Řecko zájezdy

Zájezdy Řecko

Chystáte se vydat na dovolenou a Řecko je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu do Řecka, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat vynikající podmínky pro dovolenou v Řecku, nejvýznamnější turistickou oblast kontinentálního Řecka přímo na úpatí Olympu, odkud Zeus s dalšími dvanácti bohy sledoval celou zemi na Olympské riviéře nebo třeba vynikající podmínky pro dovolenou na Folegandru?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy do Řecka. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, v Řecku nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky do Řecka vybíráme

Elva ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Elva, Parga - foto objektuautobus, bez stravy
6.790,- Kč, 2.350,- Kč
Soula *
20.6.(St) - 1.7.(Ne), 9 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán* Soula, poloostrov Chalkidiki - foto objektuautobus, bez stravy
7.190,- Kč, 2.990,- Kč
Garden ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Garden, Parga - foto objektuautobus, bez stravy
6.990,- Kč, 3.150,- Kč
Studia Kalypso **
20.6.(St) - 1.7.(Ne), 9 nocí
Hotel Hotel** Studia Kalypso, Olympská riviéra - foto objektuautobus, bez stravy
7.490,- Kč, 3.290,- Kč
Jason ***
20.6.(St) - 1.7.(Ne), 9 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Jason, Olympská riviéra - foto objektuautobus, bez stravy
7.890,- Kč, 3.690,- Kč
Vive-Mar ***
22.6.(Pá) - 1.7.(Ne), 7 nocí
Hotel Hotel*** Vive-Mar, Parga - foto objektuautobus, polopenze
9.490,- Kč, 4.150,- Kč

Letní zájezdy do Řecka

Zájezdy Řecko - ilustrační fotografie Zájezdy Řecko - ilustrační fotografie Zájezdy Řecko - ilustrační fotografie

Obecné informace o zájezdech do Řecka

Již v 17. století, tedy před téměř 400 lety, si jeden z cestovatelů, kteří se vydali za poznáním Řecka, do svého deníku zapsal větu Mysl je okouzlena, tělo unavené a oči potěšeny. A ani v současnosti, 4 století po onom jedinci, kterému Řecko, jak velmi trefně popsal ve svých zápiscích z cest, doslova učarovalo, se turisté přilétající na zájezdy do některého z letovisek, na které je Řecko opravdu bohaté, většinou necítí zásadně jinak. Právě letecké zájezdy k moři do Řecka jsou jednou z možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou plnou příjemných zážitků a navíc za velmi rozumné ceny.

Co tedy může Řecko nabídnout současným turistům a proč míří na některý z mnoha řeckých ostrovů, případně do některého letoviska na řecké pevnině, na letecké zájezdy každou sezónu miliony turistů nejen z Evropy, ale ze všech koutů světa? Proč je Řecko mezi turisty tak populární?

Řecko a jeho pláže

V první řadě jsou to věhlasné řecké pláže na březích Egejského, Jónského a Středozemního moře, z nichž leckteré svým vzhledem připomínají exotické pláže ostrovů Indického oceánu nebo sněhobílé bílé pláže ostrovů v Karibiku. Až na malé výjimky jsou všechny pláže v Řecku veřejné a přístupné komukoli.

Ty větší, zejména u velkých nebo známých letovisek, poskytují návštěvníkům, kteří zvolili Řecko jako místo pro letní dovolenou, ještě další doplňkový servis v podobě plavčíka, sprch se sladkou vodou, sociálních zařízení, možnosti zapůjčení slunečníků a lehátek či občerstvení v podobě prodeje nápojů nebo lehkého občerstvení. I to je důvodem, proč je Řecko v době letních dovolených pro letecké zájezdy tak oblíbené. Navíc široká škála možností provozování nejrůznějších plážových sportů a dalších činností zajistí zábavu každému aktivnímu jedinci, který během dovolené v některém z řeckých letovisek zatouží okusit trochu toho adrenalinu. Ve velké většině případů jde o poměrně široké písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře a dobrou dostupností. Tento typ pláží volí jako místo, kde stráví čas svého zájezdu v Řecku, především rodiny s malými dětmi a turisté, kteří si chtějí užít možnost lenošit na plážových lehátkách ve stínu slunečníků a rádi využívají veškerý komfort, který exponované a udržované pláže svým návštěvníkům nabízejí.

Naopak hůře přístupná místa, nacházející se ve větších vzdálenostech od hotelových komplexů nebo apartmánů, vyhledávají jedinci, kteří se vydávají na zájezdy do takových destinací, jakou je například Řecko, hlavně z toho důvodu, aby si o dovolené užili klidu a samoty. Tento typ pláží se nachází většinou na odlehlejších místech a dopravit se k nim je možné pouze osobním automobilem nebo skůtrem a poté ještě chůzí skrze náročný terén. Po takovéto námaze ale přichází odměna v podobě liduprázdné pláže a azurově modrého moře, které mají turisté prakticky jen pro sebe.

Aktivity na zájezdech do Řecka

Ať se již ale návštěvníci, kteří zvolili Řecko jako svou prázdninovou destinaci, rozhodnou pro trávení dovolené na některé z turisticky exponovaných plážích, nebo naopak dají přednost některému ze zastrčených zákoutí na řeckém pobřeží, v žádném případě by v jejich plážovém zavazadle, které si sebou musí na zájezdy do Řecka bezpodmínečně vzít, neměly chybět potápěčské brýle, šnorchl a ploutve. Jedině s touto výbavou je totiž možné si bezezbytku vychutnat a užívat si čilý podmořský život, který v pobřežních vodách podél řeckých ostrovů a pevniny panuje.

Jaké pláže tedy patří k tomu nejlepšímu, co může Řecko turistům, kteří se rozhodli vydat se na zájezdy právě do této země, nabídnout? Vzhledem k celkovému počtu řeckých pláží, jejichž počet dalece přesahuje tisícovku a blíží se číslu 1.400, je pochopitelné, že konečný výčet je prakticky nemožný. Každý ostrov a každé letovisko se může pyšnit pláží, kterou budou místní ve virtuálním zápolení o nejhezčí řeckou pláž vehementně obhajovat a přinášet desítky argumentů, proč právě ta jejich pláž si zaslouží být alespoň v pomyslné první desítce a pokud nějaký turista Řecko navštíví, proč by se měl alespoň jednou vykoupat právě na jejich pláži.

Za všechny pláže, kterými Řecko disponuje, od těch velkých až po ty úplně malé, tedy jmenujeme alespoň některé, které stojí za návštěvu a které se na žebříčku popularity pohybují v celkovém pořadí na horních místech. V souvislosti s největším řeckým ostrovem Kréta je třeba bezpochyby zmínit nejznámější zdejší pláž Matala. Ta se nachází u stejnojmenného letoviska a svůj věhlas získala díky poměrně tmavému písku, který ji tvoří, a především pak kvůli jeskyním, která se nacházejí jen několik metrů od břehu. Turisté, kteří si vybrali Řecko a jeho největší ostrov Kréta a preferují soukromí, pak mohou zamířit na pláž nedaleko kláštera Piso Preveli. Cesta k pláži je sice trochu náročná, ovšem odměna v podobě bujných palem a naprostého minima turistů za tu námahu určitě stojí.

Letoviska pro zájezdy do Řecka

Na dalším, velmi oblíbeném místě pro zájezdy do Řecka, ostrově Rhodosu, se nachází hned několik pláží, které stojí minimálně za zmínku. Na prvním místě je určitě třeba jmenovat pláž Tsambika, někdy nazývanou též Tsampika. Jde o širokou pláž písčitou s pozvolným vstupem do moře, na které se budou velmi dobře cítit rodiny s malými dětmi, jejichž ratolesti si zde budou moci užít vodních radovánek skutečně do sytosti. Vyznavači šnorchlování a příznivci objevování života pod hladinou by zase měli zamířit, pokud zvolí Řecko jako místo své dovolené, na pláž Ladiko Anthony Quinn. Jde o malou kamenitou pláž u letoviska Faliraki na východním pobřeží ostrova, jejíž vody doslova hýří podmořským životem a i při pouhém plavání při hladině je na co koukat.

Ostrov Kos se zase pyšní svou Velbloudí pláží (Camel beach) v západní části ostrova, která se díky svému oblázkovému povrchu a absenci velkých hotelů v její blízkosti proslavila až neuvěřitelně čistou vodou. Další známou pláží je, na kterou je nejen Kos, ale celé Řecko právem pyšné, je Paradise Beach. Ta se nachází jen několik stovek metrů od Camel Beach. Kromě dokonalého servisu, kterého se zde návštěvníkům dostane, sem spousta turistů míří na zájezdy kvůli bublinám, které se v důsledku vulkanické činnosti ve vodách podél pobřeží objevují.

A ve výčtu bychom mohli dále pokračovat. Ostrov Zakynthos v Jónském moři má svou pláž Navagio, která je bezpochyby nejfotografovanějším místem nejen ostrova Zakynthos, ale s největší pravděpodobností i celého Řecka. Našlo by se jen málo turistů, kteří byli na leteckém zájezdu v Řecku právě na Zakynthostu a neudělali si k pláži Navagio alespoň krátký výlet. Přístupná je pouze po mořské hladině a na mystičnosti jí dodává rezavějící vrak pašerácké lodi Panagiotis, která zde údajně ztroskotala roku 1983, když se do Řecka snažila nelegálně převézt náklad cigaret a byla pronásledována řeckým námořnictvem.

Lefkada má svou Egremni, ke které vedou dlouhé a vcelku strmé schody, ostrované na Korfu jsou hrdi (a nutno podotknout, že plným právem) na zdejší Canal d'Amour, na Kefalonii zase turisty nejvíce láká sněhobílá pláž Myrtos. Zkrátka Řecko a každé letovisko má svým návštěvníkům co nabídnout a turisté, kteří zvolí zájezdy do této jihoevropské země, rozhodně nebudou mít pocti, že volili špatně. A vůbec nezáleží na to, kde se chystají svou dovolenou v Řecku prožít.

A jaká je nejvhodnější doba pro zájezdy, které mají za svůj cíl Řecko? Upřímně řečeno je to skoro jedno. Ať si turisté zvolí v průběhu sezóny jakýkoli měsíc od června do září, mohou se těšit na příjemně vyhřáté moře s teplotou vody pohybující se v rozmezí 24 až 27 °C, která je pro Řecko a jeho podnebí typická.

Řecko - další odkazy

Řecko - mohlo by vás zajímat

Pro zájezdy do Řecka na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy do Řecka to správné místo, kde začít.

Řecko - alternativní nabídky

Zájezdy Do Řecka ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená v Řecku nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist