Lyžařské zájezdy Passo Tonale / Ponte di Legno

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Passo Tonale nebo Ponte di Legna. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Passo Tonale nebo Ponte di Legna, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Passo Tonale nebo Ponte di Legna.

Lyžařské zájezdy do Passo Tonale nebo Ponte di Legna

Zájezdy Passo Tonale / Ponte di Legno - ilustrační fotografie Zájezdy Passo Tonale / Ponte di Legno - ilustrační fotografie Zájezdy Passo Tonale / Ponte di Legno - ilustrační fotografie

Na hranici mezi Trentinem a Lombardií se nachází oblíbená oblast pro lyžařské zájezdy Passo Tonale / Ponte di Legno. Představuje jakousi přírodní hranici mezi údolím Val di Sole a Val Camonica. Průsmyk Passo Tonale, který leží v nadmořské výšce 1.880 metrů a příznivci sjezdového lyžování si tady mohou užívat svůj oblíbený sport až do výšek přes 3.000 metrů, je vyhlášnou oblastí pro zimní dovolenou, plnou slunce s nádherných panoramatických výhledů.

Jižním směrem od průsmyku se nachází lyžařský areál na ledovci Presena, který sice patří spíše k menším ledovcovým areálům, ale zase je poměrně svažitý a i zkušení sjezdaři, kterým se moc nelíbí na typicky plochých ledovcích, si tady přijdou na své. Skiareál na ledovci umožňuje lyžování po celých 365 dní v roce. Kromě areálu Presena se ještě lyžuje na sjezdovkách z horského sedla Passo Paradiso, ve kterém se také nachází přestupní stanice při cestě vzhůru na ledovec. Sjezdovky, které svedou lyžaře ze sedla Paradiso zpět do Tonale, jsou technicky poměrně náročné a vyhledávají je hlavně zdatní příznivci sjezdového lyžování.

Na opačné straně údolí se pak nacházejí sjezdovky, kvůli kterým sem každým rokem cestuje na lyžařské zájezdy většina návštěvíků oblasti Passo Tonale. Mezi vrcholky Monte Tonale Orientale, jež dosahuje nadmořské výšky 2.696 metrů nad mořem, a Cima le Sorti, který se šplhá do výšky 2.433 metrů nad mořskou hladinu, se nachází hned několik desítek sjezdových tratí, které jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak také pro zkušené a vyježděné lyžaře. Přímo z městečka vede směrem na Cima Cadi několik cvičných vleků, kde si mohou prožít své první lyžařské krůčky děti, které do Passo Tonale přicestovaly se svými rodiči na oblíbené lyžařské zájezdy do Itálie.

Na periferiích městečka se pak nacházejí sedačkové lanovky, které přepraví vyznavače alpského stylu lyžování do nadmořských výšek přes 2.500 metrů. Odtud pak vedou zpět do údolí dlouhé a prostorné sjezdovky středně těžké obtížnosti. K nejoblíbenějším patří sjezd ze sedla Passo Contrabbandieri z nadmořské výšky 2.577 metrů, nebo trať okolo vrcholku Monte Serodine, která nese název Alpino a zpět do městečka odvede lyžaře z nadmořské výšky 2.525 metrů.

Lyžařské svahy u Passo Tonale jsou lanovkou spojeny s lyžařskou oblastí nad vesničkou Ponte di Legno v údolí Alta Vallecamonica. Svahy nad touto obcí jsou propojeny lyžařskou houpačkou přes vrchol Doss delle Pertiche, který dosahuje nadmořské výšky 1.876 metrů, s lyžařským areálem Temú a tvoří tak zajímavou lyžařskou alternativu pro všechny turisty, kteří zvolili lyžařské zájezdy do této oblasti jako způsob, jak prožijí v Itálii svou aktivní zimní dovolenou.

Lyžařské zájezdy do oblasti Ponte di Legno jsou tak oblíbené i proto, že obec si až do současnosti svou rafinovaností a elegancí zachovala kouzlo staré horské vesnice, kterých byla severní Itálie v minulosti plná. Ticho a půvab místa jsou neodolatelné zejména pro ty z turistů, kteří chtějí strávit svou zimní dovolenou v krásném přírodním prostředí uprostřed zasněžených alpských vrcholků. Díky své poloze na slunné náhorní plošině ve výšce necelých 1.300 metrů nad mořem má Ponte di Legno příznivé klimatické podmínky během celého roku a vedle obligátního sjezdového lyžování je také významným centrem letní a zimní vysokohorské turistiky.

Malebné horské městečko Temú, kam však nejsou lyžařské zájezdy tak často vypravovány jako v případě jeho známějších sousedů, je obklopeno majestátními štíty Coleazzo, Avio, Casola a vrcholem Monticello, patřícím do pohoří Adamello. Během zimní lyžařské sezóny tady vyznavači sjezdového lyžování naleznou vždy upravené sjezdovky, rafinovaně propojené lyžarskými vleky a lanovkami, které jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak také pro přeborníky v alpském lyžování a samozřejmě i ve snowboardu.

Svahy v lyžařské oblasti Passo Tonale patří mezi první v Alpách, které otevírají vyznavačům sjezdového lyžování své sjezdovky a vleky a také se řadí mezi poslední, které své vleky pozdě na jaře uzavírají. A samozřejmě je zde také výtečně postaráno o dětské lyžaře, kteří si užíjí na lyžích spoustu legrace. K dispozici je lyžařská mateřská školka, která se stará o bezpečnost dětí a nachází se na pěkném, slunném místě. Kouzelný sněhový koberec, vyškolení instruktoři a animátoři se postarají o skvělé zážitky vašich dětí.

Po lyžování čekají na turisty, kteří do oblasti Passo Tonale - Ponte di Legno přijíždějí nejen na lyžařské zájezdy, nejen na okouzlující pěší zóně četné restaurace a pizzerie, nabízející chutné pokrmy z vynikající italské kuchyně. Večer je možné strávit posezením s přáteli v některém ze zdejších barů nebo hospůdek a kdo chce nechat před dalším náročným dnem odpočinout tělo i duši, může se vydat do krytého bazénu v Ponte di Legno. A pokud si budete chtít odpočinout od zimních sportů, vydejte se do muzea Bílé války, které shromažďuje svoje exponáty z těchto bojů, nalezené na ledovcích Adamello.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Passo Tonale nebo Ponte di Legna

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** AcquaseriaHotel****
Ponte di Legno

Hotel**** Acquaseria ClubhotelHotel****
Ponte di Legno

Studio / Apartmán**** Adamello ResortStudio / Apartmán****
Ponte di Legno

Hotel*** AngeloHotel***
Ponte di Legno

Hotel**** Blu Hotel AcquaseriaHotel****
Ponte di Legno

Hotel*** CacciatoriHotel***
Temú

Hotel*** Cielo BluHotel***
Passo Tonale

Hotel*** Cielo BluHotel***
Passo Tonale

Hotel**** Club PiandineveHotel****
Ponte di Legno

Hotel*** Delle AlpiHotel***
Passo Tonale

Hotel**** Delle AlpiHotel****
Passo Tonale

Hotel**** Delle AlpiHotel****
Passo Tonale

Studio / Apartmán*** EdyStudio / Apartmán***
Passo Tonale

Hotel*** GardeniaHotel***
Passo Tonale

  Následující 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Passo Tonale / Ponte di Legno - další odkazy

Zájezdy na hory do Passo Tonale nebo Ponte di Legna - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu? Širokou nabídku ubytování v Passo Tonale nebo Ponte di Legnu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

13.12.2017
Před Vánoci do Rakouska

Odpočiňte si před Vánoci od každoročního shonu. 6 denní pobyt v Rakousku, Kitzbühel s polopenzí za 9.315,-. Termín 18.12. – 23.12.2017. Alpbach Hotel **** leží… [více]

27.11.2017
Exotická dovolená na Kubě

Osmi denní pobyt Karibik a Stř. Amerika – Kuba – Varadero v termínu 7.12. (Čt) – 14.12. (Čt) s all inclusive za 23.947,-. Gran Caribe… [více]

13.11.2017
Jedinečná cena Egypt – Hurghada

Týdenní pobyt v Egyptě, Hurghada s all inclusive za 9.090,-. Pozor termín již 16.11. – 23.11.2017 s odletem z Prahy. Titanic Palace Hotel ***** leží… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2017

TOPlist