Bulharsko zájezdy

Zájezdy Bulharsko

Chystáte se vydat na dovolenou a Bulharsko je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu do Bulharska, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat maják v nejstarší bulharské osadě při úpatí pohoří Strandža v Achtopolu, vynikající podmínky pro dovolenou v Albeně nebo třeba vynikající podmínky pro dovolenou v Arkutinu?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy do Bulharska. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, v Bulharsku nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky do Bulharska vybíráme

Villa Reni ***
25.7.(St) - 1.8.(St), 7 nocí
Penzion Penzion*** Villa Reni, Lozenec - foto objektuletecky, bez stravy
10.290,- Kč, 7.990,- Kč
No Name Primorsko **
25.7.(St) - 4.8.(So), 10 nocí
Penzion Penzion** No Name Primorsko, Primorsko - foto objektuletecky, bez stravy
9.990,- Kč, 7.990,- Kč
Temida ***
25.7.(St) - 1.8.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Temida, Primorsko - foto objektuletecky, bez stravy
9.990,- Kč, 8.290,- Kč
Afrodita I Apart... ***
30.7.(Po) - 6.8.(Po), 7 nocí
Hotel Hotel*** Afrodita I Apart Complex, Slunečné Pobřeží - foto objektuletecky, bez stravy
10.439,- Kč, 8.590,- Kč
Riviera Nessebar **
30.7.(Po) - 6.8.(Po), 7 nocí
Hotel Hotel** Riviera Nessebar, Nesebar (Nesebr) - foto objektuletecky, snídaně
10.439,- Kč, 8.690,- Kč
Park Hotel... **
27.7.(Pá) - 3.8.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel** Park Hotel Continental, Slunečné Pobřeží - foto objektuletecky, snídaně
8.780,- Kč
do Bulharska - oblasti

Kam na zájezd do Bulharska

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích v Bulharsku.

Letní zájezdy do Bulharska

Oblázková pláž v Nesebaru Katedrála Alexandra Něvského v Sofii Národní park Rila v Bulharsku

Důvodů, proč patří letecké zájezdy do Bulharska dlouhodobě k tak oblíbeným, je hned několik. Tím nejdůležitějším jsou ale pravděpodobně jeho jedinečné pláže. Na turisty, kteří se rozhodli odcestovat na dovolenou do Bulharska a strávit v některém z letovisek na pobřeží Černého moře čas volna a odpočinku, tady čekají dlouhé a široké písečné pláže, jež jsou omývány průzračně čistými a prohřátými vodami Černého moře.

Písek na bulharských plážích má většinou zlatavou barvu a Bulharsko je bohaté jak na prostorné a široké pláže, táhnoucí se délce několika kilometrů, na kterých nechybí obvyklá turistická vybavenost ve formě toalet, sprch, převlékacích kabin, rychlého občerstvení a půjčoven sportovního náčiní na plážové a vodní sporty, tak také na malé a zastrčené romantické plážičky, většinou lemované skalnatými útesy, na kterých si budou moci jejich návštěvníci během koupání a slunění se v paprscích horkého slunce užívat dokonalého soukromí.

Celková délka bulharského pobřeží Černého moře dosahuje téměř čtyř stovek kilometrů a z toho téměř čtvrtinu tvoří široké pláže se zlatým pískem, které jsou pro Bulharsko a zájezdy k jeho moři tak typické. Tyto pláže mívají jen pozvolný vstup do vody a jsou tedy vhodné k rodinné dovolené i neplavce. Rodiče se na takových plážích nemusejí obávat nechat hrát a skotačit své ratolesti samotné v moři. Výhodou Černého moře je i naprostá absence jakýchkoliv nebezpečných živočichů a i jeho hladina bývá povětšinou klidná. Nejsou zde žádné nebezpečné mořské proudy a i to je důvodem, proč na zájezdy do Bulharska jezdí rodiny s malými dětmi tak rády.

Zájezdy do Bulharska však nevyhledávají pouze příznivci pasivního plážového odpočinku, pro které letní dovolená znamená slunění se na plážovém lehátku či polehávání pod slunečníkem a občasná koupel v příjemně prohřátém moři. Vzhledem k charakteru země je Bulharsko velmi často navštěvováno i příznivci horské pěší turistiky, neboť bulharské hory jsou z tohoto pohledu vyhlášené. Však také více než polovinu bulharského území tvoří pohoří.

Příroda ve vnitrozemí Bulharska patří k nejzachovalejším v Evropě a jasným důkazem o jedinečnosti zdejšího přírodního bohatství jsou desítky chráněných krajinných oblastí, rezervací a národních parků. Ty zasahují jak do bulharských hor, tak také do nížin, kde často bývají jejich součástí jezera či močály.

Letecké či autobusové zájezdy do Bulharska jsou také populární mezi milovníky historie. I když většina turistů míří do bulharských černomořských letovisek, Bulharsko jako takové má co nabídnout i těm jedincům, kteří chtějí poznat i něco z jeho historie. Na území Bulharska se nachází celá řada památek z různých období dějin tohoto jihoevropského regionu a o jejich význam svědčí i velké množství objektů a oblastí, které byly zapsány na Seznam UNESCO.

Podnebí v Bulharsku bude vyhovovat hlavně středoevropanům, kteří volí Bulharsko jako destinaci pro své zájezdy i kvůli zdejšímu počasí. Příjemně se zde budou cítit všichni ti, kteří mají rádi moře a slunce, ale nemusejí velká horka, jaká panují v destinacích dále na jihu, k nimž patří například Řecko, Egypt nebo Tunisko. Teploty vzduchu se zde v červenci a srpnu dosahují průměrně dvaceti devíti stupňů, ale i před začátkem hlavní turistické sezony a na jejím konci se pohybují kolem příjemných pětadvaceti stupňů. Srážky jsou tu výjimečné a skutečně jen zřídkakdy se stává, že by zájezdy v Bulharsku někomu propršely.

K nejznámějším letoviskům, které proslavily Bulharsko daleko za jeho hranicemi, určitě patří Slunečné pobřeží, nebo také Slnčev Brjag. Tato oblast se nachází asi 5 kilometrů severním směrem od Nesebaru a na letiště v Burgasu je to odsud třicet kilometrů na jihozápad.

Hlavním lákadlem Slunečného pobřeží, kvůli kterému si zájezdy do destinace Bulharsko vybírá asi nejvíce turistů, je zdejší pláž. Ta se táhne ze severu na jih podél celého letoviska v délce více než osmi kilometrů a je až neuvěřitelně prostorná. V některých místech dosahuje její šířka až dvou set metrů a její povrch je tvořen jemným pískem zlatavé barvy. Ten na některých místech se dokonce tvoří duny. o její čistotě svědčí několikeré ocenění modrou vlajkou a podobně jako v dalších bulharských letoviscích Zde je vstup do vody jen velmi pozvolný

Podobně jako Slunečné pobřeží proslavily Bulharsko v zahraničí také Zlaté Písky. Toto prázdninové středisko bývá někdy nazýváno perlou Černého moře a nachází se asi 20 kilometrů na sever od Varny, v níž leží mezinárodní letiště. Kromě zdejších pláží přilétají na zájezdy na Zlaté Písky turisté také kvůli zdejšímu přírodnímu parku a též balneoterapii, kterou umožňují zdejší minerální prameny. Slunečné pobřeží se také bude líbit milovníkům nočního života a zábavy.

Také Zlaté písky se mohou chlubit dlouhou a dostatečně širokou písečnou pláží, jež sice nedosahuje rozměrů pláže Slunečného pobřeží, ovšem zdejších 100 metrů šířky také skýtá dostatek prostoru. Hotely tady byly vybudovány prakticky hned u pláže a většina z nich prošla nedávno modernizací a rekonstrukcí, která zasáhla prakticky celé Bulharsko. Turistům, přilétající na zájezdy na Zlaté písky, jsou tu dispozici restaurace a stánky se rychlým občerstvením, stejně tak jako množství barů, diskoték a dalších zábavních podniků. Na pláži je možno provozovat vodní a plážové sporty a rodiče určitě ocení možnost návštěvy aquaparku.

Letovisko Nesebar leží na jižní hranici Slunečného pobřeží a vedle svých pláží je známé také jedinečnými architektonickými památkami. Dřevěné domy v centru starého města, které tvoří romantické křivolaké uličky, byly již roku 1983 zapsány za Bulharsko na Seznam světového kulturního dědictví. Ve městě mohou zájemci o historii obdivovat hned několik kostelů z 10. a 11. století a ve městě má svou expozici i několik muzeí.

Tak jako Slunečné pobřeží i Nesebar je bohatý na krásné písečné pláže. Sice nedosahují takových rozměrů jako v sousedním letovisku, ale ani tady na plážích nechybí očekávaná turistická vybavenost. Jejich návštěvníci si tu mohou zapůjčit lehátka a slunečníky či využít sprchy se sladkou vodou. Aktivní jedinci zde mají možnost vyzkoušet množství vodních sportů či si na pláži zahrát plážový volejbal.

Asi 30 kilometrů severně od přístavu Varna leží moderní a oblíbené letovisko pro letecké zájezdy k moři do Bulharska Albena. To je známé, podobně jako většina černomořský letovisek Bulharska, svými prostornými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do mořské vody, které jsou vhodné pro rodinnou dovolenou. Albena se postupem času vyprofilovala v poměrně prestižní letovisko a zdejší hotely nabízí svým hostům veškerý komfort. Albenská pláž se táhne délce asi sedmi kilometrů a díky množství zeleně jak přímo v letovisku, tak také v jeho okolí, nabízí možnost příjemných procházek. Letovisko Albena je současně jedním z největších přímořských lázní v celé destinaci Bulharsko, neboť zde vyvěrají četné minerální prameny.

Prázdninové středisko Albena na severu sousedí s Balčikem. Balčik je nevelké letovisko s bohatou historií a procházky skrze jeho historické centrum patří k nezapomenutelným zážitkům, které může Bulharsko svým návštěvníkům poskytnout. Také v Balčiku mají turisté k dispozici písečné pláže s mírným vstupem do moře a protože jde o poměrně klidné letovisko, bývá doporučováno těm jedincům, kteří si chtějí užít klidu a pohody a před pulzujícími a velkými letovisky dávají přednost spíše menším prázdninovým resortům.

Bulharsko si pro své zájezdy k moři oblíbili i příznivci pěší turistiky, kteří často míří do letoviska Primorsko. To je láká hlavně blízkostí k horám Strandža, které poskytují během horkých letních dnů svými hustými lesy příjemný chládek. Primorsko se nachází asi 20 kilometrů jižním směrem od Sozopolu a k letišti v Burgasu je to asi 50 kilometrů. Primorsko leží na malém poloostrově a v jeho okolí mají turisté k dispozici hned několik pláží.

Pláže v Primorsku jsou vesměs písčité a nejsou tak rozsáhlé, jako třeba ve Zlatých píscích nebo na Slunečném pobřeží. Často bývají ohraničené skalisky a v některých místech jejich povrch tvoří malé oblázky, což není pro Bulharsko úplně obvyklé.

K často navštěvovaným prázdninovým střediskům v oblíbené destinaci Bulharsko určitě patří i Sozopol. Městečko se nachází na malém poloostrově, asi 30 kilometrů od letiště v Burgasu. Dělí se na dvě části, staré jádro, které je zapsáno na Seznamu UNESCO a určitě stojí za návštěvu, a část novou, která je tvořena hlavně hotely a dalšími ubytovacím zařízeními. Ta je daleko rušnější než stará část a kromě hotelů se tu nalézají i restaurace, bary a další podniky.

Sozopol má dvě pláže a obě se nachází nedaleko zdejšího přístavu. Povrch opět tvoří jemný písek zlatavé barvy, pro Bulharsko tak typický, a vedle koupání se a opalování nabízí možnosti provozování vodních sportů. Děti se tady pak mohou svézt na klouzačkách a tobogánech.

Nedaleko Primorska pak leží další oblíbené letovisko pro zájezdy k bulharskému moři Kiten. Městečko není nijak velké a vyznačuje se poklidnou atmosférou. Dovolenou zde tráví nejčastěji turisté, kteří nechtějí být ubytováni ve velký hotelových komplexech, ale na dovolené dávají přednost menším objektům stranou hlavního turistického ruchu. I když je Kiten poměrně malý, nechybí tady obvyklá turistická vybavenost, k níž náleží restaurace, kavárny, bary, obchůdky a dokonce jsou zde otevřeny diskotéky.

Bulharsko - další odkazy

Bulharsko - mohlo by vás zajímat

Každý rok stojí mnoho turistů před rozhodnutím kam jet na dovolenou, které místo si vybrat pro svůj zájezd. I když je Bulharsko již takřka okoukaná destinace, přesto se jich sem každý rok spoustu vrací. Možná jsou to krásné a klidné pláže, které každého návštěvníka uchvátí nebo staré vesničky se spoustou historických památek. Každopádně je Bulharsko stále žádaným místem a neustále se, díky cestovnímu ruchu, rozvíjí.

Bulharské podnebí je podobné jako u nás. Jsou tu teplá léta a chladné zimy. Takže největší příval turistů je v letních měsících červenec a srpen. Pokud vás zajímá jak vysoko se pohybují teploty v nejbližších dnech, podívejte se na aktuální předpověď počasí v Bulharsku. Můžete sledovat jak se teploty každý den vyvýjejí a pak se rozhodnout, kdy bude ten správný čas vyrazit k Černému moři.

O Bulharsku se říká, že má také mnoho krásných památek a míst, které by měl každý návštěvník vidět. Jmenovat můžeme města Gaboro, Sofia, Balčik nebo méné známou vesnici Široka Laka. V každém z nich na vás čekají zážitky, na které jen tak nezapomenete. Pro cestování po památkách jsou nejvhodnější poznávací zájezdy. Na stránkách s nabídkou poznávacích zájezdů do Bulharska máte možnost si vybrat co byste chtěli všechno vidět a zažít tak trochu netradiční dovolenou.

Mnoho cestovatelů, než někam vyrazí, shání co nejvíce informací o místech kam míří. Pokud je tím místem vašeho zájmu zrovna bulharské pobřeží a chcete se dozvědět více o historii, stravování a samozřejmě o plážích a letoviscích, navštivte web zaměřený na Bulharsko a nechte se inspirovat.

Pro zájezdy do Bulharska na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy do Bulharska to správné místo, kde začít.

Bulharsko - alternativní nabídky

Zájezdy Do Bulharska ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená v Bulharsku nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist