Lyžařské zájezdy Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal)

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Brixenu, Meransenu nebo Vals. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Brixenu, Meransenu nebo Vals strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Brixenu, Meransenu nebo Vals, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Brixenu, Meransenu nebo Vals.

Lyžařské zájezdy do Brixenu, Meransenu nebo Vals

Zájezdy Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal) - ilustrační fotografie Zájezdy Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal) - ilustrační fotografie Zájezdy Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal) - ilustrační fotografie

Oblast Valle Isarco / Eisacktal, která je mezi příznivci sjezdového lyžování velmi oblíbena jako místo, kam v zimě rádi jezdí na lyžařské zájezdy do Itálie, se nachází na severu Itálie v provincii Bolzano. Město Brixen (italsky Bressanone), zdejší správní centrum, má asi 20.000 stálých obyvatel a leží v nadmořské výšce 567 metrů po obou březích řeky Isarco / Eisack. V oblasti Valle Isarco - Eisacktal se hovoří většinou německy, ale malá část hlavně starších obyvatel stále mluví i ladinsky.

Region Brixen - Meransen - Vals uprostřed italských Dolomit je jako stvořený k provozování zimních sportů všeho druhu, ať už to má být sjezdové lyžování, běžky, turistiku na sněžnicích anebo jízda na saních. S přicházejícím večerem se návštěvníci, kteří se vydali do oblasti Valle Isarco / Eisacktal na lyžařské zájezdy, rádi oddávají odpočinku a relaxaci. Kdo si potřebuje po náročném dni plném lyžování či jiných aktivit trochu odpočinout a chce nějakou změnu, může vyzkoušet vodní park Acquarena s veškerým vybavením, na který je Brixen právem hrdý. K dispozici jsou tady sauny, vířivky a další wellness procedury.

Zimní sportovní oblast v okolí obcí Brixen, Meransen a Vals nabízí svým návštěvníkům jistotu sněhu na mnoha pečlivě udržovaných sjezdovkách nad hranicí lesa a velmi příjemnou slunnou polohu. Je úžasné, že si tento lyžařský region i přes blízkost hranic s Rakouskem a napojení na brennerskou dálnici, zachoval zvláštní přitažlivost. Možná to souvisí s tím, že hlavní vrchol Plose, ležící jen pár kilometrů od města Brixen, se hned od počátku nepřipojil ke sdružení Dolomiti Superski. Ze svahů této 2.465 metrů vysoké hory budete mít za slunečného počasí nádherný výhled na dolomitské panorama. Na jihu Geislerspitzen, za ním horský masív Sella, vedle ještě Langkofel (Sasso Lungo) a nakonec Schlern. A pochopitelně odtud máte krásný výhled na Brixen samotný.

Z údolí pod vrcholkem Plose můžete z celého lyžařského areálu vidět jen náročný sjezd do údolí směrem na Brixen, který vede jako dlouhý pás přes hustý les až k dolní stanici lanovky v malebné obci St. Andrä. Sjezdovka překonává výškový rozdíl asi 1.400 metrů a v oblasti Valle Isarco / Eisacktal patří k vůbec nejoblíbenějším tratím, kvůli kterým se příznivci alpského lyžování do oblasti Brixen, Meransen a Vals každoročně vydávají na lyžařské zájezdy. Široké a prosluněné svahy skiareálu Plose, které jsou orientovány převážně jižně, uvidíte teprve až když vyjedete první kabinkovou lanovkou a vystoupíte z její horní stanice Kreuztal v nadmořské výšce 2.050 metrů. Poté vás sedačkové lanovky pohodlně vyvezou k převážně lehkým až středně těžkým sjezdům.

Ačkoliv Plose, ležící prakticky nad městem Brixen, platí za nejoblíbenější jihotyrolské lyžařské středisko, pokud se vydáte na lyžařské zájezdy právě do údolí Valle Isarco / Eisacktal, můžete se vydat i na neméně slunnou náhorní plošinu u obce Meransen. Ta se nachází jen pár kilometrů severovýchodně od vstupu do údolí Pustertal (Val Pusteria) a celá oblast je nádherným místem pro zimní dovolenou, ležící stranou od dnes již tak častého alpského masového turismu. Velmi slunný je zasněžený vrchol Gitschberg s nadmořskou výškou 2.512 metrů, z něhož se můžete vydat zpět k dolní stanici lanovky ve vesnici Meransen nádherným panoramatickým sjezdem.

Kromě černé sjezdovky vedle lyžařského vleku Sergerwiese je Gitschberg ideálním místem pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Pro vůbec první krůčky na lyžích je určený prostor u cvičných vleků nedaleko centra obce Meransen. Svahy skiareálu Gitschberg sice nejsou v porovnání třeba s Plose příliš široké, ale přesto nabízejí různorodé sjezdovky. Tady najdete čistou zimní idylu, impozantní horské kulisy a k tomu vynikající gastronomickou nabídku v přilehlých horských chatách.

Zimní sportovní nabídka daleko od turistického ruchu se nachází také v okolí vesnice Vals v údolí Jochtal, ležícím jen pár kilometrů od vesnice Meransen. Klid, krátké vzdálenosti a snadný přístup k zimním terénům dělají z Vals středisko ideální pro rodiny s dětmi. Zde můžete zažít zimní radovánky přímo přede dveřmi jednotlivých ubytování. Největší nabídka hotelů a penzionů se totiž nachází hned vedle sjezdovek. Komu ve Vals připadají lyžařské louky na Grossbergu příliš nudné, ten bude určitě spokojený ve skiareálu Jochtal. Krásné muldy za Hinterbergem jsou ideální pro náročnější lyžaře, které v dolní pasáži čeká zčásti černý sjezd, jež je skvělým završením sportovního dne. Velký výběr cvičných svahů, sáňkařských drah, lyžařských školek pro děti dělají z Vals skvělé místo pro lyžařské zájezdy pro velké i malé milovníky zimních sportů.

Celkem se mohou všichni, kdo si vybrali lyžařské zájezdy do oblasti Brixen, Meransen a Vals, těšit na téměř 90 kilometrů sjezdových tratí. Z toho je přes 20 kilometrů značeno modře, více než 50 kilometrů červeně a konečně necelých 20 km je značeno černě. Lyžuje se tady v nadmořských výškách od 1.050 do 2.500 metrů. Po dlouhé fyzické námaze během dne budete mít také možnost ochutnat vydatné tyrolské speciality se sklenkou vína či piva. A kdo bude mít po chutné večeři ještě energii, může nakonec vyrazit do místního klubu na tanec. Příjemné aprés ski je také jedním z důvodů, proč jsou lyžařské zájezdy do regionu Eisacktal / Valle Isarco, které tvoří okolí obcí Brixen, Meransen a Vals, tak oblíbené pro lyžařské zájezdy a proč se sem tolik příznivců sjezdového lyžování pravidelně vrací.

Brixen, který se nachází v blízkosti alpského průsmyku Brenner, je významným centrem historie. Nedaleký průsmyk byl již ve středověku využíván mnoha cestujícími, ke kterým patřili kupříkladu Maximilian I., který na cestě využil slony jako Hannibal, anebo básník Heinrich Heine. Katedrála, několik kaplí a klášterů, pocházejících z různých období, svědčí o historickém významu tohoto místa.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Brixenu, Meransenu nebo Vals

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** FichtenhofHotel****
Maranza

Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal) - další odkazy

Zájezdy na hory do Brixenu, Meransenu nebo Vals - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Brixenu nebo Meransenu nebo Vals? Širokou nabídku ubytování v Brixenu nebo Meransenu nebo Vals nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist