Černá Hora zájezdy

Zájezdy Černá Hora

Chystáte se vydat na dovolenou a Černá Hora je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu do Černé Hory, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat královské letní sídlo s dlouhými plážemi a příjemným klimatem v Baru, přes 2 km dlouhou písečnou pláž, která byla před druhou světovou válkou vyhlášena v Paříži nejkrásnější pláží Středomoří v Bečiči nebo třeba údajně jeden z 25 nejkrásnějších zálivů na světě a jeho unikátní podmořské sladkovodní vývěry v Boce Kotorské?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy do Černé Hory. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, v Černé Hoře nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky do Černé Hory vybíráme

Vila Sara ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Vila Sara, Bar - foto objektuautobus, snídaně
5.990,- Kč
Velká Pláž... ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Hotel Hotel*** Velká Pláž Ulcinj Club, Ulcinj - foto objektuautobus, all inclusive
8.990,- Kč
Ban-Bus Budva Club **
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Hotel Hotel** Ban-Bus Budva Club, Budva - foto objektuautobus, polopenze
9.490,- Kč
Korali ***
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Korali, Sutomore - foto objektuletecky, all inclusive
18.990,- Kč, 9.880,- Kč
El Mar Club ***
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** El Mar Club, Bar - foto objektuletecky, all inclusive
15.831,- Kč, 9.880,- Kč
Park Club ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Hotel Hotel*** Park Club, Budva - foto objektuautobus, polopenze
9.990,- Kč
do Černé Hory - oblasti

Kam na zájezd do Černé Hory

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích v Černé Hoře.

Letní zájezdy do Černé Hory

Zájezdy Černá Hora - ilustrační fotografie Boka Kotorska Sveti Stefan

Černá Hora a Srbsko jsou dvě zbývající poloautonomní republiky bývalé Jugoslávie, dnes nesou jméno Státní svaz Srbska a Černé Hory. Černá Hora se velikostí podobá třeba Kypru, ale díky svým zvrásněným horám je její celkový povrch mnohem větší. I tak je to ale se svými 13 900 km2 malá země. Délka jejího pobřeží je 290 km, z toho 73 km připadá na pláže. Délka hranic je 620 km. Nejvyšší hora, Bobotov kuk v pohoří Durmitor, je 2522 metrů vysoká, ale někteří lidé tvrdí, že vrcholky v pohoří Prokletije, na hranicích s Albánií, jsou ještě vyšší. Největší Skadarské jezero, má rozlohu 391 km2. Nejhlubší kaňon, Tara, je hluboký 1300 metrů.

Celkový geografický obraz země je úžasně rozmanitý, v podstatě ho tvoří úzká pobřežní rovina, za ní se vypínají Dinárské hory a vnitrozemská krasová rovina posetá kopci porostlými středozemními křovisky macchie. Kras je součástí vápencových Alp a ty zase součástí horského pásma, které se táhne paralelně s pobřežím Jadranu a tvoří páteř Balkánského poloostrova. Výsledkem charakteristické poréznosti zdejší půdy je, že voda po deštích rychle mizí pod zemí a zanechává ji kamenitou a vyprahlou. Některá jezera v létě kompletně vysychají a v podzemí je spleť vápencových kanálů a jeskyní.

Úzká pobřežní rovina je 280 km dlouhá a charakterizují ji pláže a zátoky. Najdeme zde i to, čemu se často říká jediný fjord ve Středomoří. Úžasná Boka Kotorská, obklopená vysokými horami bledými jako hyacinty, které se zvedají takřka kolmo ze zálivu. Na jeho západní, k moři obrácené straně, leží nezkrocený poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a duhovými barvami hrající modravou jeskyní. Pobřeží, většinou ideální na koupání, potápění, plachtění a skoro všechny ostatní vodní sporty, tvoří většinou pláže z bílých oblázků a daleko na jihu, za baštou pirátů v Ulcinju, je i 13 km dlouhý a zároveň široký a souvislý pás písku. Díky mírnému středomořskému klimatu se celé pobřeží těší dlouhým, teplým létům a koupat se tady dá pět nebo šest měsíců v roce.

Skadarské jezero, ležící pouhých 40 km od moře, je největší jezero na Balkáně a je bohaté flórou i faunou. Je to ráj rybářů i ornitologů a přilehlé mokřady jsou jedny z nejrozsáhlejších v celém Středomoří a prožít se zde dá nádherná dovolená. Severní oblast země je výrazně hornatá až vysokohorská a prořezávají ji hluboká a úzká říční údolí, rokliny a úzké plošiny. Jsou plné ledovcových jezer a nedotčených lesů. Je zde úžasný kaňon, který se může směle srovnávat s těmi v Coloradu. Vrcholky hor přesahují 2000 metrů, takže není divu, že historicky to byla ideální oblast pro partyzánskou válku, což v průběhu staletí poznalo mnoho nájezdníků, naposledy nacisté. Sever je hospodářsky nejméně rozvinutou částí Černé Hory, ale jen v samotném národním parku Durmitor je 200 km značených turistických stezek, náročné horolezecké výstupy i lyžařské svahy, kde lze lyžovat za velmi příjemné ceny. Další malé lyžařské středisko funguje v sousední vysočině Bjelasica - Komovi. Snadno se sem dostanete z centrálně položeného městečka Kolašin. Je zde také síť „zelených stezek" pro dálkové túry, které byly zmapovány teprve před několika lety. Ještě dál na východ tvoří mohutný masiv Prokletije hranici s Albánií a je to neobyčejně drsný a pustý terén.

Černá Hora - další odkazy

Černá Hora - mohlo by vás zajímat

Pro zájezdy do Černé Hory na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy do Černé Hory to správné místo, kde začít.

Černá Hora - alternativní nabídky

Zájezdy Do Černé Hory ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená v Černé Hoře nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist