Lyžařské zájezdy Zillertal Arena - Gerlos

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Zillertal Areny. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Zillertal Areně strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Zillertal Areny, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Zillertal Areny.

Lyžařské zájezdy do Zillertal Areny

Zájezdy Zillertal Arena - Gerlos - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal Arena - Gerlos - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal Arena - Gerlos - ilustrační fotografie

Lyžařské zájezdy do oblasti údolí Zillertal v západní části Rakouska dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a jedním z důvodů, proč se sem během zimní sezóny vydává tolik příznivcům sjezdového lyžování, jsou i skiareály jednoho z postranních údolí, pro které se vžil název Zillertal Arena / Gerlos. Oblast Arena začíná asi v polovině hlavního zillertalského údolí, nedaleko obce Zell am Ziller. Do dalších zillertalských skiareálů Hochzillertal / Hochfügen a Zillertal 3000 / Tux je to odtud jen pár kilometrů. A právě tady vybíhá východním směrem postranní údolí, kterým se dá přes Königsleiten a Mittersil dostat až do oblíbené lyžařské oblasti Kaprun / Zell am See ve spolkové zemi Salcbursko.

Zillertal Arena je jednou z nejmodernějších lyžařských oblastí Rakouska a lyžařské zájezdy do tohoto regionu patří již neodmyslitelně ke každoroční nabídce lyžování v Alpách od specializovaných cestovních kanceláří. Na turisty, kteří se rozhodnou prožít svou zaslouženou zimní dovolenou v oblasti zillertalské Areny, čekají pohodlné a novotou zářící lyžařské lanovky a vleky, sjezdovky všech stupňů obtížnosti jsou velmi přehledné, zdejší horské chaty zvou k příjemnému posezení a pochopitelně tady nechybí měřené tratě či bezplatné pokrytí wi-fi signálem.

Lyžařská oblast Arena se táhne od městečka Zell am Ziller v nitru zillertalského údolí, na břehu říčky Ziller, přes populární a oblíbený Gerlos a malebný Königsleiten až k vesničce Krimml. Ta se nachází v údolí Pinzgau a přejezdem z Zell am Ziller do Krimmlu překonají lyžaři celkovou vzdálenost téměř 15 kilometrů. Po celé délce se příznivci sjezdového lyžování budou pohybovat po prostorných sjezdových tratí a vzhůru je budou dopravovat moderní a expresní lanovky.

Nejblíže hlavnímu zillertalskému údolí se nachází lyžařský areál nad městečkem Zell am Ziller. Ten se táhne od hlavního údolí a obce Zell / Ziller přes vrcholky Karspitz, Isskogel a Übergangsjoch až k městečku Gerlos, správnímu centru celé oblasti. Zdejší sjezdovky se nacházejí v dostatečné nadmořské výšce na to, aby zde byl po celou zimní sezónu dostatek přírodního sněhu a tento skiareál nabízel skvělé zážitky z lyžování od začátku prosince až do pozdního jara.

Většina ze zdejších 140 kilometrů sjezdovek je příjemně sportovních a svižných, značených červenou barvou. Ty jsou pak doplněny asi 30 kilometry technicky nenáročných, modře značených tratí a skoro 10 kilometry obtížných tratí pro zkušené jezdce. Sjezdovky jsou tady obsluhovány vesměs moderními lanovkami, které vyvezou lyžaře do horních pater lyžařského areálu během několika málo minut.

Hora Karspitz, jejíž vrcholek se nachází ve výšce 2.264 metrů, je nástupním místem na lyžování do oblasti Zillertal Arena / Gerlos pro všechny, kdo zvolili lyžařské zájezdy do městečka Zell am Ziller. Z něj se dá na Karspitz dostat hned dvěma lanovkami do výšky kolem 1.300 metrů. Odtud pak pokračují vysoko nad hranici lesa další lanovky, které sportovce vyvezou buď na Karspitz, nebo na nedaleký Übergangsjoch, který dosahuje nadmořské výše 2.500 metrů. Odtud pokračuje zillertalská Arena spojovací lanovkou a několika sjezdovkami na horu Isskogel.

Isskogel je se svou nadmořskou výškou 2.264 metrů hlavním lyžařským areálem nad obcí Gerlos, která se nachází v samotném srdci Zillertal Arena. Lyžařské zájezdy do oblasti zillertalské Areny většinou míří právě do obce Gerlos, neboť ta nabízí, spolu s městečkem Zell am Ziller, nejširší možnosti ubytování. Nedaleko Gerlosu, v malém sedle Innertal, se nachází stanice lanovek, ze které se dá vydat buď lanovkou Krummbach X-Press na Isskogel nebo dráhou Fussalm X-Press na opačnou stranu, směrem na Königsleiten.

Z nejvzdálenější obce lyžařské oblasti Arena Königsleitenu se mohou příznivci sjezdového lyžování vydat také dvěma směry. Na sever vedou vzhůru lanovky do výšky 2.315 metrů na vrcholek Königsleitenspitze, jižním směrem pak stoupá vzhůru lanovka do lyžařského areálu Hochkrimml. Zatímco Königsleitenspitze je typickým lyžařským areálem oblasti Zillertal Arena a většina zdejších sjezdovek je příjemně sportovních, oblast Hochkrimml je díky svým nezáludným a technicky jednoduchým tratím ideálním místem pro začátečníky nebo místem, kde si užít lyžařské zájezdy a strávit tu příjemnou rodinnou dovolenou.

Zillertalská Arena / Gerlos však samozřejmě není jen o sjezdovém lyžování. I nelyžaři si tady budou moci dokonale užít zimních radovánek. Rozsáhlá síť stop pro běžecké lyžování uspokojí i ty nejnáročnější běžce na lyžích, takřka nekonečné možnosti zimní turistiky zase splní veškerá přání příznivců zimní pěší turistiky. Relaxovat po náročném dni na svazích je možné v několika krytých bazénech či wellness centrech a k návštěvě a posezení zvou útulné restaurace a bary.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Zillertal Areny

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v Zillertal Areně žádné hotely s volnými termíny.
Zillertal Arena - Gerlos - další odkazy

Zájezdy na hory do Zillertal Areny - mohlo by vás zajímat

Rakouská lyžařská oblast Zillertal, to je nikdy nekončící zábava na sněhu i mimo něj. Mezi snowboardisty a lyžaři je velmi oblíbená pro vynikající sněhové podmínky. Pokud se chcete dozvědět více aktuálních zpráv o této oblasti, stránky zaměřené na Zillertal vám jistě pomohou. Kromě praktických informací o sjezdovkách a ostatních zimních sportech zde naleznete také aktuální předpověď počasí.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist