Lyžařské zájezdy Saalbach / Hinterglemm

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Saalbachu nebo Hinterglemmu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Saalbachu nebo Hinterglemmu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Saalbachu nebo Hinterglemmu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Saalbachu nebo Hinterglemmu.

Lyžařské zájezdy do Saalbachu nebo Hinterglemmu

Zájezdy Saalbach / Hinterglemm - ilustrační fotografie Zájezdy Saalbach / Hinterglemm - ilustrační fotografie Zájezdy Saalbach / Hinterglemm - ilustrační fotografie

Jako jakási pavučina se táhne vyhledávaný skiareál pro lyžařské zájezdy do Rakouska Skicircus Saalbach - Hinterglemm po svazích na obou stranách údolí Glemmtal a zasahuje svými atraktivními částmi až k městečku Leogang v údolí Leoganger Tal. Zimní ráj Saalbach - Hinterglemm - Leogang nabízí svým návštěvníkům různé sjezdovky všech stupňů obtížnsti a okolí téměř bez aut. Jde o místo v srdci Rakouska, kde se můžete během své zimní dovolené cítit skvěle nejen na lyžování, ale též při večerním posezení při aprés - ski. Milovník zimy a jejích radovánek si tady může lyžařské zájezdy skutečně užít a v čase zaslouženého volna si tu může odpočinout a vychutnat si skvělým způsobem zimní období v rakouských Alpách.

Časy se v regionu Saalbach - Hinterglemm - Leogang za poslední desetiletí změnily. Kdysi býval Glemmtal jakýmsi údolím chudých selských stavení a život zde nebyl žádným peříčkem. V dnešních časech se však zdejší horské pastviny mění během zimy na skutečný lyžařský ráj se velkolepě pojatými sjezdovkami a celkový obraz krajiny u městeček Saalbach a Hinterglemm se dá v současnosti nejlépe charakterizovat jako jedinečná lyžařská oblast plná velkých hotelů a penzionů, do kterých přijíždějí četné lyžařské zájezdy snad ze všech koutů Evropy.

Jinou atmosféru však navenek prezentuje obec Leogang. Široce rozvětvené městečko je vhodné především k zimním pobytům rodin s dětmi, jež hledají odpočinek od veškerého okolního shonu a chtějí si v čase volna a dovolené užít klidu a pohody. Pokud jde o zimní sporty, doslova každý si tu ve zdejším Skicircusu Saalbach / Hinterglemm / Leogang vybere svůj oblíbený. Rozsah možností výběru je v tomto rakouském regionu jednoduše obrovský.

Pokud si za cíl pro lyžařské zájezdy do Rakouska vyberte právě oblast Saalbach - Hinterglemm, narazíte zde na vhodné lyžařské terény jak pro úplné začátečníky, tak také na kilometry sjezdovek určených lyžařským požitkářům a též rychlé a strmé svahy, na kterých se budou dobře cítit zkušení příznivci sjezdového lyžování. Nachází se tu i křupavé sjezdovky s boulemi, neupravené tratě s hlubokým sněhem a bezvadný funpark. A přestože se vrcholky hor na městečky Leogang, Hinterglemm a Saalbach vypínají jen do výšky kolem 2.000 metrů, skýtá Skicircus téměř 100%-ní jistotu dokonalé sněhové pokrývky. Pro vysloveně nepříznivé okolnosti jsou samozřejmě připravena sněhová děla, jež případné výkyvy počasí rychle a kvalitně napraví. Takže i na sluncem zalitých jižních svazích se dá ve skiareálu Saalbach a Hinterglemm perfektně lyžovat až do pozdního jara.

Dobří lyžaři, kteří si vybrali lyžařské zájezdy do tohot populárního rakouského regionu, mohou zvládnout celou nabídku údolí Glemmtal za jediný den. Čirou radost z lyžování vám snad mohou trochu ztížit jedině poněkud delší boční přejezdy. Bude zřejmě nejlepší koncentrovat se tedy pouze na jednotlivé hory a vychutnat si pak v klidu všechny krásné svahy jedinečného pohoří Kitzbüheler Grassberge, jak se vrcholky nad obcemi Hinterglemm a Saalbach nazývají. Dalším důvodem, proč si právě tady vyšetřit trošku více času, je přítomnost mnoha horských chat na samých okrajích zdejších sjezdovek.

Ty nejkrásnější sjezdové tratě areálu Saalbach a Hinterglemm jsou často poněkud skryty v postranních částech údolí a můžete je během namáhavého dne plného náročného lyžování snadno přehlédnout. Ty nejlepší a taktéž nejznámější horské chaty se chlubí takovými názvy, jako Pfefferalm, Thurneralm a Rauchkuchl. Jde o staré stavby s tmavým dřevěným exteriérem, kdy dovnitř nevniká mnoho světla. Když ale nad oblastí svítí slunce, můžete si posedět venku na terase a vychutnat si tak pohled na Skicircus. Relativně nová, ale starobyle vyhlížející stavba, jenž vypadá jako nějaké muzeum, je hostinec Alte Schmiede u horní stanice lanovky.

Přeměna na jedno z největších a nejmodernějších lyžařských středisek v Rakousku byla v případě regionu Leogang - Hinterglemm - Saalbach úspěšná. Na levé i pravé straně Glemmtalu se táhnou svahy až 12 kilometrů dlouhé, plné různorodých sjezdovek a lyžařských lanovek a vleků. Mezi nimi se nachází hned 14 sjezdovek, končících až v některé z obcí dole v údolí. Ale všech variant sjezdu do Glemmtalu je tu asi 20. K tomu je pak potřeba připočítat další bezpočet příležitostí k lyžování v horní části areálu. Podle vlastního uvážení se podle momentálního počasí v oblasti Saalbach - Hinterglemm třeba přesunete na sluncem zalité svahy v horních pasážích, na mírně se svažující, ale nikdy nenudící jižní svahy, anebo začnete řezat zatáčky na strmějších severních svazích Schattbergu a Zwölferu, kde dobře drží prachový sníh. Tam objevíte i dlouhé sjezdy se strmými úseky, které vyžadují i od zkušných lyžařů, kteří sem zavítají na lyžařské zájezdy, značné množství vynaložené energie.

Lyžaři si v oblasti Saalbach - Hinterglemm - Leogang obzvláště oblíbili místní jednoduchost, protože se mohou volně pohybovat kdekoli po celém rozsáhlém lyžařském cirkusu a objevovat skutečnou krásu zdejších svahů. Ke zmíněné nabídce je nutno ještě připočítat XXL-sjezdovky na Hochalmu, zdaleka nejrozsáhlejší lyžařské prostory, a dále 3.6 kilometru dlouhou trať Jausernabfahrt v nadmořské výšce kolem 1.500 metrů.

Ale pochopitelně se tady nalézá mnoho dalších sjezdovek pro jedinečné zážitky z lyžování. Kupříkladu sjezdovka na jižní straně, směřující k údolní stanici lanovky Schönleiten, leží poněkud stranou, takže si na ní můžete zkoušet rozličné lyžařské triky v naprostém klidu a pohodě. To vše doplňují nádherné východní svahy Seekar u Zwölferkogelu nebo odpoledním sluncem zalité západní svahy na Schattberg - West, kde se nalézá prostorná sjezdovka Westabfahrt, dlouhá přes 5 km a vedoucí až do městečka Hinterglemm.

Stručně řečeno, milovníkům lyžování jsou v lyžařské oblasti Saalbach - Hinterglemm k dispozici nejrůznější tratě v kteroukoliv dobu a se sněhovou pokrývkou různé kvality. Obecně platí, že Schattberg a Zwölfer jsou lyžaři, co sem cestují na lyžařské zájezdy, považovány za ty z lyžařského hlediska nejzajímavější hory, Hochalm a Kohlmaiskopf pak představují spíše šanci pro vyslovené labužníky lyžařského sportu a rovnoměrné, pozvolné a šikmé svahy Bernkogelu jsou ideálním terénem na jízdu začátečníků.

Celá nabídka opravdové zimní sportovní pohody nad městečky Hinterglemm a Saalbach je ještě umocněna přímým napojením přes Asitzkogel na obec Leogang. Schneeschüssel pod Asitzem nabízí sice poněkud kratší svahy, ale také velkolepou sjezdovku, jež vede až na samé dno údolí do Leogangu. Na cestě sem byste v žádném případě neměli vynechat návštěvu trošku bokem ležící sjezdovky Hüttabfahrt, která obvykle bývá prázdná a přitom je velmi pěkná.

Saalbach - Hinterglemm je především rájem sjezdového lyžování a na běžkaře zatím zůstává v dlouhém údolí Glemmtal málo vhodného místa. Pouze na jeho samém konci je k příznivcům běžeckého lyžování k dispozici poměrně krátká, ale krásná bílá stopa na Lindlingalm. Dále tu ještě narazíte na krátkou výškovou stopu u Wieseralmu. Ovšem v okolí Saalfeldenu, který leží asi 5 kilometrů od obce Leogang, si vyznavači běžeckého lyžování tento drobný nedostatek příležitostí k holdování svému oblíbenému sportu dosytosti vynahradí. Celý Saalachtal, a to zejména v oblasti Saalfeldenu, je doslova protkán hustou sítí běžkařských tras. Jedna větev se rozbíhá přes Leogang až na Hochfilzen, do základny biatlonistů a další pak až na Maria Alm, který už patří do oblasti Hochkönigs Winterreich.

Region Saalbach / Hinterglemm je mezi lidmi, kteří sem pravidelně jezdí na lyžařské zájezdy, též znám svým aprés - ski. Ale vůbec nemusíte po lyžování nikterak hýřit, krásný den strávený na sjezdovce nemusíte zakončit návštěvou restaurace, můžete se místo toho vypravit třeba na snowtubingovou dráhu ve středisku Hinterglemm. Také si můžete vyzkoušet sáňkařskou dráhu, která je večer osvětlená. V městečku Saalbach můžete navštívit Spielberghaus, v Leogangu pak Forsthofalm či Stöcklalm. Pokud tedy rozhodnete pro noční sáňkování v Leogangu, musíte počítat také s využitím lanovky Asitzbahn a pak strávíte příjemný večer v Alten Schmiede. Potom směle vyrazíte ke střední stanici lanovky a nasednete na saně.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Saalbachu nebo Hinterglemmu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Alpinresort Sport & SPAHotel****
Saalbach - Hinterglemm

Hotel**** Amalienburg Design & SuitesHotel****
Hinterglemm

Hotel**** Berger`s SporthotelHotel****
Saalbach - Hinterglemm

Studio / Apartmán*** Ferienhaus HinterronachStudio / Apartmán***
Saalbach - Hinterglemm

Studio / Apartmán*** PaminaStudio / Apartmán***
Viehhofen bei Saalbach

Hotel**** ReisingerHotel****
Hinterglemm

Saalbach / Hinterglemm - další odkazy

Zájezdy na hory do Saalbachu nebo Hinterglemmu - mohlo by vás zajímat

Lyžování bez hranic! Tak zní motto této vyhlášené lyžařské oblasti. Tento šampion mezi ostatními rakouskými středisky si zasloužil své označení díky neustálé modernizaci a zábavě, kterou dokáže pro své návštěvníky přichystat. Díky spojení dvou vesniček, Saalbach a Hinterglemm vznikly perfektní svahy nejen na lyžování a blízký Leogang pak doplňuje a rozšiřuje další možnosti zábavy na sněhu. Chcete-li se dozvědět více informací a aktuálních zpráv, navštivte web zaměřený na oblast Saalbach. Určitě budete mile překvapeni, jaké nejen sportovní vyžití svým návštěvníkům nabízí. Dalším velikým plus je i možnost podívat se na aktuální informace o počasí.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist