Lyžařské zájezdy Bormio

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Bormia. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Bormiu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Bormia, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Bormia.

Lyžařské zájezdy do Bormia

Zájezdy Bormio - ilustrační fotografie Zájezdy Bormio - ilustrační fotografie Zájezdy Bormio - ilustrační fotografie

Bormio, jedno z nejznámějších středisek lyžování a zimních sportů v Itálii, leží v blízkosti Švýcarska, na úpatí masivu Stilfserjoch / Stelvio. Nedaleko od Bormia leží další populární lyžařské středisko Livigno, které je ale v zimě přístupné pouze přes Švýcarsko. Příznivcům sjezdového lyžování je Bormio již velmi dobře známé, neboť v letech 1985 a 2005 bylo místem konání Mistrovství světa v alpském lyžování. Kromě toho se zde každým rokem, mezi Vánocemi a Silvestrem, koná závod Světového poháru, známý sjezd mužů Stelvio.

Ale nejen lyžařští experti, kteří si vybrali Bormio jako místo pro své lyžařské zájezdy, si tady přijdou během pobytu na své. Široké svahy nad hranicí lesa slibují příjemné lyžování pro všechny stupně technické vyspělosti jeho návštěvníků. Ale i turistům, kteří preferují před sjezdovým lyžováním jiné zimní sporty, nabízí lyžařská oblast Bormio velkou rozmanitost aktivit. Krásně položené lázeňské městečko na úpatí hory Cima Bianca, obklopené majestátními horami Ortles, slibuje všem svým hostům jedinečné zážitky ze zimní dovolné.

Již více než 2000 let je Bormio známé pro své relaxační termální lázně a zdejších 9 pramenů. Kromě klidu a celkového uvolnění nabízí městečko svým návštěvníkům, kteří sem jezdí na lyžařské zájezdy, celou řadu sportovních a rekreačních aktivit. V městském centru se nachází okouzlující kamenné uličky s obchůdky a kavárnami a na jeho okrajích mají turisté na lyžařských zájezdech do Itálie možnost výběru z celé řady moderních ubytovacích zařízení, mezi které patří hotely, apartmány i útulné penziony. Na lyžování to z nich pak mají skutečně jen pár kroků.

Lyžařská oblast Bormio se plynule spojila s oblastí Valdidentro, která leží jen kousek od města, a poněkud vzdálenější Santa Caterinou. Celkem tu mají lyžaři k dispozici přes 100 kilometrů upravovaných sjezdovek, zasazených doprostřed malebné krajiny a poskytující to nejlepší z lyžování v Itálii. V nadmořské výšce 1.200 - 3.000 metrů, ve které se tady lyžuje, je sníh a dobré lyžování prakticky zaručeno od podzimu do jara. V případě nepříznivého počasí je připraven velký počet sněhových děl k umělému zasněžování.

Domovskou horou Bormia je vrchol Cima Blanca, ze kterého vede do údolí řada širokých sjezdovek. Mimo jiné je zde pro adrenalinové lyžaře připraven sjezd Světového poháru Ciuk nebo razantní sjezd Stelvio s převýšením 1 kilometr a s průměrným sklonem 30%. Dvě osvětlené sjezdovky umožňují lyžování i po západu slunce. Jedinečným zážitkem je i osvětlená sjezdovka z vrcholku hory až do městečka Bormio, dlouhá ohromujících deset kilometrů. Je tedy zřejmé, proč jsou v zimě lyžařské zájezdy do Bormia tak oblíbené.

V lyžařské oblasti Valdidentro se nacházejí převážně lehké až středně těžké sjezdovky, ideální pro začátečníky. Právě proto sem také na lyžařské zájezdy rádi cestují. Naproti tomu lyžařské středisko Santa Caterina nabízí těžké a středně těžké tratě, které se budou líbít především pokročilým a profesionálním lyžařům. Ti si tady mohou užít, podobně jako přímo nad městečkem Bormio, skvělé a svižné lyžování. Zajímavostí je, že olympijská vítězka a mistryně světa Deborah Compagnoni je lyžařsky doma právě v Santa Caterině.

Snowboardisté ​najdou ty pravé výzvy v novém snowparku Hang five. Denně udržovaný a tvarovaný park v nadmořské výšce 2.000 metrů nabízí raily, jumpy, wallride, quarterpipe, superpipe, woops, pipe a boardercross. Je to dostatek příležitostí, jak si vyzkoušet a předvést ty nejnovější triky.

Bormio se může pochlubit i nabídkou pro vyznavače běžeckého lyžování, kteří do Bormia na lyžařské zájezdy také často přijíždějí. Desítky kilometrů klasických a bruslařských tras jsou určené pro začátečníky i pokročilé. Přímo v místě vede 12 kilometrů dlouhá stopa, která je dokonce večer osvětlená. V Santa Caterině mají zkušení běžci připravenou trasu z běžkařského Mistrovství světa. Vrcholným zážitkem je ale trasa Viola, která se vine v délce více než 25 kilometrů kolem Valdidentra a nabízí krásný výhled na okouzlující zimní scenérii. Je považována za jednu z nejkrásnějších stezek v Itálii. A kdo se chce i po lyžování věnovat sportovním aktivitám, má na výběr mezi sněžnicemi, bruslením anebo třeba paraglidingem.

Uvolněně zakončit den lyžařského zájezdu o zimní dovolené v městečku Bormio či okolí dovoluje příjemná nabídka après-ski, tedy aktivit po lyžování. K dispozici je krytý bazén, solárium, sauna i fitness centrum. Středisko nabízí mnoho útulných kaváren, barů a hospůdek, typických restaurací a pizzerií​​, stejně jako diskoték. Milovníkům nákupů se doporučuje denní výlet z Bormia do lyžařského střediska a nákupního ráje Livigno. To je známé nejen tím, že je zde možné užít si dobré lyžování, ale také tady můžete za výhodné ceny v duty free obchodech nakoupit značkové a luxusní zboží a obohatit své lyžařské zájezdy ještě o zajímavé nakupovaní.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Bormia

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel** DanielaHotel**
Bormio

Hotel** GardeniaHotel**
Isolaccia

Hotel*** Girasole 2000Hotel***
Bormio

Bormio - další odkazy

Zájezdy na hory do Bormia - mohlo by vás zajímat

Městečko Bormio patří ke známým lyžařským střediskům v oblasti Alta Valtelina. Někomu může připadat trochu snobské, ale zimní dovolená v Bormiu to je záruka sněhu na sjezdovkách, upravené běžecké trasy a hlavně vyžití i mimo sjezdovky.

Lyžování v Bormiu vyhledávají především zkušenější lyžaři, protože sjezdovky jsou zde značeny většinou červeně a černě. Díky dobré poloze Bormia a perfektní sněhové pokrývce, se zde každoročně koná závod Světového poháru alpských disciplín. A už jen to je velkým lákadlem, proč Bormio navštívit.

V Bormiu nemusíte trávit dny pouze na svazích. Nabídka aprés-ski je bohatá a po aktivně stráveném dni přijde jistě vhod. Podrobnější informace o Bormiu naleznete na webu zaměřeném na tuto italskou lyžařskou oblast.

Nepřesvědčilo vás Bormio o svých kvalitách a raději byste zvolili jiné místo pro vaši zimní dovolenou? Podívejte se na nabídku dalších lyžařských zájezdů do Itálie a určitě si vyberete.

Itálie je zemí, kterou můžete navštívit jak v létě tak i v zimě. Krásná místa nestačíte projet všechna a budete se sem vždycky rádi vracet. Jaké jsou možnosti ubytování v Itálii naleznete v nabídce zájezdů na vlastní dopravu.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist