Lyžařské zájezdy Megève / St.Gervais / Les Contamines

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Megève / St.Gervais / Les Contamines. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Francie a chcete v Megève / St.Gervais / Les Contamines strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Megève / St.Gervais / Les Contamines, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Megève / St.Gervais / Les Contamines.

Lyžařské zájezdy do Megève / St.Gervais / Les Contamines

Zájezdy Megève / St.Gervais / Les Contamines - ilustrační fotografie Zájezdy Megève / St.Gervais / Les Contamines - ilustrační fotografie Zájezdy Megève / St.Gervais / Les Contamines - ilustrační fotografie

Na obou stranách širokého vysokohorského údolí u Megève se nacházejí výborné podmínky pro lyžování. Svahy zde nejsou nikterak strmé, ani příliš vysoké, rozprostírají se v lesních úsecích a v otevřených prostorách, odkud je nádherný pohled na Mont Blanc. Megève je doslova rájem lyžařů, ale ani sousední místa nejsou k zahození a pečlivě udržovaný „savoir-vivre“, tedy společenské způsoby, představují skvělý počinek k tamnímu příjemnému après-ski. Cesta do nejvyšších poloh Horního Savojska (a vlastně i celých Alp) vede většinu hostů ze severozápadního směru, od údolí Arve na Sallanches mezi rozeklané vápencové hřebeny řetězce pohoří Aravis a ke krystalickému masivu Mont Blancu přes měkčí břidlicové horniny, až do otevřených a prostorných údolí na jihu.

Mont Blanc je vidět v Savojských Alpách již z dálky ze všech směrů a při pohledu ze strany se tato bílá hora opravdu nádherně vyjímá spolu s asi dvěma tucty dalších nepřehlédnutelných vrcholů, s nimiž vytváří vpravdě divukrásné horské panorama, jedno z nejkrásnějších v celých Alpách, jež ve svých dílech opěvovali již romantičtí básníci. Mont Blanc a sedm dalších čtyřtisícovek se vypínají nad údolím Sallanches a společně vytvářejí u všech návštěvníků opravdu velmi silné dojmy. Svahy údolí jsou široké a mírně zakřivené a jejich vrcholová část je díky břidlici bez jakýchkoliv zubatých horských tvarů.

Kvarteto tradičních středisek zimních sportů, tedy Combloux, Megève a St-Gervais se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů nad západním svahem údolí Arve, Les Contamines se pak rozprostírá kousek dál ve vedlejším údolí. Jsou to úzce propojené lyžařské oblasti, vhodné především pro začátečníky, děti a pro rodiny s dětmi. Mezi zeleně a modře označenými sjezdovkami naleznou pro sebe skvělé podmínky i vysloveně sportovně založení lyžaři a snowboardisté. Zdejší ​​spojený lyžařský terén ve čtyřech lyžařských areálech dozajista plně uspokojí veškerá přání a očekávání všech milovníků lyžování.

Všechny nynější vyjmenované lyžařské lokality byly původně kdysi bohatými zemědělskými vesnicemi. Z této venkovské minulosti se toho ovšem až do našich časů zachovalo v Megève, položeném mezi svou domovskou horou Jaillet (1580 m), Rochebrune (1754 m) a Mont d'Arbois (1840 m), jen velmi málo. Tohle zdaleka nejelegantnější středisko zimních sportů v celém Savojsku se ale pořád ještě může ve svém městském jádru pochlubit několika starými selskými usedlostmi, které působí téměř jako muzeální exponáty pozoruhodného vlastivědného muzea Musée du Haut Val d'Arly, které určitě také stojí za vidění. Ubytovat se pak můžeme v některé z tamějších elegantních vil a horských chat, podle vlastního uvážení.

Také tu na sjezdovkách a při après-ski potkáme noblesní klientelu, takže buďme raději předem připraveni na to, že obvyklá posloupnost u lyžařských vleků není vždy dodržována. Combloux, zasazené do svahu přímo nad údolím Sallanches, je spolu se svými okouzlujícími sousedními středisky téměř propojeno a objevíme tu např. i barokní kostel se starou, právě pro Savojsko typickou, vřetenovitě utvářenou věží, hodně z původní venkovské atmosféry zde zůstalo téměř nedotčené. Zvláště rodiny s malými dětmi určitě ocení poklidnou atmosféru a nepříliš obtížné sjezdovky u tohoto malého městečka, odkud se nabízí snad ten vůbec nejkrásnější pohled na Mont Blanc a na dvě desítky jeho horských sousedů.

Na zimních sportech samotných ovšem není turismus zmíněných čtyř destinací vůbec jednoznačně závislý. Téměř neomezené možnosti zde najdeme pro pěší horskou turistiku a pro rozličné lezecké túry. I v létě sem přijíždí mnoho hostů a velmi oblíbeným místem je hlavně St-Gervais-Mont Blanc, na začátku údolí. Val Montjoie se tyčí nad hlubokou roklí Bon Nant. Dlouhou dobu je zde též využívána léčivá síla sirnatých horkých pramenů v místní části Le Fayet. Osady Le Bettex, Voza-Prarion a St-Nicolas-de-Véroce se především díky horské dráze Tramway du Mont Blanc, staly populárními lyžařskými středisky.

Na konci údolí Montjoie se posléze rozprostírá Les Contamines, největší prázdninový areál celého regionu. Leží mezi Mont Joly a zledovatělými úbočími skupiny pohoří Tré la Tete a celá tato oblast vykazuje vysokohorský vzhled. Mezi čtyřmi zdejšími obcemi má tohle půvabné středisko nejdelší tradici zimních sportů. Již v letech před první světovou válkou tu byl založen první lyžařský klub a v roce 1937 následovala stavba první sedačková lanovka. Ohromný lyžařský boom pak způsobil rozvoj celé oblasti zejména v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

A časy se měnily…Po celá desetiletí je v provozu sjezdovka Emile Allais, vedoucí od vrcholu Alpette strmě až do Megève. Byla pojmenována po slavném zdejším rodákovi a velké francouzské lyžařské legendě 20. století. Stále je to bezpochyby jedna z nejtěžších sjezdovek v Alpách.

Dnes tady četné informační tabule vyprávějí o "zážitkové jízdě" ve stopách starých dobrých časů. Další skvěle udržované sjezdovky se nacházejí na Roche Brune a u Alpette a na úpatí dalších dvou tradičních lyžařských hor u Megève. Dá se říci, že tu převládají nenáročné a vysloveně odpočinkové lyžařské trasy, ale opravdu zkušení lyžaři nepřijdou o své zážitky. Jejich lyžařské terény se nacházejí na Noire de Croche nad Mont Joux na svazích Epaule, zatímco dole ​​mají své „výhradní území“ snowboardisté.

Vysloveně příjemné a pohodové jsou sjezdovky a lesní úseky u Mont d'Arbois a Rochebrune, zatímco pod Côte 2000 narazíme na sjezdovky kategorie náročné. Nejvíce sněhu a nejvšestrannější lyžařský areál se nachází nad Les Contamines u Col du Joly, kam směřují vleky až do přímo závratné nadmořské výšky 2400 metrů.

Řetězec pohoří Aravis, jenž na západě dosahuje až do nadmořských výšek přes 2700 metrů, působí jako přehradní zeď na pozadí velkých bílých, nadýchaných mraků. V Lee panuje vysoké horské klima poněkud chudší na sníh, suché, ale slunečné a zdravější. Ne nadarmo je vidět v regionu tolik dětí, kterým se tu dobře daří, a které zde nabírají opět zdravou rovnováhu.

Pro běžkaře nejsou zdejší poněkud horší sněhové podmínky, nikterak na závadu. Vždy zde totiž najdou dostatek sněhu, aby se mohli s plným uspokojením věnovat svému krásnému zimnému sportu. Kromě toho je v Megève zřízeno i výborné běžkařské centrum La Livraz v chráněné vysokohorské poloze.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Megève / St.Gervais / Les Contamines

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v Megève / St.Gervais / Les Contamines žádné hotely s volnými termíny.
Megève / St.Gervais / Les Contamines - další odkazy

Zájezdy na hory do Megève / St.Gervais / Les Contamines - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Megève / St.Gervais / Les Contamines? Širokou nabídku ubytování v Megève / St.Gervais / Les Contamines nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Francie a lyžování

Megève / St.Gervais / Les Contamines - alternativní nabídky

Lyžování v Megève / St.Gervais / Les Contamines vás nezlákalo?

Pokud vás naše nabídka lyžařských zájezdů do Megève / St.Gervais / Les Contamines nezaujala, zkuste se podívat na jinou oblast, kde si můžete užít ve Francii skvělé lyžování. Máme pro vás totiž další tipy na perfektní zimní dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist