Zájezdy na Gran Canarii

Zájezdy Gran Canaria

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Gran Canarii. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Kanárských ostrovech strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Gran Canarii, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Gran Canarii

Hotely na Gran Canarii

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Abora Catarina Hotel By LopesanHotel****
Playa del Inglés

Aparthotel*** Anamar SuitesAparthotel***
Playa del Inglés

Aparthotel*** Apartamentos LaraAparthotel***
Puerto Rico

Studio / Apartmán*** Apartmány WalhallaStudio / Apartmán***
Playa del Inglés

Bungalov / Chatka*** ArtemisaBungalov / Chatka***
Playa del Inglés

Hotel*** AstoriaHotel***
Las Palmas

Hotel**** Barceló MargaritaHotel****
Playa del Inglés

Hotel*** Beverly ParkHotel***
Playa del Inglés

Hotel*** Beverly ParkHotel***
Playa del Inglés

Hotel*** Beverly ParkHotel***
Playa del Inglés

Hotel**** Bronze PlayaHotel****
Playa del Inglés

Bungalov / Chatka*** Bungalovy Sun ClubBungalov / Chatka***
Playa del Inglés

Hotel*** Cala NovaHotel***
Puerto Rico

Hotel**** CaserioHotel****
Playa del Inglés

  Následující Zobrazit následující hotely na Gran Canarii1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10

Zájezdy na Gran Canarii

Zájezdy Gran Canaria - ilustrační fotografie Zájezdy Gran Canaria - ilustrační fotografie Zájezdy Gran Canaria - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria, jež je se svou rozlohou přes 1.500 kilometrů čtverečních třetím největším ze souostroví Kanárské ostrovy, patří již několik desetiletí k oblíbeným cílům pro zájezdy mezi turisty, kteří si chtějí užít dostatku sluníčka na krásných písečných plážích, jež jsou omývány průzračně čistými vodami Atlantského oceánu. Na letní zájezdy k moři na ostrov Gran Canaria cestují nejen dospělí, ale také celé rodiny s dětmi, neboť i na ty nejmenší návštěvníky ostrova tady čeká celá řada atrakcí.

Zájezdy na ostrov Gran Canaria jsou velmi žádané také proto, že tento ostrov je ze všech ostrovů Kanárského souostroví asi nejlépe vybaveným z pohledu turistiky. A to jak ve zdejších letoviscích, tak také na místních plážích. Turisté tady najdou veškerou potřebnou infrastrukturu, kterou mohou během pobytu u moře vyžadovat.

Gran Canaria se nachází mezi ostrovy Fuerteventura na východě a Tenerife na západě. Z ostrova Gran Canaria je to na Tenerife asi 50 kilometrů a na Fuerteventuru je to ještě o dalších dvacet kilometrů dále. Protože Gran Canaria netrpí takovým nedostatkem vláhy, jako východně ležící ostrovy Fuerteventura a Lanzarote, je jeho příroda svěže zelená a ostrov rozhodně nepůsobí vyprahlým dojmem.

Ostrovu Gran Canaria se někdy přezdívá miniaturní kontinent a toto přízvisko si plným právem zaslouží. I když se nejedná o nijak velký ostrov, turisté, kteří sem přijíždějí na letní zájezdy, se během jednoho dne mohou dopoledne slunit na krásných pláží s jemným pískem u příjemně prohřátého moře a odpoledne si pak udělat výlet do hor, které jsou charakteristické sytě zelenou a svěží přírodou.

Nejvyšším bodem ostrova, který má tvar téměř dokonalého kruhu, je vrchol hory Pico de las Nieves. Ten se nachází v nadmořské výšce 1.949 metrů a při pohledu na tuto horu je jasné, že za vznikem Kanárských ostrovů stojí sopečná činnost. Celá Gran Canaria je vlastně vrcholkem velké podmořské a již dávno vyhaslé sopky.

Podnebí ostrova Gran Canaria

Turisté, přilétající na zájezdy na Gran Canarii, se tady mohou setkat s rozdílnými podnebími na severu a jihu ostrova. Tyto oblasti od sebe odděluje právě vrchol Pico de las Nieves a při přejezdu ze severu ostrova na jih mohu mít někteří turisté pocit, že se ocitli v naprosto rozdílných zemích. Sever ostrova Gran Canaria je o něco chladnější než jih a také netrpí nedostatkem srážek. Příroda je zde sytě zelená a též se tu nalézají svěží a úrodná údolí.

Naopak jih ostrova je sušší a vyprahlejší. V této části ostrova se nachází ta nejznámější turistická letoviska na ostrově, neboť je zde o něco tepleji než na severu a turisté přilétají na zájezdy do zdejších letovisek hlavně kvůli tomu, aby si užili sluníčka a příjemně prohřátého moře.

Teplotní rozdíl mezi severem a jihem ostrova však není nijak zásadní a průměrné letní teploty se na ostrově Gran Canaria pohybují mezi pětadvaceti až třiceti stupni Celsia. Během zimního období je průměrná teplota vzduchu asi o 5 stupňů nižší a teplota mořské vody v okolí ostrova se celoročně pohybuje kolem dvaceti stupňů Celsia. Na zájezdy na ostrov Gran Canaria se tedy cestuje nejen v čase hlavních školních prázdnin, ale po celý rok.

Letoviska ostrova Gran Canaria

Hlavním důvodem pro cestu na ostrov Gran Canaria však zůstávají zdejší pláže. Kvůli nim cestuje na zájezdy do zdejších letovisek, a to zejména do jižní části ostrova, nejvíce turistů. A není se vůbec co divit. Celková délka pobřeží dosahuje hodnoty téměř dvou set čtyřiceti kilometrů a z toho více než 60 kilometrů zabírají nejrůznější pláže a plážičky. Celkem jich bylo na ostrově Gran Canaria napočítáno více než 150.

K nejznámějším letoviskům na ostrově patří Maspalomas v jeho jižní části. Sem také míří na zájezdy v průběhu celého roku nejvíce turistů. Prázdninové středisko Maspalomas je charakteristické svými písečnými dunami, které proslavily ostrov Gran Canaria daleko za hranicemi Španělska. Maspalomas je vůbec nejstarším prázdninovým letoviskem na celém ostrově.

Právě do Maspalomas se nejčastěji přilétají, a to i na krátkodobé zájezdy, ohřát evropané během zimního období, kdy je střední Evropa schovaná pod sněhovou pokrývkou. Písečná pláž u Masaplomas patří k tomu nejlepšímu, co může nejen ostrov Gran Canaria, ale celé Kanárské souostroví, turistům nabídnout. Její délka přesahuje šest kilometrů a zabírá neuvěřitelných několik hektarů. Součástí této pláže je známá oblast písečných dun, které připomínají jakousi minipoušť. Říká se, že písek sem byl skutečně navát větrem z nedaleké Afriky.

Na zájezdy do jižních letovisek ostrova cestují nejenom příznivci klasického plážového odpočinku a lenošení, ale také aktivní jedince a sportovci. Ti zde mohou vyzkoušet například windsurfing či kiting, neboť pro tyto sporty zde panují takřka ideální podmínky. Hráči golfu zas budou moci trávit čas své dovolené na několika golfových hřištích v těsné blízkosti letoviska. Stejně tak se bude v Maspalomas líbit turistům, kteří se rádi baví i během noci. Po setmění tady otevírá celá řada barů, nočních klubů, diskoték a dalších zábavních podniků.

Nedaleko prázdninového střediska Maspalomas, které v současnosti platí za luxusnější letovisko a bylo zde vybudováno několik rozsáhlých hotelových komplexů, které poskytují kompletní služby na nejvyšší úrovni, ovšem pobyt v nich je poměrně nákladný, se nalézá další oblíbené letovisko Playa del Inglés. Zde mohou jeho návštěvníci bydlet jak v komfortní hotelech, tak také v cenově výhodnějších apartmánech. Na pláž v zálivu Bahia del Inglés to pak mají ze svého hotelu skutečně jen kousek.

Další zajímavosti ostrova Gran Canaria

Hlavním městem ostrova je město Las Palmas, situované na jeho severovýchodním pobřeží, nedaleko poloostrova La Isleta. V něm se nalézá největší přístav ostrova a historie tohoto města sahá až do 15. století. Dnes je z Las Palmas hlavní obchodní a správní centrum ostrova a také sem na zájezdy s oblibou cestují příznivci nočního života a zábavy. Milovníci historie, kteří také na zájezdy na ostrov Gran Canaria přijíždějí, určitě nevynechají návštěvu domu, ve kterém údajně přebýval slavný objevitel Kryštof Kolumbus.

Na ostrově se nebudou nudit ani milovníci přírody, neboť během výletu po ostrově mohu navštívit celou řadu zajímavých míst. K těm nejznámějším patří skalní útvar s názvem Roque Nublo, jež se nachází nedaleko nejvyššího vrcholu ostrova Pico de las Nieves. Původními obyvateli byl tento útvar považován za posvátné místo a v současnosti je jakýmsi symbolem ostrova Gran Canaria.

Zajímavým výletním místem je letovisko Puerto de Mogan, kterému se díky jeho jedinečné atmosféře přezdívá malé Benátky. Městečko vyrostlo kolem původního malého rybářského přístavu, jež je dnes velkým jachetní přístavem, kde kotví luxusní jachty zámožných klientů. Přímo v městečku Puerto de Mogan je také krásná písečná pláž s veškerou turistickou vybaveností.

Ani děti, které též často cestují za svými rodiči na zájezdy právě na ostrov Gran Canaria, se tady nebudou žádném případě nudit. Kromě celé řady pláží s mírným vstupem do moře, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou, tady mohou navštívit aquapark Aqualand Maspalomas. Ten byl vybudování nedaleko stejnojmenného letoviska na jihu ostrova. K dalším atrakcím, které se budou líbit zejména dětem, patří westernové městečko Sioux City nebo zábavní park Holiday World.

Gran Canaria - další odkazy

Zájezdy Gran Canaria - mohlo by vás zajímat

Na stránce Gran Canaria last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Gran Canarii. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Gran Canaria - alternativní nabídky

Na zájezd Na Gran Canarii ne? Co zkusit na Kanárských ostrovech něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Gran Canarii nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Kanárské ostrovy, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist