Zájezdy na Mallorcu

Zájezdy Mallorca

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Mallorcu. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Mallorcu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Mallorce

Hotely na Mallorce

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AlcudiaHotel***
Alcúdia

Hotel*** Alcudia GardenHotel***
Alcúdia

Hotel**** Alua Calvia DreamsHotel****
Magaluf

Hotel*** AmorosHotel***
Cala Ratjada

Hotel*** AquamarinHotel***
ostrov Mallorca

Hotel*** AquamarinHotel***
ostrov Mallorca

Hotel*** AquamarinHotel***
ostrov Mallorca

Hotel**** Atlantic ParkHotel****
Magaluf

Hotel**** AyaHotel****
Playa de Palma

Hotel*** BahamasHotel***
El Arenal

Hotel*** BahamasHotel***
El Arenal

Hotel**** BahamasHotel****
El Arenal

Hotel*** Bahia de PalmaHotel***
El Arenal

Hotel*** Barcelo Ponent PlayaHotel***
Cala d´Or

  Následující Zobrazit následující hotely na Mallorce1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Zájezdy na Mallorcu

Zájezdy Mallorca - ilustrační fotografie Zájezdy Mallorca - ilustrační fotografie Zájezdy Mallorca - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Mallorca

Baleárské ostrovy v západní části Středozemního moře, jež tvoří ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera, patří k nejatraktivnějším destinacím pro zájezdy k moři v oblasti Středomoří. Největším z nich je Mallorca, která si s rozlohou přesahující 3.600 kilometrů čtverečních drží s velkým náskokem prvenství před druhou Menorkou. Ostrov Menorca, který se nachází asi 50 kilometrů západně od ostrova Mallorca, totiž rozlohou nedosahuje ani tisíce kilometrů čtverečních.

O tom, že zájezdy na ostrov Mallorca patří k velmi oblíbeným a žádaným, svědčí i skutečnost, že tento jedinečný ostrov, nacházející se ve vzdálenosti asi dvou set kilometrů od pobřeží Španělska, navštíví každým rokem více než 10 milionů turistů nejen ze Španělska, ale z celé Evropy.

Na ostrově Mallorca trvale žije necelých 900 tisíc obyvatel a většina z nich našla práci v cestovním ruchu. V letním období, kdy zájezdy k moři vrcholí, je počet obyvatel ostrova pochopitelně několikanásobně vyšší, a hlavně jihovýchodní pobřeží Mallorky je velmi živé a rušné. Právě ve zdejších prázdninových střediscích se totiž koncentruje největší část turistů, kteří na letecké zájezdy na Baleárské ostrovy a ostrov Mallorca přilétají.

Charakteristika ostrova Mallorca

A proč že jsou letní zájezdy k moři na ostrov Mallorca tak oblíbené? Na jejím 550 kilometrů dlouhém pobřeží bylo napočítáno téměř 180 pláží, zabírajících z něho téměř desetinu délky. Je tedy pochopitelné, že celková nabídka pláží je na ostrově Mallorca obrovská a turisté, přilétající do jejích letovisek na pobytové zájezdy, si tady budou moci vždy najít pláž, která bude odpovídat přesně jejich představám.

Členité pobřeží Mallorky se může pochlubit jak velkými a rozsáhlými oblastmi s písečnými dunami, u nichž se táhnou pláže na kilometry daleko, tak také menšími zátokami, lemovanými strmými útesy a dokonale ukrytými zejména na severozápadním pobřeží ostrova. Stejně tak zde mohou návštěvníci Mallorky najít malé fiordy, na jejichž koncích se nalézají krásné pláže se bílým pískem, v němž se rozbíhají vody až neuvěřitelně čistého moře. Dobrodruzi se zase mohou vypravit na několik divokých pláží, k nimž je značně problematický přístup a na kterých budou zaručeně úplně sami.

Podnebí ostrova Mallorca je pro letní zájezdy k moři takřka ideální. Jde o jedno z nejslunečnějších místech v Evropě a Mallorca se může chlubit více než třemi sty dny slunečního svitu do roka. Během léta se zde průměrné denní teploty pohybují těsně nad třiceti stupni, ale od moře fouká příjemný vítr a horko není tak znatelné. Na zájezdy sem tak míří i turisté, pro které jsou letoviska například v Egyptě nebo na jihu Řecka v této době příliš rozpálená.

Ideálním obdobím pro návštěvu Baleárských ostrovů, ostrov Mallorca nevyjímaje, je měsíc srpen. Tou dobou zde léto vrcholí a také voda v moři v okolí ostrova je za celé prázdniny příjemně prohřátá. V té době sem také na zájezdy přijíždí nejvíce rodin s dětmi, neboť pláže na ostrově Mallorca mají v drtivé většině vstup do vody jen mírný a rodiče se tak nemusejí obávat pustit své děti do moře samotné.

Pláže Mallorky

K nejznámějším plážím na ostrově Mallorca patří pláž Playa de Palma, jež se nachází nedaleko hlavního města Palma de Mallorca. Ta se táhne v délce více než 5 kilometrů z letoviska San Arenal až k mezinárodnímu letišti. Pláži nechybí obvyklá turistická infrastruktura a moře je zde velmi čisté. Do těchto míst míří obvykle rodiny s dětmi, protože je tady koupání dětí a neplavců, vzhledem k charakteru pobřeží, velmi bezpečné.

V širokém zálivu u jižního cípu Mallorky se nachází pláž Es Trenc, která má na délku také téměř pět kilometrů a jde o jednu z posledních přírodních pláží na ostrově. V její blízkosti se totiž nachází jen minimum hotelů a pláž obklopují křovinami zarostlé vrcholky. Na této pláži se mohou též bezpečně koupat i ti nejmenší návštěvníci, kteří na ostrov Mallorca přilétají se svými rodiči během léta na zájezdy k moři.

Turisté, kteří se rádi koupou na menších plážích, a plážičky ukryté mezi skalisky jsou pro ně přesně to pravé, se mohou vydat na sever ostrova, do maličkého přístavu Sa Calobra. Zdejší pláž je poměrně komplikovaně dostupná, ovšem odměnou jim bude průzračně čisté moře a skalnaté mořské dno, rychle se svažující do hlubiny. Pláž není příliš vhodná ke koupání dětí, ale milovníci šnorchlování a objevování podmořského života si zde přijdou na své.

Hezkou oblázkovou pláží je kupříkladu pláž Cala Figuera v zálivu na severovýchodním výběžku ostrova. Ta nebývá ani v nejvyšší sezóně nějak přeplněná a díky rychle se svažujícímu mořském dnu a okolním útesům se zde bude líbit vyznavačům šnorchlování. Nad pláží je vybudována malá vyhlídka, z níž je nádherný výhled po okolí. Většina turistů se na pláž Cala Figuera dopravuje malými loďkami, neboť se nachází v nejvzdálenější části ostrova.

Další aktivity na Mallorce

Na zájezdy na ostrov Mallorca však nepřijíždějí pouze milovníci plážového lenošení a odpočinku, ale také aktivní jedinci a sportovci. Nejčastěji provozovanou aktivitou je tady cyklistika a pěší turistika, neboť zejména vnitrozemí ostrova láká k poznávání a objevování jeho tajemství.

Jedinci se zájmem o pěší turistiku, cestující na zájezdy na Mallorku, se nejčastěji vydávají do severozápadního regionu ostrova, neboť tam je osídlení nejřidší a stále ještě se zde najít najít krásná a člověkem zatím nijak neovlivněná přírodní zákoutí. V nich budou moci milovníci přírody obdivovat krásu jedinečné ostrovní krajiny. Mallorca působí velmi svěžím a zeleným dojmem, neboť netrpí nedostatkem vláhy a rostlinám a dřevinám se zde velmi dobře daří. V úrodných údolích, a to především ve vnitrozemí, rostou nejrůznější citrusy, mandloně a další dřeviny. Výše v horách pak turisté při procházkách a tůrách často narazí na háje olivovníků.

Příznivci cykloturistiky a jízdy na horských kolech se zase rádi vydávají do nejvyššího pohoří na ostrově Mallorca Serra de Tramuntana, jehož nejvyšší vrchol se nalézá těsně pod hranicí 1.450 metrů. Protože pohoří leží jen nedaleko od pobřeží, je odsud nádherný výhled na Baleárské moře. Cyklisté, kterým se podaří vyšlapat až na hřebeny tohoto pohoří, budou odměněni jedinečným výhledem.

Zábava na ostrově Mallorca

Na zájezdy během léta míří na ostrov Mallorca také turisté, kteří se ve svém čase volná chtějí bavit nejen přes den na zdejších plážích, ale také v noci. I když není Mallorca tak vyhlášená nočním životem a zábavou jako další z baleárských ostrovů Ibiza, i tady se najdou místa, kde to žije. Jedním z nich je okolí hlavního města Palma de Mallorca na jihozápadním pobřeží ostrova v zálivu Badia de Palma, a podobně je tomu i na severovýchodním pobřeží ostrova v zálivu Badia d'Alcudia, kde se nacházejí letoviska Port d'Alcudia a Can Picafort.

Oblíbenou destinací návštěvníků ostrova Mallorca, kteří se chtějí bavit i po setmění, patří také Cala Ratjada, neboli Rejnočí Zátoka, na západním výběžku ostrova. Zdejší pobřeží lemuje promenáda, která se táhne podél přístavu a nachází se na ní spousta restaurací, taveren, barů a také nočních podniků, které se postarají o zábavu až do ranních hodin. Podobně je tomu i v letoviscích Can Picafort a Port d'Alcudia, které jsou propojeny nejdelší pláží na ostrově. Ta má na délku téměř sedm kilometrů a i podél ní se nalézá dlouhá promenáda, u níž je spousta restaurací, barů, kaváren, vináren, hotelů a dalších podniků. Ani tato část ostrova se západem slunce neusíná.

Mallorca - další odkazy

Zájezdy Mallorca - mohlo by vás zajímat

Na stránce Mallorca last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Mallorcu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Mallorca - alternativní nabídky

Na zájezd Na Mallorcu ne? Co zkusit na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Mallorcu nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist