Lyžařské zájezdy Val di Fassa / Fassatal

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Val di Fassa nebo Fassatalu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete ve Val di Fassa nebo Fassatalu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Val di Fassa nebo Fassatalu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Val di Fassa nebo Fassatalu.

Lyžařské zájezdy do Val di Fassa nebo Fassatalu

Zájezdy Val di Fassa / Fassatal - ilustrační fotografie Zájezdy Val di Fassa / Fassatal - ilustrační fotografie Zájezdy Val di Fassa / Fassatal - ilustrační fotografie

Populární oblastí alpského lyžování v Itálii, kam pravidelně míří během zimního období četné lyžařské zájezdy nejen z České republiky, je region Val di Fassa - Fassatal. Ten se nachází v provincii Trento a částečně zasahuje i do Benátska. Spolu s dalšími lyžařským oblastmi Val Gardena - Alpe di Siusi, Arabba - Marmolada a Alta Badia tvoří Fassatal známý okruh Sella Ronda, na kterém se dá na lyžích objet celý masiv Sella. Hlavními dominantami, viditelnými za příznivého a slunečného počasí z každého vrcholu oblasti Fassatal, jsou již zmiňovaný masiv Gruppo del Sella na severu a nejvyšší hora dolomit Marmolada, tyčící se do výšky 3.343 metrů asi 10 kilometrů východě.

Fassatal je lákavým místem pro lyžařské zájezdy a zimní dovolenou hlavně pro rodiny s dětmi, neboť nejmenší lyžaři si zde mohou užívat skvělé lyžování zcela zdarma. Více než 220 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které jsou každý dne pečlivě upravovány, musí zákonitě splnit všechna přání i těch nejnáročnějších sjezdařů, kteří se pravidelně vydávají na lyžařské zájezdy do Itálie právě do oblasti Val di Fassa / Fassatal. O dopravu lyžařů na svahy se tady stará více než 7 desítek moderních lyžařských vleků a lanovek a většina zdejších sjezdovek je vybavena zařízením pro umělé dosněžování. V případě nepříznivého počasí se tak návštěvníci zdejších skiareálů nemusejí obávat, že by si kvůli nedostatku přírodního sněhu nezalyžovali.

Vedle čtyřech hlavních lyžařských areálů si v údolí Fassatal přijou na své i milovníci freeridingu, neboť na ně zde čeká hned několik skvělých možností jízdy ve volném terénu. Tím nejzajímavějším místem je opravdu obtížný sjezd ze Sass Pordoi do průsmyku Passo Pordoi či dokonce až do údolí k obci Canazei. Tyto terény patří mezi absolutně nejlepší freestylové sjezdovky nejen v Itálii, ale v celých Alpách.

Lyžařský areál Buffaure - Ciampac je lyžařskou houpačkou, tvořenou vrcholky Buffaure s nadmořskou výškou 2.645 metrů, Sella Brunech, vysokým 2.428 metrů a 2.100 metrovým Ciampacem. Spojuje obce Alba nedaleko Canazei s vesnicí Pozza, ležící v samotném srdci údolí Fassatal. Z Ciampacu vede zpět do Alby vyhlášený černý svah, který patří mezi zdatnými lyžaři k nejvyhledávanějším sjezdovkám v celé oblasti. V horní části skiareálu se nad hranicí lesa nacházejí hlavně středně obtížné červené sjezdovky a sjezd z Buffaure do obce Pozza je zase nejdelším sjezdem celého regionu.

Skiareál Col Rodella - Belvedere, který je součástí okruhu Sella Ronda, se nalézá v severní části údolí Fassatal. Rozkládá se nad obcemi Canazei a Campitello a lyžuje se tady v nadmořských výškách od 1.460 metrů až do téměř 2.500 metrů. Samostatným areálem je pak již zmiňovaný vrcholek Sass Pordoi, na kterém se nachází vrcholová stanice lanovky v nadmořské výšce 2.950 metrů. Z Canazei vede kabinková lanovka na Pecol a odtud pokračují další lanové dráhy vzhůru na Belvedere až do výšky 2.423 metrů. Na opačné straně údolí se pak nalézá 2.485 metrů vysoká Col Rodella, kterou spojuje kabinová lanovka s vesnicí Campitello. Z lyžování na Belvedere se dá na lyžích sjet zpět do Canazei, k návratu z hory Col Rodella do Campitella je však nutné použít lanovku. Tento skiareál patří mezi sjezdaři, přijíždějícími na lyžařské zájezdy do Fassatalu, mezi nejoblíbenější.

V jižní části údolí Fassatal se na úpatí masivu Rosengarten, jehož vrchol se nachází v nadmořské výšce 2.983, nalézají hned 2 lyžařské aerály, kvůli kterým přijíždějí na zimní zájezdy do Val di Fassa hlavně rodiny s dětmi. Západně od Rosengartenu je to skiareál Carezza nad stejnojmennou vesničkou, východně se pak na hoře Ciampedie rozkládá stejně pojmenovaná lyžařská houpačka, propojující obce Vigo a Pera.

Vrchol Ciampedie leží v nadmořské výšce 2.000 metrů a je ideálním místem pro rodinné lyžování. Většina zdejších sjezdových tratí je technicky nenáročných a dostatečně prostorných, takže se tady bude líbit začínajícím lyžařům a sjezdařům, kteří jezdí na lyžařské zájezdy hlavně kvůli tomu, aby si užili pohodové lyžování. Především sjezd do obce Pera je nenáročná a mírná trať, kde se začátečníci budou moci v klidu vyzkoušet své první nesmělé obloučky mimo cvičné louky.

Skiareál Carezza je podobně jako Ciampedie oblíbeným cílem pro lyžařské zájezdy rodin s malými dětmi. Leží v nadmořské výšce 1.750 metrů a jeho nejvyšším bodem je vrcholová stanice lanovky přímo pod štíty Rosengartenu. Výše položené sjezdovky jsou technicky o něco náročnější než ty v nižších pasážích, takže zkušenější lyžaři se budou častěji zdržovat v horní části skiareálu, zatímco spodní pasáže budou vyhovovat hlavně dětem a začínajícím sjezdařům.

Večerní lyžování nabízí sjezdovka Aloch ve středisku Pozza. Zážitek z jízdy na uměle osvětleném svahu bude určitě příjemným zakončením lyžařského dne a lyžařské zájezdy do Itálie mohou být obohaceny o další rozměr zimní zábavy.

Pro snowboadisty je zde k dispozici několik snowparků s half-pipem a dašími přírodními překážkami, kde se určitě budou moci vyřádit dle libosti. Příznivci běžeckého lyžování zase jistě ocení 40 kilometrů upravených tratí a též možnosti využít části známé tratě Marcialonga. Na ní se každým rokem pod záštitou oblastí Val di Fassa a Val di Fiemme koná dálkový běh. Díky velkému zájmu o toto středisko jsou ubytovací možnosti pro lyžařské zájezdy z celé Evropy zajištěny nejen v hlavních střediscích oblasti, jako je Canazei, Campitello a další, ale i v okolních lokalitách, ke kterým patří Poza, Vigo, Alba či Penia a kde se nacházejí i cenově dostupnější penziony a apartmány.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Val di Fassa nebo Fassatalu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** Ciasa RamonStudio / Apartmán***
Pera di Fassa

Hotel*** DolomitiHotel***
Vigo di Fassa

Hotel*** MontanaHotel***
Pozza di Fassa

Hotel** NevadaHotel**
Campitello di Fassa

Aparthotel*** PrincessAparthotel***
Penia di Canazei

Hotel*** RododendroHotel***
Campitello di Fassa

Hotel** Soggiorno Dolomiti komplexHotel**
Campestrin

Val di Fassa / Fassatal - další odkazy

Zájezdy na hory do Val di Fassa nebo Fassatalu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování ve Val di Fassa nebo Fassatalu? Širokou nabídku ubytování ve Val di Fassa nebo Fassatalu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist