Last minute Turecko

Turecko last minute

Láká vás kombinace Turecko a last minute zájezdy? Chystáte se strávit v Turecku dovolenou a ještě ušetřit? Toužíte poznat vynikající podmínky pro last minute dovolenou na Egejské riviéře, Unescem chráněné travertinové kaskády a jezírka Hierapolis - Pamukkale (Bavlněný zámek) na Bodrumu nebo třeba členité pobřeží s desítkami pláží a zálivů na Turecké riviéře? Pak jste na správné adrese.

Pomocí formuláře vlevo můžete začít pohodlně vyhledávat v naší nabídce atraktivních zájezdů do Turecka. Tu pro vás každou hodinu aktualizujeme, aby byla vždy co nejčerstvější. Tak vybírejte a prožijte v Turecku nezapomenutelnou dovolenou za fantastickou cenu.

Z výhodných zájezdů do Turecka vybíráme

Blue Waters Club *****
29.5.(Út) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel***** Blue Waters Club, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
31.890,- Kč, 15.390,- Kč
Pasha´S Princess ****
26.5.(So) - 6.6.(St), 11 nocí
Hotel Hotel**** Pasha´S Princess, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
25.490,- Kč, 12.390,- Kč
Pine House ****
26.5.(So) - 3.6.(Ne), 8 nocí
Hotel Hotel**** Pine House, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
19.590,- Kč, 9.790,- Kč
Ramada Resort Side *****
25.5.(Pá) - 1.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel***** Ramada Resort Side, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
17.123,- Kč, 8.567,- Kč
Anitas Beach ****
26.5.(So) - 3.6.(Ne), 8 nocí
Hotel Hotel**** Anitas Beach, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
16.990,- Kč, 8.690,- Kč
Melissa ***
26.5.(So) - 3.6.(Ne), 8 nocí
Hotel Hotel*** Melissa, Turecká riviéra - foto objektuletecky, all inclusive
15.390,- Kč, 7.890,- Kč
Oblasti s last minute zájezdy

Kam v Turecku na zájezd typu last minute

V následujících oblastech v Turecku máme vždy alespoň jeden hotel, do kterého se můžete vydat na dovolenou se slevou, neboť u něj došlo ke snížení ceny nejméně jednoho zájezdu oproti původní ceně katalogové.

Last minute zájezdy do Turecka

Turecko - ilustrační fotografie Ruiny města Afrodisias (Aphrodisias) u Geyre v Turecku Rozvaliny v horách u Fethiye

Dovolená znamená pro mnoho turistů možnost a především chuť zažít něco dosud neznámého a nepoznaného, seznámit se s novými lidmi, užít si zasloužený odpočinek a třeba i ochutnat gastronomické speciality navštívené země. Při plánování dovolené a last minute zájezdu ani tolik nezáleží na tom, zde bude někdo cestovat sám nebo třeba společně s rodinou nebo přáteli. Nejdůležitějším rozhodnutím bývá obvykle volba správné a vhodné destinace, kde se bude líbit všem účastníkům. Mezi vyhledávané země pro mnoho Evropanů bezpochyby patří Turecko. Je to nádherné místo s orientální atmosférou, které okouzlí své hosty komfortem a pohostinností místních obyvatel.

Turecko, tato země Dálného východu s půlměsícem ve znaku, nabízí svým návštěvníkům téměř vše, po čem jen může srdce zhýčkaného turisty toužit. Břehy Turecka omývají hned 4 moře (Marmarské, Egejské, Středozemní a Černé), což jedincům přilétajícím do zdejších letovisek na zájezdy s last minute slevou zaručuje téměř nepřeberné množství možností ke koupání a nejrůznějším volnočasovým aktivitám. Krásné a dlouhé pláže, křišťálově čistá voda a mnoho nejrůznějších atrakcí pro všechny věkové skupiny dělají Turecko příslovečným rájem na zemi. Kromě nezapomenutelného koupání v příjemně vyhřáté mořské vodě zde turisté mohou zažít nespočet dalších zajímavých zážitků a v neposlední řadě jsou po celém Turecku k vidění jedinečné památky ze starověku a středověku, které svědčí o velmi bohaté, avšak také neklidné a poměrně bouřlivé minulosti této působivé země.

Hlavním městem Turecka je Ankara, ovšem zdaleka nejvíce památek se nachází v největším a také nejznámějším tureckém městě Istanbulu. Istanbul se nachází na obou stranách úžiny Bospor, která je pomyslnou hranicí mezi starým kontinentem a Orientem a geograficky od sebe odděluje evropský a asijský kontinent. Není bez zajímavosti, že jde o jediné město na světě, jehož městské části se současně rozkládají na dvou kontinentech. Istanbul je vedle turisticky velmi exponovaného města zároveň ekonomickým a kulturním centrem Turecka.

Turecko je na evropské poměry vcelku velká země a i to je důvodem, proč je každým rokem nabídka last minute zájezdů do Turecka tak široká, sezónu co sezónu se cenově stává dostupnější pro více a více turistů a tudíž se do Turecka vydává nejen z Čech stále více lidí toužících po odpočinku a relaxaci na břehu některého z moří podél tureckých břehů.

Jedním z důvodů, proč je Turecko jako destinace pro letní dovolenou a zájezdy typu last minute stále populárnější, je příslovečná turecká pohostinnost zdejších obyvatel. Ať už skutečně sahá nebo nesahá do kočovných časů (jak by mnozí rádi věřili), je pohostinnost v Turecku uznávanou tradicí a dokonce i při návštěvě obchodu či kanceláře můžete být překvapeni nabídnutím čaje, kávy nebo limonády. Komercionalizace cestování bohužel začala tuto tradiční zvyklost nahlodávat a hlavně ve známých turistických oblastech je dnes možné se setkat s pochybnými prodejci, kterým leží na srdci jen prodej podřadného zboží za přemrštěné ceny. Turisté by však neměli dovolit, aby jim dotěrní prodavači zkazili obraz skutečné turecké pohostinnosti, která je úžasná a která dělá Turecko tím, čím v současnosti je.

Cestovní ruch měl v posledních dvou desetiletích na Turecko obrovský sociální i hospodářský dopad. Podílí se na něm stále více i turisté z České republiky a pokud pro svou dovolenou využijí i nabídek last minute zájezdů, mohou ji pořídit velmi výhodně.

Nejnavštěvovanějším regionem v Turecku je takzvaná Turecká riviéra, která se táhne v délce několika set kilometrů podél jižního pobřeží Středozemního moře. Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou po celou sezónu lákají každoročně do letovisek na Turecké riviéře stále více odpočinkuchtivých návštěvníků především z evropských zemí, kteří Turecko volí pro své last minute zájezdy. Kromě vzpomínaných dlouhých pláží s bílým pískem, křišťálově čistého moře a dlouhé řady antických památek je dovolená na Turecké riviéře současně dokonalou příležitostí k tomu poznat a na vlastní kůži zažít něco z dávné a velmi bohaté historie Turecka nebo poznat některý z mnoha jedinečných přírodních skvostů, na kterých příroda v Turecku rozhodně nešetřila a které by se na jiném místě na světě hledaly jen s velkými obtížemi.

Hotely podél středomořského pobřeží jsou povětšinou velmi moderně vybavené budovy, které Turecko vystavělo teprve nedávno a které stojí prakticky hned u pláží. Ty svým návštěvníkům poskytují dokonalou turistickou vybavenost. Dovolenkovým centrem celé Turecké riviéry je Antalya. Jde o více než milionové město na břehu stejnojmenného zálivu, které je současně významným přístavem a také se zde nachází velké mezinárodní letiště. Dá se říci, že velká část turistů, přilétající na last minute dovolenou právě na Tureckou riviéru, začíná poznávat Turecko právě od tohoto letiště. Historie města sahá více než 2.000 let do minulosti a na turisty se zájmem o historii zde čeká velké množství antických památek.

Asi 70 kilometrů východně od Antalye se nachází velmi oblíbená turistická oblast Side / Manavgat. Její zajímavostí je skutečnost, že turisté si zde mohou během last minute dovolené zvolit, zda budou chtít do moře vstupovat z pláže písčité, nebo oblázkové. I takové unikátní zážitky nabízí Turecko a jeho letoviska. Aglomerace je navíc velmi bohatá na historické památky a už při vstupu do města skrze majestátné opevnění si turisté mohou připadat jakoby se vrátili o několik stovek let zpátky zpět do minulosti.

Na půli cesty mezi Antalyí a Side se nachází malé, avšak velmi moderní letovisko Belek. Turistický ruch se tu začal rozvíjet až teprve ke konci 20. století, kdy začalo Turecko hospodářsky růst a na městečku a jeho nejbližším okolí je to znát. Belecké hotely jsou na velmi vysoké úrovni a středisko se stalo oblíbenou prázdninovou destinací především pro hráče golfu. Zdejší hřiště s názvem National Golf Club je nejlepším hřištěm na golf v celém Turecku.

V pořadí druhou nejnavštěvovanější oblastí a tudíž oblastí, do které je možné v průběhu sezóny sehnat poměrně dost last minute zájezdů, je Egejská riviéra. Její název je odvozen od Egejského moře, jehož vody břehy zdejších krásných písečných pláží omývají. K populárním střediskům tohoto západotureckého regionu patří kupříkladu Marmaris nebo Fethiye a zdejší letoviska jsou současně ideálním výchozím místem pro výlety na nedaleké řecké ostrovy, stejně jako k nejznámějším tureckým historickým památkám a přírodním zajímavostem. A naopak turisté z Řecka jezdí rádi navštěvovat Turecko.

Letovisko Marmaris je malebné městečko v jihozápadním cípu Turecka, od kterého je oblíbený řecký ostrov Rhodos vzdálen jen několik málo kilometrů. To je důvodem, proč si jej turisté, kteří přicestovali na výhodný zájezd last minute právě do okolí Marmarisu, velmi často volí jako jeden z cílů alternativních lodních výletů. Marmaris je z pohledu cestování sázka na jistotu: Nádherné pláže, příjemně teplé moře, spousta památek a zajímavý noční život slibují každému z jeho návštěvníků příjemnou dovolenou.

A jen tak mimochodem se na Egejské riviéře také nalézá jedna z nejznámějších pláží na světě Ölüdeniz, na kterou je celé Turecko právem hrdé. Záliv s blankytně modrou vodou odděluje od moře úzká písečná šíje a jeho hladina je tak vždy klidná a lesklá jako velké přírodní zrcadlo. Na pláž i do laguny je sice vybírán poplatek za vstup, ale ani to by nemělo turisty odradit od možnosti vychutnat si koupání ve vodách tohoto zajímavého přírodního úkazu, neboť navštívit Turecko na zájezdu last minute a nevykoupat se na jeho nejznámější pláži by určitě byla velká škoda.

V každém případě last minute dovolená v Turecku znamená dokonale si užít zasloužené chvíle volna a také možnost vnímat tuto zajímavou orientální zemi všemi smysly.

Turecko - další odkazy

Turecko - mohlo by vás zajímat

Naší kompetní nabídku zájezdů naleznete v sekci zájezdy do Turecka. Zajímá-li vás konkrétní výše slev, přejděte na stránku aktuální slevy na zájezdy do Turecka a zjistěte si, kolik můžete momentálně na dovolené v Turecku ušetřit.

Kdo jednou navštíví Turecko, bude se sem určitě rád vracet. Turecko je zemí s velice přátelskými lidmi, bohatým kulturním a historickým dědictvím a místy, která ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Postřehy a informace o této nádherné zemi najdete na stránkách zaměřených na Turecko. Zvolte si při výběru dovolené Turecko jako cíl a určitě nebudete litovat.

Turecko - alternativní last minute nabídky

Na výhodný zájezd last minute do Turecka ne? A jinam?

Turecko a nabídka zájezdů na poslední chvíli do Turecka vás nezaujala? Však to také nejsou jediné last minute zájezdy, které momentálně nabízíme. Zkuste nějakou jinou destinaci, ve které můžete strávit příjemnou dovolenou a ještě ušetřit.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist