Rakousko lyžařské zájezdy

Lyžařské zájezdy Rakousko

Chystáte se na lyžování a cílem vaší cesty má být Rakousko? Vyberte si z naší aktuální nabídky lyžařských zájezdů a prožijte v Rakousku skvělou zimní dovolenou.

Formulář pro vyhledávání lyžování v Rakousku je předvyplněný, stačí pouze zadat termín (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Rakouska. Nabízené zájezdy do Rakouska pořádají několika sezónami prověřené a samozřejmě pojištěné cestovní kanceláře.

Zimní dovolená a lyžování Rakousko

Klostertal St. Anton am Arlberg Silvretta Montafon

Rakousko, které je nejvýchodnější alpskou zemi Evropy, navštěvují pravidelně každou zimní sezónu desetitisíce natěšených milovníků sjezdového a běžeckého lyžování nejen z České republiky, ale ze všech koutů světa. Lyžařské zájezdy do Rakouských Alp nabízejí svým účastníkům nepřeberné množství možností, jak aktivně trávit čas zimní dovolené a nemusí se nutně jednat pouze o sjezdové lyžování nebo běh na lyžích. V Rakousku se, a to hlavně v posledních letech, prudce rozvíjejí i další, především moderní a velmi často také adrenalinové aktivity, které jsou neodmyslitelně spjaté se zimní krajinou, zasněženými vrcholky hor a zamrzlými horskými jezery.

Kdo se někdy absolvoval lyžařské zájezdy do Rakouska, s největší pravděpodobností si tuto zemi zamiloval. Ne nadarmo jsou rakouské Alpy na poli mezinárodního cestovního ruchu pojmem a celých 70% návštěvníků, kteří každou zimu míří do některého z mnoha desítek zdejších lyžařských středisek, je ze zahraničí.

Rakousko je v současnosti především synonymem pro dokonale udržované a upravené sjezdovky, moderní lyžařskou infrastrukturu a obecně skvělé podmínky pro lyžování. U moderních vysokokapacitních lanovek a vleků s někdy až ohromující přepravní kapacitou se jen velmi výjimečně tvoří fronty čekajících lyžařů a návštěvníci rakouských skiareálů tak mají možnost využít čas strávený na zájezdu nebo individuálním pobytu v rakouských Alpách bezezbytku k lyžování a nikoliv k často otravnému čekání na lanovku.

Více než 6.500 sjezdovek všech stupňů technické obtížnosti takřka po celém Rakousku musí zákonitě uspokojit přání i těch nejnáročnějších lyžařů. Jak úplní lyžařští začátečníci, kteří si jedou do Rakouska vyzkoušet své vůbec první nesmělé obloučky, tak i zkušení a technicky vyspělí jezdci si v rakouských Alpách přijdou 100%-ně na své. Spoustu zábavy při zimních radovánkách nejen na lyžích nebo snowboardu si tady mohou užít jak jednotlivci, tak páry či početné rodiny s dětmi. I proto jsou lyžařské zájezdy do Rakouska tak oblíbené mezi mladými rodiči.

Rakušané si velmi zakládají na skutečnosti, že v jejich zemi život v lyžařských střediscích se soumrakem rozhodně nekončí a Rakousko má svým návštěvníkům co nabídnout i po setmění. Znalci tvrdí, že bohatá nabídka aprés-ski, což znamená další doplňkové zábavní činnosti po lyžování, patří vůbec k nejlepším, se kterými se mohou turisté v oblíbených zimních destinacích setkat a že Rakousko patří v této oblasti jednoznačně ke světové špičce. Možnosti, jak trávit večer po vysilujícím dni prožitém na svahu, sahají od příjemného posezení v některé ze stovek horských chat rozesetých po celém území Rakouska přes možnost zaplavat si v plaveckém bazénu až po vítanou návštěvu lázní nebo jednoho z mnoha moderních wellness center, kde mohou unavení lyžaři zrelaxovat unavená svalstvo a dokonale se připravit na další den lyžování. Kromě toho se provozovatelům skiareálů v Rakousku daří držet krok se stále zvyšujícími se nároky a požadavky ze strany přijíždějících turistů, kteří požadují nadstandardní služby a velmi vysoký komfort.

Velkou výhodou Rakouska je z pohledu českých lyžařů jeho příznivá geografická poloha. Protože Rakousko s naší zemí přímo sousedí, většina rakouských skiareálů leží v dojezdové vzdálenosti z České republiky. Pro ty z českých lyžařů, kterým jsou tuzemské lyžařské areály málo a kteří si chtějí skutečně špičkově zalyžovat, tak není problém nasednout do auta, vydat se na jih směrem na Rakousko a za doslova jen několik hodin jízdy již sjíždět jedny z nejlepších a nejatraktivnějších sjezdových tratí v Evropě. A komu se nechce absolvovat cestu za volantem vlastního vozu, může zajít do některé z mnoha cestovních kanceláří, které se na Rakousko a lyžařské zájezdy do Rakouska specializují nebo sednout k počítači a na internetu si nějaký zajímavý zájezd za lyžováním vyhledat a případně i zakoupit.

K dalším pozitivům rakouských Alp patří skutečnost, že příznivci sjezdového lyžování mohou v Rakousku provozovat svůj oblíbený sport prakticky po celý rok. To umožňuje přítomnost hned 7 ledovcových areálů, ve kterých se přírodní sněhová pokrývka drží celých 365 dní v roce. Až na 3 ledovce, Dachstein ve Štýrsku, Kitzsteinhorn nedaleko Zell am See v Salcbursku a Mölltal v Korutanech, se všechny rakouské ledovcové areály nacházejí ve spolkové zemi Tyrolsko.

Ke nejproslulejším lyžařským střediskům v Rakousku patří bezpochyby městečko Kitzbühel, kolébka alpského lyžování a místo každoročního konání nejobtížnějšího závodu ve sjezdu v rámci Světového poháru, který Rakousko proslavil na celém světě. Obec Kitzbühel se rozkládá na úpatí vrcholu Kitzbüheler Horn a nachází se asi 80 kilometrů východním směrem od města Innsbruck. Moderní lanovka 3S propojuje lyžařský areál Hahnenkamm, na kterém se jezdí onen náročný závod a který pokračuje dalším skiareálem kolem vrcholku Pengelstein, se skiareálem Resterhöhe nad průsmykem Pass Thurn. Toto přepravní zařízení umožňuje lyžařům doslova s lyžemi na nohou absolvovat sjezd téměř 170 kilometrů sjezdovek od obce Aschau až právě k průsmyku Pass Thurn. Na opačné straně Kitzbühelu se pak nachází již zmiňovaný lyžařský areál na vrcholku Kitzbüheler Horn.

Dalším populárním rakouským skiareálem je oblast nad malebným jezerem Zeller See s názvem Europa Sport Region Zell am See / Kaprun. Lyžařské zájezdy právě do této části Rakouska patří mezi nejoblíbenější. I středisko na úpatí vrcholů Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe se o své hosty pečlivě stará a investuje nemalé prostředky a energii do neustálé modernizace a zlepšování poskytovaných služeb. Výsledkem této snahy je například uvedení do provozu hned dvojice moderních lanovek Gletscher Jet, které jsou schopny dopravit lyžaře rychle a bezpečně až do Alpine Centra, což je prakticky vstupní brána do ledovcového areálu na Kitzsteinhornu. Horní stanice lanovky Gipfelstation leží 3.029 metrů vysoko a tato nadmořská výška zaručuje návštěvníkům této známé lyžařské oblasti v Rakousku perfektní podmínky pro lyžování od podzimu až do velmi pozdního jara. Lyžařský areál přímo nad jezerem a obcí Zell am See na hoře Schmittenhöhe nabízí těm, kteří nemusejí lyžovat na ledovci, dostatečný počet výborně upravovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Turisté z České republiky velmi často a rádi volí na lyžařské zájezdy a pro prožití zimní dovolené v Rakousku štýrskou oblast Dachstein - Schladming kvůli její blízkosti k České republice a šíři nabídky lyžařských možností. Centrem oblasti je malebná obec Schladming a o tom, že jde o jednu z nejlepších lyžařských oblastí v celém Rakousku, vypovídá i skutečnost, že Schladming byl v roce 2013 pořadatelem úspěšného Mistrovství světa v alpském lyžování. V celé oblasti mají lyžaři k dispozici více než 200 kilometrů pestré směsice dokonale upravených sjezdovek, navzájem propojených důmyslným systémem lanovek a vleků. Oblast Dachstein - Schladming je tvořena celkem 9 skiareály Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau am Dachstein, ledovec na vrcholku Dachstein a nově přibyvšími areály Planeralm a Riesneralm. Zdejší tratě jsou na velmi vysoké úrovni a uspokojí nároky i těch nejnáročnějších lyžařů. Pověstným bonbónkem je téměř 5 kilometrů dlouhý FIS sjezd z vrcholku Planai až do centra Schladmingu, který má jedinečné parametry i na takovou alpskému lyžování zaslíbenou zemi, jakou je Rakousko.

Oblíbeným cílem vyznavačů sjezdového lyžování, kteří se vydávají k našim jižním sousedům na lyžařské zájezdy, je v Rakousku také více než 80 kilometrů dlouhé údolí Zillertal včetně několika dalších postranních údolí. Tato rozsáhlá lyžařská oblast, na kterou může být Rakousko právem pyšné, se dále dělí na 3 podoblasti a nabídka lyžařských zájezdů do celého údolí Zillertal bývá každou zimní sezónu tradičně jedna z nejširších. Na začátku údolí se nachází areál Hochzilleral / Hochfügen, který je díky svým převažujícím lehkým a středně těžkým sjezdovým tratím vhodný zejména pro začínající lyžaře a rodiny s malými dětmi.

Dále v údolí se u obce Zell am Ziller směrem vlevo odděluje postranní údolí k obci Gerlos. Tato oblast nese název Zillertal Arena a je největší oblastí v celém Zillertalu. Valná většina zdejších sjezdovek se vine po svazích hor na severní straně údolí. Zilleral Arena nabízí svým návštěvníků jak středně náročné, tak i nejnáročnější černé sjezdovky hned nad obcí Gerlos na severním úbočí vrcholků Isskogel a Konigleitenspitze. Do této oblasti také míří většina vyznavačů snowboardingu a adrenalinového lyžování, kteří zvolili Rakousko jako místo pro strávení své zimní dovolené, neboť nad Gerlosem se nachází boarderový ráj v podobě unikátního snow a funparku s názvem Boarder Town.

Zillertal 3000 je lyžařská oblast na samém konci celého údolí a její hlavní devizou je nejoblíbenější rakouský ledovec Hintertux. Jde totiž o jediný ze všech ledovcových areálů v Rakousku, ve kterém je možné skutečně kvalitně lyžovat po celých 365 dní v roce a místní sněhová pokrývka neztrácí nic na své kvalitě ani během nejparnějších letních dnů. Lyžařské zájezdy sem však během léta nesměřují a tak je potřeba se spolehnout na vlastní dopravu do Rakouska.

A tím výčet atraktivních a špičkových lyžařských oblastní ve středoevropské zemi Rakousko rozhodně nekončí, neboť nabídka skvělých lyžařských středisek je v této alpské zemi takřka nevyčerpatelná. Lyžování v Rakousku patří k jedinečným zážitkům, které mohou zpestřit čas zimní dovolené každému vyznavači aktivního zimního odpočinku, relaxace v horách a příznivci lyžování a dalších druhů zimních sportů. V současnosti má Rakousko pro lyžaře připraveno několik stovek nejmodernějších lanovek a vleků a nepřeberné množství nejrůznějších sjezdových tratí včetně několika ledovcových areálů.

Na toho, kdo se rozhodne pro lyžařské zájezdy do Rakouska, čeká mimo jiné tradiční venkovská atmosféra alpských údolí, příjemná rodinná nálada a především skvělá zimní dovolená v nádherné zemi plné těch nejlepších sjezdovek všech úrovní obtížnosti.

Rakousko - další odkazy

Zájezdy na hory do Rakouska - mohlo by vás zajímat

Nabídku dalších hotelů a apartmánů v Rakousku lze nalézt na stránce lyžování Rakousko. Veškeré ubytování nabízí cestovní kancelář VLNA.cz, která se na lyžování v Alpách dlouhodobě specializuje.

Rakousko - alternativní nabídky

Na lyžování do Rakouska ne? A co jiné hory?

Naše nabídka lyžařských zájezdů do Rakouska vás nezaujala? Zkuste nějakou jinou destinaci kde si budete moci též užít skvělé lyžování. Máme pro vás totiž další (a určitě též dobré) tipy na lyžovačku a zimní dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist