Rakousko lyžařské zájezdy

Lyžařské zájezdy Rakousko

Chystáte se na lyžování a cílem vaší cesty má být Rakousko? Vyberte si z naší aktuální nabídky lyžařských zájezdů a prožijte v Rakousku skvělou zimní dovolenou.

Formulář pro vyhledávání lyžování v Rakousku je předvyplněný, stačí pouze zadat termín (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Rakouska. Nabízené zájezdy do Rakouska pořádají několika sezónami prověřené a samozřejmě pojištěné cestovní kanceláře.

Zimní dovolená a lyžování Rakousko

Klostertal St. Anton am Arlberg Silvretta Montafon

Rakousko, které je nejvýchodnější alpskou zemi Evropy, navštěvují pravidelně každou zimní sezónu desetitisíce natěšených milovníků sjezdového a běžeckého lyžování nejen z České republiky, ale ze všech koutů světa. Lyžařské zájezdy do Rakouských Alp nabízejí svým účastníkům nepřeberné množství možností, jak aktivně trávit čas zimní dovolené a nemusí se nutně jednat pouze o sjezdové lyžování nebo běh na lyžích. V Rakousku se, a to hlavně v posledních letech, prudce rozvíjejí i další, především moderní a velmi často také adrenalinové aktivity, které jsou neodmyslitelně spjaté se zimní krajinou, zasněženými vrcholky hor a zamrzlými horskými jezery.

Kdo se někdy absolvoval lyžařské zájezdy do Rakouska, s největší pravděpodobností si tuto zemi zamiloval. Ne nadarmo jsou rakouské Alpy na poli mezinárodního cestovního ruchu pojmem a celých 70% návštěvníků, kteří každou zimu míří do některého z mnoha desítek zdejších lyžařských středisek, je ze zahraničí.

Rakousko je v současnosti především synonymem pro dokonale udržované a upravené sjezdovky, moderní lyžařskou infrastrukturu a obecně skvělé podmínky pro lyžování. U moderních vysokokapacitních lanovek a vleků s někdy až ohromující přepravní kapacitou se jen velmi výjimečně tvoří fronty čekajících lyžařů a návštěvníci rakouských skiareálů tak mají možnost využít čas strávený na zájezdu nebo individuálním pobytu v rakouských Alpách bezezbytku k lyžování a nikoliv k často otravnému čekání na lanovku.

Více než 6.500 sjezdovek všech stupňů technické obtížnosti takřka po celém Rakousku musí zákonitě uspokojit přání i těch nejnáročnějších lyžařů. Jak úplní lyžařští začátečníci, kteří si jedou do Rakouska vyzkoušet své vůbec první nesmělé obloučky, tak i zkušení a technicky vyspělí jezdci si v rakouských Alpách přijdou 100%-ně na své. Spoustu zábavy při zimních radovánkách nejen na lyžích nebo snowboardu si tady mohou užít jak jednotlivci, tak páry či početné rodiny s dětmi. I proto jsou lyžařské zájezdy do Rakouska tak oblíbené mezi mladými rodiči.

Rakušané si velmi zakládají na skutečnosti, že v jejich zemi život v lyžařských střediscích se soumrakem rozhodně nekončí a Rakousko má svým návštěvníkům co nabídnout i po setmění. Znalci tvrdí, že bohatá nabídka aprés-ski, což znamená další doplňkové zábavní činnosti po lyžování, patří vůbec k nejlepším, se kterými se mohou turisté v oblíbených zimních destinacích setkat a že Rakousko patří v této oblasti jednoznačně ke světové špičce. Možnosti, jak trávit večer po vysilujícím dni prožitém na svahu, sahají od příjemného posezení v některé ze stovek horských chat rozesetých po celém území Rakouska přes možnost zaplavat si v plaveckém bazénu až po vítanou návštěvu lázní nebo jednoho z mnoha moderních wellness center, kde mohou unavení lyžaři zrelaxovat unavená svalstvo a dokonale se připravit na další den lyžování. Kromě toho se provozovatelům skiareálů v Rakousku daří držet krok se stále zvyšujícími se nároky a požadavky ze strany přijíždějících turistů, kteří požadují nadstandardní služby a velmi vysoký komfort.

Velkou výhodou Rakouska je z pohledu českých lyžařů jeho příznivá geografická poloha. Protože Rakousko s naší zemí přímo sousedí, většina rakouských skiareálů leží v dojezdové vzdálenosti z České republiky. Pro ty z českých lyžařů, kterým jsou tuzemské lyžařské areály málo a kteří si chtějí skutečně špičkově zalyžovat, tak není problém nasednout do auta, vydat se na jih směrem na Rakousko a za doslova jen několik hodin jízdy již sjíždět jedny z nejlepších a nejatraktivnějších sjezdových tratí v Evropě. A komu se nechce absolvovat cestu za volantem vlastního vozu, může zajít do některé z mnoha cestovních kanceláří, které se na Rakousko a lyžařské zájezdy do Rakouska specializují nebo sednout k počítači a na internetu si nějaký zajímavý zájezd za lyžováním vyhledat a případně i zakoupit.

K dalším pozitivům rakouských Alp patří skutečnost, že příznivci sjezdového lyžování mohou v Rakousku provozovat svůj oblíbený sport prakticky po celý rok. To umožňuje přítomnost hned 7 ledovcových areálů, ve kterých se přírodní sněhová pokrývka drží celých 365 dní v roce. Až na 3 ledovce, Dachstein ve Štýrsku, Kitzsteinhorn nedaleko Zell am See v Salcbursku a Mölltal v Korutanech, se všechny rakouské ledovcové areály nacházejí ve spolkové zemi Tyrolsko.

Ke nejproslulejším lyžařským střediskům v Rakousku patří bezpochyby městečko Kitzbühel, kolébka alpského lyžování a místo každoročního konání nejobtížnějšího závodu ve sjezdu v rámci Světového poháru, který Rakousko proslavil na celém světě. Obec Kitzbühel se rozkládá na úpatí vrcholu Kitzbüheler Horn a nachází se asi 80 kilometrů východním směrem od města Innsbruck. Moderní lanovka 3S propojuje lyžařský areál Hahnenkamm, na kterém se jezdí onen náročný závod a který pokračuje dalším skiareálem kolem vrcholku Pengelstein, se skiareálem Resterhöhe nad průsmykem Pass Thurn. Toto přepravní zařízení umožňuje lyžařům doslova s lyžemi na nohou absolvovat sjezd téměř 170 kilometrů sjezdovek od obce Aschau až právě k průsmyku Pass Thurn. Na opačné straně Kitzbühelu se pak nachází již zmiňovaný lyžařský areál na vrcholku Kitzbüheler Horn.

Dalším populárním rakouským skiareálem je oblast nad malebným jezerem Zeller See s názvem Europa Sport Region Zell am See / Kaprun. Lyžařské zájezdy právě do této části Rakouska patří mezi nejoblíbenější. I středisko na úpatí vrcholů Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe se o své hosty pečlivě stará a investuje nemalé prostředky a energii do neustálé modernizace a zlepšování poskytovaných služeb. Výsledkem této snahy je například uvedení do provozu hned dvojice moderních lanovek Gletscher Jet, které jsou schopny dopravit lyžaře rychle a bezpečně až do Alpine Centra, což je prakticky vstupní brána do ledovcového areálu na Kitzsteinhornu. Horní stanice lanovky Gipfelstation leží 3.029 metrů vysoko a tato nadmořská výška zaručuje návštěvníkům této známé lyžařské oblasti v Rakousku perfektní podmínky pro lyžování od podzimu až do velmi pozdního jara. Lyžařský areál přímo nad jezerem a obcí Zell am See na hoře Schmittenhöhe nabízí těm, kteří nemusejí lyžovat na ledovci, dostatečný počet výborně upravovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Turisté z České republiky velmi často a rádi volí na lyžařské zájezdy a pro prožití zimní dovolené v Rakousku štýrskou oblast Dachstein - Schladming kvůli její blízkosti k České republice a šíři nabídky lyžařských možností. Centrem oblasti je malebná obec Schladming a o tom, že jde o jednu z nejlepších lyžařských oblastí v celém Rakousku, vypovídá i skutečnost, že Schladming byl v roce 2013 pořadatelem úspěšného Mistrovství světa v alpském lyžování. V celé oblasti mají lyžaři k dispozici více než 200 kilometrů pestré směsice dokonale upravených sjezdovek, navzájem propojených důmyslným systémem lanovek a vleků. Oblast Dachstein - Schladming je tvořena celkem 9 skiareály Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau am Dachstein, ledovec na vrcholku Dachstein a nově přibyvšími areály Planeralm a Riesneralm. Zdejší tratě jsou na velmi vysoké úrovni a uspokojí nároky i těch nejnáročnějších lyžařů. Pověstným bonbónkem je téměř 5 kilometrů dlouhý FIS sjezd z vrcholku Planai až do centra Schladmingu, který má jedinečné parametry i na takovou alpskému lyžování zaslíbenou zemi, jakou je Rakousko.

Oblíbeným cílem vyznavačů sjezdového lyžování, kteří se vydávají k našim jižním sousedům na lyžařské zájezdy, je v Rakousku také více než 80 kilometrů dlouhé údolí Zillertal včetně několika dalších postranních údolí. Tato rozsáhlá lyžařská oblast, na kterou může být Rakousko právem pyšné, se dále dělí na 3 podoblasti a nabídka lyžařských zájezdů do celého údolí Zillertal bývá každou zimní sezónu tradičně jedna z nejširších. Na začátku údolí se nachází areál Hochzilleral / Hochfügen, který je díky svým převažujícím lehkým a středně těžkým sjezdovým tratím vhodný zejména pro začínající lyžaře a rodiny s malými dětmi.

Dále v údolí se u obce Zell am Ziller směrem vlevo odděluje postranní údolí k obci Gerlos. Tato oblast nese název Zillertal Arena a je největší oblastí v celém Zillertalu. Valná většina zdejších sjezdovek se vine po svazích hor na severní straně údolí. Zilleral Arena nabízí svým návštěvníků jak středně náročné, tak i nejnáročnější černé sjezdovky hned nad obcí Gerlos na severním úbočí vrcholků Isskogel a Konigleitenspitze. Do této oblasti také míří většina vyznavačů snowboardingu a adrenalinového lyžování, kteří zvolili Rakousko jako místo pro strávení své zimní dovolené, neboť nad Gerlosem se nachází boarderový ráj v podobě unikátního snow a funparku s názvem Boarder Town.

Zillertal 3000 je lyžařská oblast na samém konci celého údolí a její hlavní devizou je nejoblíbenější rakouský ledovec Hintertux. Jde totiž o jediný ze všech ledovcových areálů v Rakousku, ve kterém je možné skutečně kvalitně lyžovat po celých 365 dní v roce a místní sněhová pokrývka neztrácí nic na své kvalitě ani během nejparnějších letních dnů. Lyžařské zájezdy sem však během léta nesměřují a tak je potřeba se spolehnout na vlastní dopravu do Rakouska.

A tím výčet atraktivních a špičkových lyžařských oblastní ve středoevropské zemi Rakousko rozhodně nekončí, neboť nabídka skvělých lyžařských středisek je v této alpské zemi takřka nevyčerpatelná. Lyžování v Rakousku patří k jedinečným zážitkům, které mohou zpestřit čas zimní dovolené každému vyznavači aktivního zimního odpočinku, relaxace v horách a příznivci lyžování a dalších druhů zimních sportů. V současnosti má Rakousko pro lyžaře připraveno několik stovek nejmodernějších lanovek a vleků a nepřeberné množství nejrůznějších sjezdových tratí včetně několika ledovcových areálů.

Na toho, kdo se rozhodne pro lyžařské zájezdy do Rakouska, čeká mimo jiné tradiční venkovská atmosféra alpských údolí, příjemná rodinná nálada a především skvělá zimní dovolená v nádherné zemi plné těch nejlepších sjezdovek všech úrovní obtížnosti.

Rakousko - další odkazy

Zájezdy na hory do Rakouska - mohlo by vás zajímat

Nabídku dalších hotelů a apartmánů v Rakousku lze nalézt na stránce lyžování Rakousko. Veškeré ubytování nabízí cestovní kancelář VLNA.cz, která se na lyžování v Alpách dlouhodobě specializuje.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

21.3.2017
Zarezervujte si svou dovolenou v Egyptě už dnes!

7 denní pobyt v Egyptě, Marsa Alam s all inclusive za 12.990,-. Termín 2.4. – 8.4.2017 s odletem z Prahy. Poslední volná místa! Pěti hvězdičkový… [více]

10.3.2017
Bulharsko, Slunečné Pobřeží se zábavními možnostmi

8 denní pobyt v Bulharsku, Slunečné Pobřeží s all inclusive za 9.490,-. Termín 4.6. – 11.6.2017 s odletem z Prahy. Hotel Perla *** se nachází… [více]

28.2.2017
Rakousko, Zillertal Arena s vyhřívaným bazénem

Přes 140 km lyžařských sjezdovek to je Rakousko, Zillertal Arena.  Pobyt v termínu 15.3. – 18.3.2017 s polopenzí za 8.700,-. Objekt Landgut Zapfenhof **** leží… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2017

TOPlist