Lyžařské zájezdy Schnalstal / Senales

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Schnalstalu / Senalesu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Schnalstalu / Senalesu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Schnalstalu / Senalesu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Schnalstalu / Senalesu.

Lyžařské zájezdy do Schnalstalu / Senalesu

Zájezdy Schnalstal / Senales - ilustrační fotografie Zájezdy Schnalstal / Senales - ilustrační fotografie Zájezdy Schnalstal / Senales - ilustrační fotografie

V 70. letech minulého století bylo ve francouzském stylu vybudováno lyžařské středisko na konci údolí Schnalstal (italsky Val Senales), které spojuje sportovní funkčnost s původní jihotyrolskou pohostinností. Lyžařský areál Schnalstal charakterizují krátké čekací doby, sjezdovky pro lyžaře všech úrovní a čistý horský vzduch. Lyžování v nadmořské výšce 3 000 metrů není obvyklé, s výjimkou Val Senales. Celoroční lyžařská oblast láká lyžaře až do výšky 3 200 m na ledovec Hochjochferner - zde zábava začíná na čerstvém horském vzduchu, obklopeni nádherným panoramatem na okolní horský svět. Nabídka ledovce zahrnuje 35 km sjezdovek, 13 moderních vleků a lanovek a mnoho jiného – jistota sněhu je zde samozřejmě zaručena. Šest až sedm kilometrů sjezdových tratí je označeno černě, zbytek jsou lehké až středně náročné svahy.

Kdo se chce dozvědět něco více o Ötzim, ten navštíví Ötzi Showgalerii u horní stanice lanovky. Centrem dění je Kurzras, místo v těsné blízkosti lanovky na ledovec, které nechal „plánovač“ vzniknout na rýsovacím prkně vedle vesnického kostela. Na uzavřeném prostoru se nacházejí možnosti ubytování, restaurace, obchody a lyžařské vleky. Auto určitě potřebovat nebudete. Kdo chce strávit svojí dovolenou stranou od hluku, ten si vybere místo v romantickém Vernagtu, v Unser Frau, Karthausu nebo v Katharinabergu s krásnými usedlostmi a rodinnými penziony, nebo v hotelu s nádherným výhledem u horní stanice Grawand, v nadmořské výšce 3 212 metrů.

Ledovec ale není populární jen mezi rekreačními lyžaři, ale i mezi profesionály v alpském lyžování, kteří se zde připravují zejména mimo zimní sezónu. Dokonce i pro ty nejmenší se v lyžařské oblasti něco nabízí: Dětská lyžařská škola Pinocchio nebo dětský svět ÖTZIlino, kde je na prvním místě zábava, při které se děti učí lyžovat. Pro snowboardisty je naopak připraven snowpark.

Zalyžovat si lze i na pestré červené sjezdovce, (která vede od chaty Lazaunhütte přes les), nebo na ledovci. Mírné až středně těžké sjezdovky jsou vhodné i pro začátečníky. Hodně zábavy slibují protilehlé svahy na slunné straně u sedačkové lanovky Hintereis, kde je také možnost občerstvení na horské chatě s krásnou vyhlídkou. Oblast pro zkušené lyžaře začíná pod lanovkou Gletscherseelifte s černě značeným sjezdem Schmugglerabfahrt, který vede kolem sedačkových lanovek Roter Kofel a Teufelsegg do Kurzrasu. Téměř 8 km dlouhá sjezdovka s výškovým převýšením přes 1 200 metrů je „královským“ vyvrcholením celodenního lyžování.

Běžkaři se ve Val Senales mohou vydat do výšky. Buď k chatě Lazaunhütte v nadmořské výšce 2 430 metrů, kde je upravená trať na malé náhorní plošině nebo na ledovec. Až 12 km dlouhá běžkařská trať je upravována po celý rok a proto je vyhledávanou tréninkovou oblastí pro mnoho národních týmů v tomto severském sportu. Ideální trasy s impozantními kulisami jsou v Kurzrasu (délka 3 km) a v údolí v Unser Frau.

I pro pěší turisty a milovníky nordic walkingu je zde několik příležitostí, 5 km dlouhá trasa na ledovci nebo 10 km v Kurzrasu. Za doprovodu horského vůdce můžete vyrazit na zimní túru na sněžnicích, která trvá asi 2 hodiny.

V Lazaunu vedle sedačkové lanovky vede od horské chaty Lazaunhütte sáňkařská dráha, dlouhá 3,3 km. Sáňky si můžete zapůjčit v Kurzrasu. Od místa Niederlana jezdí skibus, který vás zaveze k dolní stanici lanovky v Kurzrasu a zase zpět do Meran/Lana. O vánočních prázdninách jezdí také autobus ze Schlanders přes Latsch a Kastelbell. Nesmíme zapomenout také na vrcholnou akci v tomto resortu - Ice Music Festival, který se každoročně koná v únoru a březnu. Pak můžete vidět koncerty na hudební nástroje vyrobené z ledu a také ledový dóm.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Schnalstalu / Senalesu

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v Schnalstalu / Senalesu žádné hotely s volnými termíny.
Schnalstal / Senales - další odkazy

Zájezdy na hory do Schnalstalu / Senalesu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Schnalstalu / Senalesu? Širokou nabídku ubytování v Schnalstalu / Senalesu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist