Lyžařské zájezdy Pitztal

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Pitztalu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Pitztalu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Pitztalu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Pitztalu.

Lyžařské zájezdy do Pitztalu

Zájezdy Pitztal - ilustrační fotografie Zájezdy Pitztal - ilustrační fotografie Zájezdy Pitztal - ilustrační fotografie

V blízkosti hory Wildspitze, která se tyčí do výšky 3 768 m nad mořem a je tedy nejvyšším horským vrcholkem v Tyrolsku, se rozprostírá mezi Ötztalem a Kaunertalem Pitztalský ledovec a městečka jako Leins, St. Leonhard a Wenns. Nádherná lyžařská oblast s grandiózními výhledy a přátelskými městečky jen čeká na své zimní hosty.

Středisko St. Leonhard im Pitztal nabízí unikátní zimní zážitek pro lyžaře, snowboardisty, vyznavače zimní turistiky a pro všechny milovníky krásné zimní krajiny. V Innerpitztalu je k dispozici řada oblastí s hlubokým sněhem, pravý ráj pro freeridery a snowparky pro snowboardisty. K St. Leonhardu patří také všechny vesničky v údolí Innerpitztal. Četná malá střediska se mohou pochlubit útulnými bary, příjemnými restauracemi a kavárnami jako stvořenými pro relaxaci po lyžování a po krásném dni stráveném v zimní krajině.

Sjezdovky v této lyžařské oblasti se rozprostírají v nadmořské výšce 1450 – 3440 m a jsou tak vždy zárukou dobrých sněhových podmínek. Vyznavači sjezdařského lyžování mají plně k dispozici 48 km lyžařských tratí, které jsou rozděleny podle stupně obtížnosti. 12 km je značeno modře, 29 km červeně a 8 km černě. Rodiny dozajista uvítají, že se ocitnou v oblasti s pozvolnými svahy, jsou tu sjezdovky pro začátečníky přímo úžasné délky. Malebná červená sjezdovka Panoramapiste je perfektní, podobně jako třeba obtížnější sjezdovka Rotmoosabfahrt v nadmořské výšce 2 450 m nebo sjezdy z vrcholu Brunnenkogel, nejvyššího bodu celé zdejší lyžařské oblasti. Během rychlostního závodu na trati obřího slalomu, jenž je přímo výzvou všem sportovcům, si můžete zasoutěžit pomocí časomíry.

Celý lyžařský areál je dobře přístupný díky devíti lyžařským vlekům. Technická vylepšení, jako je např. lanovka Pitz-Panoramabahn, rakouská nejvýše položená lanovka, vám umožní nechat se dopravit až do nadmořské výšky 3 440 metrů, Pitzexpress pak nenechá nikoho na pochybách, co se týká pohodlné a rychlé dopravy. Tohle lanové zařízení vede tunelem se stoupáním 31 % nahoru na vrchol do nadmořské výšky 1 120 m a svou cestu zvládne za pouhých 8 minut.

Snowboardisté si určitě nenechají ujít návštěvu snowparku. Je rozdělen do tří částí, jednu část tvoří raily, druhou tvoří různorodé kickery se skoky a poslední část je určena těm nejodvážnějším a je plná tabulí pro dlouhé skoky. K těmto překážkám náleží ještě i dráha s vlnami a halfpipe. Boardeři jistě ocení taktéž tamější Boarder Cross Park a příležitost řádění v hlubokém sněhu na ledovci.

Proč bychom také nemohli spojit svůj pobyt na horách se sáňkováním? 6 km dlouhá sáňkařská dráha se může směle pochlubit opravdu vzrušující trasou přes zasněžené lesy, je to čirá zábava pro malé i velké – dráha je otevřena a osvětlena i v noci! Pro vaše nejmenší je pak v údolí zřízen i dětský park. Sportovní alternativu k lyžování a snowboardingu představuje lezení po ledu na tzv. Big Benu, na 30 m vysoké ledové věže u dolní stanice lanovky Rifflseebahn. Jsou zde i příležitosti k bruslení a lze si zahrát i curling.

Dvě restaurace v nadmořské výšce 2 840 metrů dozajista uspokojí váš žaludek tamními pokrmy a odmění váš zrak zdánlivě nekonečnými výhledy na okolní hory Tyrolských Alp. Místní jídlo, velké sluneční terasy a trochu ápres-ski atmosféry ocení určitě návštěvníci restaurace Zeigerrestaurant či Tanzalm. I horská restaurace na Rifflsee je důvodem, proč se zde alespoň na chvíli zastavit. Je odtud opravdu nádherný výhled na okolní svahy a horské hřebeny a na impozantní jezero Rifflsee, rozkládající se v nadmořské výšce 2 220 metrů a dosahující délky 1 km. Kolem jezera jsou vybudovány výborné trasy pro běžkaře, až 6 km dlouhé. Také bílá stopa Talloipe, měřící 21 km, je impozantní a je výzvou pro všechny milovníky běhu na lyžích.

Malá a přehledná jsou lyžařská střediska v údolí Pitztalu. Spolu s rozšířením nabídky o různé sportovní programy, došlo k velkému rozvoji turistické infrastruktury v celém Pitztalu. byly zde postaveny nové hotely a změnila se image jednotlivých lyžařských středisek. I přes tyto změny si celá oblast kolem Wennsu, rozprostírajícího se v nadmořské výšce 982 metrů, uchovala svou původní podobu i kouzlo staré alpské horské vesnice. Obyvatelé Wennsu jsou velmi přátelští a zdejší atmosféra je přímo rodinná. Krajina u vstupu do Pitztalu je velmi krásná a její dominanty utvářejí Plattenrain (1 476 m) a Venet (2 512 m). Poblíž Wennsu se tyčí i hrad Burg Hirschberg ze 13. století. Tahle pozoruhodná stavba určitě stojí za vidění. Hrad se v roce 1921 do značné míry sesul a v zimě tahle zřícenina skýtá vpravdě romantický vzhled.

Četné après-ski bary a malebné hospůdky nabízejí řadu možností příjemného posezení po náročném dni plném lyžování v té nejlepší pohodě. V celém lyžařském areálu se na horských chatách podává svařené víno (Glühwein), které návštěvníci těchto občerstvovacích zařízení plnými doušky vychutnávají na slunných terasách. St. Leonhard láká své zimní návštěvníky mnoha skvělými bary, restauracemi, tanečními lokály s názvy Hexenkessel nebo Pfiff a diskotékou s večerní zábavou.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Pitztalu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** MöderleHotel***
St. Leonhard im Pitztal

Pitztal - další odkazy

Zájezdy na hory do Pitztalu - mohlo by vás zajímat

Ledové království Pitztal se řadí mezi významná rakouská zimní střediska. Každý rok sem zavítá mnoho návštěvníků, aby si užili jízdu na zdejších sjezdovkách. Pokud se rozhodujete kde strávit vaši zimní dovolenou, možná najdete inspiraci na webu o Pitztalu. Vedle informací o ubytování, sjezdovkách a vyžítí ve volném čase vám nabízí i aktuální informace o předpovědi počasí.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist