Lyžařské zájezdy Aprica

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Apricy. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Aprice strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Apricy, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Apricy.

Lyžařské zájezdy do Apricy

Zájezdy Aprica - ilustrační fotografie Zájezdy Aprica - ilustrační fotografie Zájezdy Aprica - ilustrační fotografie

Aprica je malebné italské lyžařské středisko, jako stvořené pro zimní dovolenou a lyžařské zájezdy pro ty z příznivců alpského lyžování, kteří dávají přednost klidnějším a menším lyžařským oblastem před takovými továrnami na lyžování, jakými jsou například Bormio, Val Gardena či Arabba. Leží nedaleko hranic se Švýcarskem v severní části Itálie, západně od Passo Tonale / Ponte di Legno a asi 30 kilometrů od švýcarského St. Moritz. Aprica v současnosti patří k nejznámějším a také nejpopulárnějším lyžařským střediskům severní Itálie.

Aprica patří k nejstarším střediskům alpského lyžování nejen v Itálii, ale v celých Alpách. První lyžařský vlek tady byl spuštěn již v roce 1942 a lyžařské zájezdy sem mají dlouholetou tradici. Dnes je Aprica malé, avšak příjemné a po všech stránkách moderní městečko, které je jakýmsi etalonem klasického lyžování v Itálii. Na její návštěvníky tady čeká především spousta sluníčka, upravené sjezdovky, kvalitní aprés-ski a v neposlední řadě též možnost lyžování prakticky od dveří domu. Nové hotely tady byly postaveny prakticky u sjezdovek, takže podobně jako ve Francii tady mohou hoteloví hosté lyžovat skoro z postele. Stačí vyjít před hotel, nasadit si lyže a pak už si jen užívat dokonalého lyžování na zdejších svazích.

Lyžařská oblast Aprica nabízí svým návštěvníkům, kteří sem přicestovali na lyžařské zájezdy, přes 50 kilometrů tratí všech stupňů obtížnosti na 20 sjezdovkách. A i když rozhodně nepatří mezi největší skiareály v Itálii, nejdelší zdejší trať dosahuje délky bezmála 10 kilometrů. Celá oblast Aprica se dělí na 3 hlavní skiareály, přičemž na vrcholcích Magnolta a Palabione se starají o dopravu příznivců sjezdového lyžování na svahy hlavně kabinkové lanovky, které jsou ve vyšších polohách kombinovány se sedačkami, vleky a koberci. V lyžařském areálu Baradello tvoří dopravní páteř sedačková lanovka, která vyveze lyžaře až do výšky 1.970 metrů.

Právě na Baradellu se nachází nejpopulárnější trať lyžařské oblasti Aprica Superpanoramica, která patří mezi technicky jednoduché tratě a na délku měří téměř 7 kilometrů. Díky svému profilu je vhodná i pro lyžování začátečníků a rodin s dětmi, neboť se na ní nenacházejí žádná zrádná místa, která by je mohla nepříjemně překvapit. Koho by odrazovala délka téhle pohodové a vesměs mírné sjezdovky s nádhernými panoramatickými výhledy (odtud její název), může v její polovině nasednout na ve stanici La Bratte na lanovku a nechat se vyvézt zpátky na vrchol.

V okolí městečka Aprica si však přijdou na své i zkušení sjezdaři a to ne pouze na jedné technicky obtížné trati. Asi nejznámější náročnou sjezdovnou je v oblasti Aprica černá Direttissima v Baradellu, která se může pyšnit čtyřsetmetrovým převýšením na pouhých dvou kilometrech své délky. Stejně tak v areálu Magnolta čeká na své pokořitele náročná černá trať s délkou téměř 2 kilomerty s názvem Magnolta Inferiore. Do skiareálu Baradello budou směrovat své kroky také snowboardisté a agresivní jezdci, neboť na ty tady čeká zhruba ve výšce 1.800 metrů dobře vybavený funpark.

Na opačné straně údolí se nacházejí udržované stopy pro vyznavače běžeckého lyžování, které uspokojí jak zkušené běžce, tak rekreační sportovce. Kromě lyžování nabízí Aprica možnost bruslení na ledě či vítané relaxace po lyžování ve veřejném bazénu. Po setmění pak čeká na návštěvníky městečka několik barů, restaurací a pizzerií. To vše je podpořeno příznivými cenami, kterými je Aprica mezi turisty, mířícími na lyžařské zájezdy do Itálie, dobře známá.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Apricy

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v Aprice žádné hotely s volnými termíny.
Aprica - další odkazy

Zájezdy na hory do Apricy - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Aprice? Širokou nabídku ubytování v Aprice nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist