Lyžařské zájezdy Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Hohe Salve (Wilder Kaiser). Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Hohe Salve (Wilder Kaiser) strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Hohe Salve (Wilder Kaiser), stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Hohe Salve (Wilder Kaiser).

Lyžařské zájezdy do Hohe Salve (Wilder Kaiser)

Zájezdy Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - ilustrační fotografie Zájezdy Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - ilustrační fotografie Zájezdy Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - ilustrační fotografie

SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental je největší lyžařsky propojenou oblastí alpského lyžování v Rakousku. Rozkládá se mezi údolím Brixental, jež tvoří jeho jižní hranici, a masivem Wilder Kaiser, který jej lemuje na severu. Jako skvělou volbou pro lyžařské zájezdy během zimního období ho předurčuje jak pestrá nabídka sjezdových tratí a kvalitní lyžařská infrastruktura, tak také blízkost k České republice. Lyžařská oblast Wilder Kaiser - Brixental leží jen asi 20 kilometrů od hraničního přechodu mezi Rakouskem a Německem Kufstein a je pohodlně dosažitelná po dálnici přes Mnichov.

I přes nespornou kvalitu zdejších sjezdových tratí a dostatečnou kapacitu moderních přepravních zařízení v celé oblasti Wilder Kaiser / Brixental je tento rakouský region, nacházející se západně od známého lyžařského střediska Kitzbühel a sousedící s menším skiareálem Wildschönau, pro lyžařské zájezdy do Rakouska neprávem opomíjený.

Celou oblast tvoří 8 vesniček, které nabízejí pestrou nabídku ubytování, a do nich také nejčastěji míří během zimní sezóny lyžařské zájezdy. Na jižní straně oblasti, jen asi pět kilometrů západně od městečka Kirchberg in Tirol, leží obec Brixen im Thale. Ta je spojnicí mezi skiareálem, tvořeným horou Hohe Salve a dalšími vrcholy na severu lyžařské oblasti, a vrcholem Choralpe, jež spolu se dalšími vrcholky spojuje Brixen im Thale s vesničkou Usterberg, která tvoří západní hranici skiareálu Kitzbühel / Kirchberg. Na sever pak z Brixenu vede lanovka směrem na vrchol Hohe Salve.

Západně od Brixenu leží obec Westendorf, která je druhým nástupním místem na Choralpe, a do níž jsou lyžařské zájezdy oblíbené zejména pro skvělé podmínky k rodinné dovolené. Lyžování na mírnějších svazích nad obcí si užijí hlavně méně zdatní lyžaři a i ceny za ubytování jsou v této vesničce velmi příznivé.

Západní okraj lyžařské oblasti Wilder Kaiser / Brixental tvoří vesničky Hopfgarten a Itter. Hopfgarten je jedním ze třech nástupních míst na lyžování na vrcholu Hohe Salve a současně leží nejblíže k lyžařské oblasti Wildschönau, do které je to odtud jen asi 5 kilometrů vzdušnou čarou. Další možností, jak se dostat na Hohe Salve, je kabinková lanovka z Itteru.

Značná část turistů, kteří zvolili pro své zimní lyžařské zájezdy oblast Wilder Kaiser - Brixental, míří do městečka Söll, jež je třetím výchozím bodem pro cestu na lyžování na Hohe Salve.

Severní hranici lyžařského areálu Wilder Kaiser / Brixental tvoří obce Scheffau, Ellmau a Going am Wilden Kaiser. Ty jsou nástupními místy na lyžování buď na vrcholek Astberg, jež je nejzápadnější horou celé oblasti, či na vrchol Hartkaiser, který spolu se dalšími okolními horami tvoří centrální část celého rozsáhlého skiareálu.

Důvodem, proč jsou zimní zájezdy za lyžováním do oblasti Wilder Kaiser / Brixental tak oblíbené, je především pestrá nabídka sjezdovek. Jejich celková délka se blíží hodnotě téměř tří set kilometrů a o bezproblémovou, rychlou a pohodlnou dopravu lyžařů, kteří přijeli na lyžařské zájezdy právě do tohoto regionu, se starají moderní lanovky a lyžařské vleky s dostatečnou přepravní kapacitou. Těch zde mají lyžaři k dispozici téměř 100 a fronty se tady u vleků tvoří jen velmi výjimečně.

Sjezdovky v oblasti Wilder Kaiser - Brixental se rozprostírají v nadmořských výškách od 600 do 1.950 metrů nad mořem a protože se tato oblast nemůže spoléhat na přírodní sníh tak jako výše položené rakouské regiony, téměř 80% všech zdejších tratí je pokryto zařízením pro výroba umělého sněhu. O tom, že je zde otázka dostatku sněhu brána velmi vážně svědčí i skutečnost, že je tady připraveno k použití více než tisíc sněžných děl.

Na zimní zájezdy do regionu Wilder Kaiser - Brixental však s oblibou nepřijíždějí jen sjezdaři a snowboardeři, ale také příznivci běžeckého lyžování. Na ně tady čeká více než 200 kilometrů pečlivě upravovaných a udržovaných běžeckých stop jak pro klasický běžecký styl, tak také pro bruslení. Běžci na lyžích si tady mohou užívat jak na technicky nenáročných tratích, vedených krásnou alpskou krajinou, tak také v těžkých stopách, určených pro zdatné a zkušené sportovce.

Milovníci snowboardingu a freestyleového lyžování se mohou těšit na celkem 5 snowboard parků, které jsou tady udržovány prakticky u každého většího lyžařského střediska. Návštěvníci skiareálu Wilder Kaiser / Brixental, kteří sem přijíždějí na lyžařské zájezdy užít si skvělou nabídku sjezdových tratí, si budou moci po setmění zajezdit i na osvětlené trati s délkou přesahující tři kilometry, která byla vybavena silnými reflektory pro noční lyžování.

Vedle sjezdového a běžeckého lyžování se mohou turisté, přijíždějící na zimní lyžařské zájezdy právě do oblasti Wilder Kaiser - Brixental, věnovat též kupříkladu zimní turistice či sáňkování na udržování sáňkařských drahách. Ty jsou zde dispozici hned dvě. Oblast je také dobrým výchozím místem pro vysokohorskou turistiku hlavně do oblasti masivu Wilder Kaiser.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Hohe Salve (Wilder Kaiser)

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** Appartements im SchindlhausStudio / Apartmán***
Söll am Wilden Kaiser

Hotel*** Berggasthof BavariaHotel***
Söll am Wilden Kaiser

Penzion*** Gasthof SchrollPenzion***
Kirchbichl

Studio / Apartmán*** ScheffauerhofStudio / Apartmán***
Scheffau

Hotel**** Sportresort Hohe SalveHotel****
Hopfgarten

Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - další odkazy

Zájezdy na hory do Hohe Salve (Wilder Kaiser) - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Hohe Salve (Wilder Kaiser)? Širokou nabídku ubytování v Hohe Salve (Wilder Kaiser) nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist