Chorvatsko zájezdy

Zájezdy Chorvatsko

Chystáte se vydat na dovolenou a Chorvatsko je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu do Chorvatska, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat Eufraziovu baziliku v Poreči (památka je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO) či zachovalý antický amfiteátr v Pule na Istrii, jediné místo výskytu šakalů v Evropě na poloostrově Pelešjac, rodný dům Marca Pola v Korčule či ostrov Mljet, na němž strávil Odyseus sedm let s vílou Kalypsó v Jižní Dalmácii nebo třeba přepychová letoviska Opatija, Lovran a Ičići či město karnevalů Rijeku v Kvarneru?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy do Chorvatska. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, v Chorvatsku nezapomenutelnou dovolenou.

do Chorvatska - oblasti

Kam na zájezd do Chorvatska

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích v Chorvatsku.

Letní zájezdy do Chorvatska

Rovinj Kvarner Plitvická jezera

Stát, kterému patří největší část dalmátského pobřeží Jadranského moře a přilehlé ostrovy se jmenuje Chorvatsko. Regionálně se dělí na Istrii, Kvarner a Dalmácii. Turisty nejvyhledávanější oblastí pro last minute dovolenou je Dalmácie se svými významnými letovisky Zadar, Split, Dubrovnik a Makarska. Pobřeží patří k nejčlenitějším ve Středomoří, je dlouhé 5800 km a nachází se zde více než 1100 ostrovů. Ty jsou oblíbeným místem majitelů jachet a menších lodí. Pobřeží nabízí nejen prosluněné pláže, ale i majestátně působící Dinárské hory, které směrem na sever přecházejí přes planiny až k úrodné Panónské nížině.

Chorvatsko je bohaté na krasové jevy a malebná jezera, která leží většinou v chráněných krajinných oblastech. Jednou z nejnavštěvovanějších krasových oblastí je Národní Park Krka, který se rozprostírá kolem nejpůsobivější chorvatské krasové řeky Krka. Místní krajina, kterou si oblíbili už staří Řekové, je využívaná také jako velká vinice produkující řadu skvělých značek.

Vyskytuje se zde také velké množství přírodních rezervací a 8 národních parků. Pobřeží má středozemské klima s mírnou vlhkou zimou a teplým suchým létem. V létě bývají nejvyšší teploty vzduchu max. 38 stupňů a vody 22 až 26 stupňů. Ostrovy se vyznačují nejvyššími teplotami vzduchu a nejvyšším počtem slunečních dní. Chorvatsko oplývá památkami ze všech období. Je to díky bouřlivým historickým událostem a prolínáním vlivů různých kultrur.

V přímořské části je patrná středozemní kultura s prvky antiky, pevninská část se vyznačuje evropským vlivem s hrady, zámky, pevnostmi a novověkými památkami. Jaderské moře je vyhlášené svou průzračnou čistotou, pláže na jihu území jsou písečné, směrem k severu štěrkové. Ve spojení s bohatou středomořskou vegetací a příjemnou klidnou atmosférou blahodárně působí na lidskou psychiku a zdraví člověka. Rychlým tempem také dochází k výstavbě nových ubytovacích zařízení a rekonstrukci stávajících. Vyhlášená je také chorvatská gastronomie, v které se kombinují prvky italské, řecké a rakouské kuchyně.

Chorvatsko - další odkazy

Chorvatsko - mohlo by vás zajímat

Chorvatsko stále patří mezi nejvyhledávanější zemi, kde chtějí lidé strávit svou letní dovolenou. Pokud vás zajímá jaké vlastně Chorvatsko je, co vše vám může nabídnout, jaká je v tuto chvíli akuální předpověď počasí, nechte se inspirovat webem o Chorvatsku.

Chorvatsko patří mezi oblíbené destinace turistů, kteří vyrážejí rádi na dovolenou vlastním autem. Možnost zastavit se na své cestě kdekoliv a v klidu si projít zajímavá místa, kterých je v Chorvatsku mnoho, je obrovským lákadlem i dobrodružstvím. Do Chorvatska se nejezdí, ale pouze za čistým mořem. Oblíbené se stávají také poznávací zájezdy po chorvatských ostrovech. Vydat se plachetnicí na několikadenní výpravu po moři a zastavit se na těch nejkrásnějších místech Chorvatska jsou zážitky, na které se nezapomíná. Pokud uvažujete o Chorvatsku jako o místě dovolené, podívejte se na aktuální nabídku poznávacích zájezdů do Chorvatska, třeba si vyberete.

Pro zájezdy do Chorvatska na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy do Chorvatska to správné místo, kde začít.

Chorvatsko - alternativní nabídky

Zájezdy Do Chorvatska ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená v Chorvatsku nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

30.1.2018
Téměř 50% sleva Arabské emiráty

Arabské emiráty – Sharjah na osm dní s odletem z Prahy. Termín již 31.1. (St) – 7.2. (St) se snídaní za 15.990,-. Luxusní hotel Radisson… [více]

15.1.2018
Ušetřete, návštěva Kanárských ostrovů v zimě

Navštivte Kanárské ostrovy – Fuerteventura – Playa del Esquinzo v zimě a ušetřete značnou část peněz. Nabízíme vám čtyř hvězdičkový hotel Sunrise Paraiso Playa v… [více]

3.1.2018
Lyžování v Rakousku, dítě zcela zdarma do 6 let

Zlevněný pobyt do Rakouska, Dachstein West a Lammertal – Gosau se snídaní za 1.747,-. Termín 26.1.-28.1.2018. Bergblick Hotel *** se nachází na okraji lázeňského města… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist