. Pláže jsou převážně písečné a široké, s pozvolným vstupem do vody, a jsou tak ideální i pro dovolenou rodin s dětmi. Díky příznivému středomořskému podnebí se tady můžete koupat a slunit od května až téměř do října.

Přes vnitrozemí se táhnou 3 pohoří a nejvyšší vrchol ostrova měří přes 1.200 metrů. Na Thassosu rostou také husté lesy a olivové háje, které místy sahají až k plážím. Ostrov je tak zajímavý i pro vyznavače pěší turistiky, kteří mají značené stezky jak se říká prakticky u dveří hotelu.

Ani milovníci historie tady nebudou na ne nutně last minute zájezdu zklamáni. Současná hlavní metropole Thassosu, město Limenas, byla vybudována západně od centra antického města Thasos. To postupně chátralo, zůstalo opuštěné sedm století, a upadlo v zapomnění. Dnes v jeho okolí objevíte mnoho archeologických nalezišť z antického období. Nejvýznamnější jsou určitě pozůstatky opevnění, akropole, divadla, agory nebo chrámu boha Apollóna. Spoustu nálezů můžete na zájezdech obdivovat i v místním archeologickém muzeu, nejcennějším exponátem je asi 3 metry vysoká socha, pocházející ze 6. století. V jižní části Limenasu se nalézá obrovská mramorová dílny, kde se denně zpracovávají tuny mramorových bloků a jsou přepravovány na pevninu pro další zpracování. Sněhově bílý mramor z Thassosu je dobře známý po celém světě.

Na malém poloostrově Aliki na jižním pobřeží (asi 32 kiloetrů od Limenasu) můžete během nejen last minute zájezdů spatřit ruiny starověké svatyně a pozůstatky dvou raně křesťanských bazilik. Přímo na břehu je pak dodnes rozpoznatelný mramorový lom, který byl v provozu do 2. století př.n.l.. Aliki se skládá ze dvou zátok s plážemi s oblázky a pískem a především s křišťálově čistou vodou. Obě zátoky také využívají jako přírodní přístavy malé rybářské čluny.

Centrální hlavní silnice vede podél krásného pobřeží Thassosu a umožňuje tak jeho návštěvníkům příjemnou okružní prohlídku tohoto ostrova. Objevíte tak mnoho pláží s bílým a jemným pískem a s průzračně čistou vodou. Pláže, které patří mezi ty nejznámější, jsou například Golden Beach, Saliara (Marble Beach), Trypiti, Psili Ammos, Paradise Beach, Glyfada, Pefkari, Makryammos nebo Limenaria.

Písečná pláž Makryammos se nachází asi 2 kilometry od Limenasu a díky mělké vodě je ideální pro děti. Navíc byla oceněna Modrou vlajkou, která je jasným důkazem o její kvalitě a čistotě. Asi 5 kilometrů je vzdálená Saliara (Marble Beach), malá exotická zátoka. Paradise Beach je zase jednou z nejoblíbenějších pláží celého ostrova Thassos. Své jméno získala pro svojí výjimečnou krásu a lesy, které ji obklopují. Nachází se ve východní části ostrova, nejbližší vesnicí je 2 kilometry vzdálená obec Kinira. Písečné pobřeží se tady do moře svažuje pozvolna, barva moře je modro - zelená a turistům, kteří ji během last minute zájezdu do Řecka navštíví, mnohdy připomíná tropické místo.

Pláž Arsanas se nachází jihovýchodně od pláže Livadi a dříve sloužila jako loděnice kláštera archanděla Michaela. Pláž je oblázková a voda je tady na Thassos poměrně chladná kvůli pramenům v okolí. Astris je krásné zátoka na jižním cípu ostrova, 5 kilometrů od Potosu. Je to ideální místo k rybaření a přímo naproti pláži leží malý ostrov Panagia. Giola je druh jakési přírodní koupací vany z kamene, která se vytvořila v oblasti Astris. Skály, které ji obklopují, měří až 8 metrů. Cesta sem je poměrně obtížná a musíte urazit velký kus pěšky. Zážitek v podobě koupání v působivém okolí ale určitě stojí za to. Poblíž objevíte také pláž Psili Ammos, která láká na zájezd na Thassos především mladé lidi.

Horská vesnička Panagia leží východně od Limenasu a je více než 300 let stará. Je krásně umístěná před skalní kulisou 1.204 metrů vysoké hory Ipsari. Obec dostala své jméno podle stejnojmenného světce kostela Panagia, který se tady slaví 15. srpna. Kolem roku 1840 byla Panagia po několik let hlavním městem ostrova Thassos a vytvořila si dokonce své vlastní mince. Typické jsou tady úzké uličky a malé bílé domky s břidlicovými střechami a zastřešenými balkóny.

Další malebnou horskou vesničkou ve vnitrozemí Thasssosu je Theologos, která byla až do minulého století hlavním městem a je stále jednou z nejdůležitějších obcí na ostrově. Můžete tady na několika příkladech vidět, jak tady kdysi lidé žili. Každý rok v srpnu se tu koná tradiční svatba v typicky místních krojích.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Thassosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán* AegliStudio / Apartmán*
Golden Beach

Hotel*** AeriaHotel***
Astris

Hotel*** AktiHotel***
Pefkari

Studio / Apartmán*** Albatross PefkariStudio / Apartmán***
Pefkari

Hotel**** AleaHotel****
Skala Prinos

Hotel**** AleaHotel****
Skala Prinos

Studio / Apartmán*** AlistonStudio / Apartmán***
Skala Potamias

Hotel*** AloeHotel***
Skala Potamias

Studio / Apartmán*** Apartmánový dům NamaStudio / Apartmán***
Skala Potamias

Hotel*** Astris SunHotel***
Astris

Hotel*** Astris SunHotel***
Astris

Hotel*** CastelloHotel***
Limenaria

Studio / Apartmán*** Dům De Sol LuxuryStudio / Apartmán***
Limenaria

Studio / Apartmán*** Dům Elegant ApartmentsStudio / Apartmán***
Pefkari

  Následující Zobrazit další hotely na Thassosu1 - 2 - 3 - 4
ostrov Thassos - další odkazy

Ostrov Thassos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Thassos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Thassos. Kompletní nabídku zájezdů na Thassos lze nalézt na stránce zájezdy na Thassos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist