Lyžařské zájezdy Nassfeld Hermagor

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Nassfeldu Hermagoru. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Nassfeldu Hermagoru strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Nassfeldu Hermagoru, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Nassfeldu Hermagoru.

Lyžařské zájezdy do Nassfeldu Hermagoru

Zájezdy Nassfeld Hermagor - ilustrační fotografie Zájezdy Nassfeld Hermagor - ilustrační fotografie Zájezdy Nassfeld Hermagor - ilustrační fotografie

V oblíbených oblastech pro lyžařské zájezdy na pomezí Rakouska a Itálie se prolínají dvě rozdílné kultury. Na zdejších sjezdovkách, které jsou kvůli lyžování pod modrou oblohou a horským sluncem vyhlášené daleko za hranicemi Rakouska, se spojuje rakouská dokonalost a perfekcionalismus a italský sladký život dolce vita. Tato lyžařská oblast v jižním Rakousku je velmi vitální a sportu zaslíbená, což v potvrzují i značné investice ve spolkové zemi Korutanech do oblasti zimních sportů a dalších sportovních aktivit.

Lyžařský areál Nassfeld - Hermagor, který je z korutanských skiareálů největším, je postupně rozšiřován a v roce 2000, kdy byla do provozu uvedena lanovka Millenium - Express, se region v údolí Gaital stal jakýmsi etalonem vzheldem k dalším korutanským lyžařským oblastem. Celý Gaital je také skvělým místem pro příznivce běžeckého lyžování, kteří do tohoto regionu také rádi cestují na lyžařské zájezdy do Rakouska.

Lyžování a dalším zimním sportům se v lyžařské Skiareně Nassfeld Hermagor její návštěvníci oddávají ve dvou rovinách. Dole v údolí Gailtal je pro běžce na lyžích připraveno v nadmořské výšce kolem 700 metrů mnoho perfektních běžkařských bílých stop. Do vyšších nadmořských výšek se posléze rozšiřuje slunný lyžařský areál Nassfeld / Hermagor s jeho dlouhými sjezdovkami, který stoupá až do výšky 2.000 metrů nad mořskou hladinu. Více než 850 let staré městečko Hermagor, které leží na starodávné cestě k průsmyku Pramollo, a jeho soused Tröpolach, jsou ideálními výchozími body ke sjezdovkám všude kolem. Díky mnoha dobrým restauracím platí Hermagor za velmi uznávané a vyhledávané místo mezi skutečnými znalci, zatímco Tröpolach, ve kterém se nachází údolní stanice lanovky Millennium - Express, zase láká na lyžařské zájezdy hlavně mladé návštěvníky.

Za pouhých 17 minut zvládne kabinková lanovka Millenium Express překonat vzdálenost 6 kilometrů z údolí Gaital na vrcholek Madritsche do centra skiareálu Nassfeld - Hermagor v nadmořské výšce 1.900 metrů. Vzhledem k jedinečným klimatickým podmínkám je oblast Nassfeld / Hermagor nejen největším, ale i nejzasněženějším lyžařským střediskem v celých východních Alpách. Zdejší sjezdové tratě dosahují celkové délky 110 kilometrů a lyžaři tady mohou provozovat svůj oblíbený zimní sport na více než 40 značených sjezdovkách. 30 kilometrů z nic je značeno modře, téměř 70 kilometrů červeně a 11 kilometrů lyžařských terénů je černých. Nassfeld / Hermagor je tedy jednou z mála lyžařských oblastí v Rakousku, kde převažují středně náročné a náročné tratě pro zkušené sjezdaře nad mírnými a technicky jednoduchými svahy určené začátečníkům.

Ve skiareálu Nassfeld a Hermagor vyveze lyžaře na sjezdovky 17 lyžařských vleků, 8 sedačkových a 5 kabinkových lanovek. Celková přepravní kapacita zdejších lanovek a vleků činí více než 44.000 osob za hodinu, takže se určitě nestane, že by snad někomu zkazily lyžařské zájezdy do Nassfeldu fronty u přepravních zařízení. Nejdelší zdejší sjezdovka Carnia, která se vine z kóty 1.822 metrů až dolů do Tröpolachu, měří na délku 7,6 kilometru a patří k jedinečným zážitkům z lyžování v regionu Nassfeld - Hermagor. Třetina této trasy je dokonce večer osvětlená a spodní úsek o délce 3,6 kilometru se každoročně využívá jako závodní trať k FIS závodům v Super-G. Nejtěžším sjezdem oblasti je pak Trogkofel-Abfahrt s délkou 2,1 kilometru. Kdo si chce opravdu užít rychlosti, vyrazí nepochybně na Speedpiste u Troghöhe.

Infrastruktura lyžařského areálu Nassfeld - Hermagor je doslova příkladná. Většina vleků a lanovek je velkoryse dimenzována, na svazích je dostatek prostoru pro každého a místní sjezdovky skýtají opravdové lyžařské potěšení jak začátečníkům, tak také pokročilým lyžařům. Více než sedmikilometrový a technicky poměrně náročný sjezd ze Start Carnia do údolí k Tröpolachu představuje ve zdejší Skiareně tu nejdelší trať. Lyžařskou federací FIS homologované perfektní finále této trati s převýšením 400 až 600 metrů je důstojným zakončením lyžařského dne pro všechny příznivce alpského lyžování, kteří se do regionu Nassfeld Hermagor vydali na lyžařské zájezdy a rozhodli se tady prožít čas své zminí dovolené.

Na snowboardisty a příznivce akrobatického lyžování pak čeká jedinečná halfpipe s úctyhodnými rozměry na Watschingeru. Trať je 15 metrů široká, 200 metrů dlouhá a s mohutnými bočními stěnami o výšce 3,30 metru. Jízda na této atrakci skýtá nezapomenutelné boarderské zážitky s vrcholkem Gartnerkofel v pozadí. Dalším zpestřením pobytu ve zdejším skiareálu vyznavačů snowboardingu jsou Boardercross - Parcours u Sonnleitenu a čtyřsedačková lanovka a snowpark s quarterpipe, tably, slidy a jumpy na Tresdorf Almu a Garnitzen Almu.

Jednoznačnou volbou příznivců běžeckého lyžování je v regionu Nassfeld - Hermagor nepochybně údolí Gailtal s maximálním počtem bílých běžkařských stop. Ty se zde rozprostírají od Tröpolachu až na Kötschach - Mauthen, přičemž nejobdivovanější z nich je určitě trasa Obergailtaler Panoramaloipe. V oblasti Sonnenalpe Nassfeld se běžkaři musí spokojit s dvěma relativně menšími běžkařskými stopami. Mají ovšem tu výhodu, že díky vysoké nadmořské výšce je zde přítomnost sněhové pokrývky téměř jistá. Milovníci bruslení pod širým nebem pak naleznou na jezeře Pressegger See, asi 5 kilometrů od Hermagoru, pravý ráj.

Lyžařské loučky bez jakýchkoliv překážek, ideální pro začátečníky, se nacházejí v oblasti průsmyku mezi Tressdorfer Almem a Schlanitzen Almem. Začátečníci také naleznou vhodné terény zejména kolem Sonnenalpe. Právě tady jsou ve skiareálu Nassfeld a Hermagor k dispozici mírné svahy, krátké lyžařské vleky a malé výškové rozdíly, které jsou pro lyžování začátečníků potřeba. Rodinná rekreace a rodinné lyžařské zájezdy jsou v této oblasti přímo ideální. Krátké vzdálenosti, sjezdovky doslova až k samotným hotelům a spousta připravených aktivit pro děti. Již dvouleté děti zde dostanou profesionální odbornou péči zatímco jejich rodiče si mohou užívat skvělého lyžování na svazích nad městečkem Tröpolach.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Nassfeldu Hermagoru

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Almhotel KärntenHotel***
Hermagor

Hotel**** Alpen AdriaHotel****
Hermagor

Hotel*** Alpenhotel MarciusHotel***
Nassfeld

Studio / Apartmán** BuchacherStudio / Apartmán**
Rattendorf

Hotel*** Edelweiss - Bierhotel LonciumHotel***
Kötschach-Mauthen

Hotel**** Falkensteiner Hotel & Spa CarinziaHotel****
Tröpolach

Hotel**** Falkensteiner Hotel & Spa CarinziaHotel****
Tröpolach

Hotel**** Hotel & Spa WulfeniaHotel****
Nassfeld

Nassfeld Hermagor - další odkazy

Zájezdy na hory do Nassfeldu Hermagoru - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Nassfeldu Hermagoru? Širokou nabídku ubytování v Nassfeldu Hermagoru nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist