Zájezdy na Olympskou riviéru

Zájezdy Olympská riviéra

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Olympskou riviéru. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Olympskou riviéru, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Olympské riviéře

Hotely na Olympské riviéře

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AfroditaHotel***
Nei Pori

Hotel*** AkropolHotel***
Pierie

Hotel** Ammos BeachHotel**
Paralia

Hotel*** AnaisHotel***
Korinos

Penzion** AndělaPenzion**
Leptokaria

Hotel***** Cavo Olympo LuxuryHotel*****
Litochoro

Hotel***** Cavo Olympo Luxury Resort And SpaHotel*****
Litochoro

Hotel***** Cronwell Platamon PalaceHotel*****
Platamonas

Hotel*** Dion Palace ResortHotel***
Litochoro

Hotel*** Edem Holiday ClubHotel***
Paralia

Studio / Apartmán** EfiStudio / Apartmán**
Nei Pori

Hotel*** EuropeHotel***
Paralia

  Následující Zobrazit následující hotely na Olympské riviéře1 - 2 - 3

Zájezdy na Olympskou riviéru

Obecné informace o oblasti Olympská riviéra

Turistický region Olympská riviéra se rozkládá, jak už název napovídá, pod bájným pohořím Olymp, na němž kdysi sídlili řečtí bohové. Díky krásným písčitým plážím, průzračnému moři a nádhernému okolí je to skvělé místo pro strávení letní dovolené u moře a letecké zájezdy na Olympskou riviéru patří k těm nejoblíbenějším. Tento region se nachází na pevninské části Řecka, při pobřeží Egejského moře v Thermajském zálivu. Místní lidé ji někdy také nazývají Pierie.

Olympská riviéra se táhne přibližně od letoviska Nei Pori jižním směrem až k městečku Methoni a délka jejího pobřeží činí asi 70 kilometrů. Vnitrozemí je převážně hornaté a nejvyšší vrchol Olympského pohoří, hora Mytikas, dosahuje výšky 2.917 metrů. V horách mohou turisté, kteří se vydají na zájezdy do Řecka právě do regionu s názvem Olympská riviéra, stále ještě narazit na původní vesničky a také na mnoho klášterů s dlouhou a bohatou historií. Místní lidé jsou velmi pohostinní a přátelští a taková slova jako shon a stres jsou pro ně cizími pojmy. Pokud tedy toužíte po klidu a rozhodnete se strávit svou letní dovolenou na riviéře pod Olympem, budete tady na tom správném místě.

Zájezdy Olympská riviéra

Protože se pobřeží Olympské riviéry svažuje do moře jen pozvolna, je toto místo ideální pro rodiny s dětmi. Je tedy zřejmé, že kombinace letecké zájezdy a Olympská riviéra patří mezi touto klientelou k nejvyhledávanější. Slunce zde svítí od jara do podzimu a moře je tak prakticky 3/4 roku příjemně vyhřáté. Také nabídka vodních sportů je velmi pestrá, od plavání přes surfování až po šnorchlování nebo potápění. Ale i na souši si můžete vyzkoušet nejrůznější aktivity.

Díky nedalekým horám patří Olympská riviéra mezi ty nejoblíbenější místa pro letní dovolenou mezi vyznavači pěší turistiky nebo horolezectví. Z okolních vrcholků se vám za odměnu po namáhavém výstupu naskytnou nádherné výhledy do širokého okolí a teprve odtud uvidíte, jak je Olympská riviéra ve skutečnosti krásná. Hory můžete prozkoumat i na kole, ale trasy jsou tady spíše pro zkušenější a trénovanější cyklisty, kteří sem také velmi často míří na sportovní cyklistické zájezdy. Méně náročných cyklotras tady moc nenajdete. Pokud nejste zrovna fyzicky zdatní, můžete si vypůjčit malou motorku nebo auto, a celou krajinu tak poznat mnohem rychleji a hlavně bez námahy.

Letoviska v regionu Olympská riviéra

Největším městem Olympské riviéry je Katerini, které svou blízkostí k moři, k archeologickým nalezištím a k byzantské pevnosti Platamonas přitahuje mnoho návštěvníků. Nejbližším letoviskem s pláží je Paralia, ležící necelých 10 kilometrů směrem na východ. Je to typické turistické středisko, kde potkáte nejen Řeky z vnitrozemí, ale také mnoho návštěvníků ze zbytku Evropy, kteří do tohoto regionu pevninského Řecka přilétli strávit svůj volný čas na letecký zájezd. Z Katerini se do Paralie dostanete v hlavní sezóně bez problémů autobusem, který jezdí přibližně každou půl hodinu. Olympská riviéra má vůbec dobře propracovaný systém veřejné dopravy.

Kromě přístavu a kostela Agia Fotini toho v městečku samotném moc k vidění není. Zato je ale velice zajímavá je místní pláž, kterou tvoří písek i oblázky a patří k nejnavštěvovanějším plážím, které může Olympská riviéra svým návštěvníkům nabídnout. V hlavní sezóně je tady otevřena spousta taveren, barů a diskoték, takže tady klid a samotu rozhodně nehledejte. Všude najdete také spoustu obchodů se suvenýry a vybavením na pláž. Místní restaurace nabízejí turistům nejen řecké speciality, ale i ty mezinárodní. Také ubytování na zájezdu je tady velký výběr, od hotelů přes soukromé apartmány až po kempy.

Paralia je také dobrým výchozím bodem pro nejrůznější výlety nejen do přírody pro ty z turistů, kteří nechtějí celý zájezd strávit lenošením na pláži. Zajímavým výletním cílem z letovisek Olympské riviéry je například Soluň, vzdálená asi 70 km, nebo archeologické naleziště Dion na svazích vrcholu Mytikas. Milovníci historie se zase určitě vydají ke klášterům Meteora, nebo ještě dále do hlavního města Atény či do antického místa Delfy.

Dalším známým přímořským letoviskem, kterým se Olympská riviéra proslavila, je Leptokaria. Rozkládá se na úpatí Olympu, na který budete mít, pokud bude během vašeho zájezdu do Řecka obloha bez mráčků, dobrý výhled. Pod úpatím tohoto mýtického vrcholu budete mít skvělé možnosti poznat blíže řecké dějiny a kulturu. Poblíž místní pěší zóny si určitě povšimnete nádherných kostelů.

Pláže v regionu Olympská riviéra

Leptokaria je ale hlavně skvělým místem pro strávení dovolené u moře na pláži, která je tady opravdu dlouhá. V létě jsou tady k dispozici půjčovny lehátek a slunečníků, a samozřejmě také pestrá nabídka vodních sportů. Podél pláže vede pobřežní promenáda, kterou lemují nejrůznější obchody. Pokud se vydáte dále, směrem k centru, narazíte na další pěší zónu, kde jsou další obchody, bary a taverny. Při hezkém počasí nabízejí příjemné venkovní posezení, které je trochu klidnější než na pláži. Diskotéky zde téměř nenajdete, takže zájezdy do Leptokarie volí především ti z turistů, kteří si na dovolené chtějí užít klidu a pohody. Stejně jako z Katerini můžete i z Leptokarie podniknout výlety za historií nebo přírodou. Olympská riviéra je jako stvořená pro poznávání tradičních horských vesniček, dobře dostupných autobusem nebo autem, nebo třeba zachovalé pevnosti Platamon.

Dalším, a s největší pravděpodobností i nejoblíbenějším, letoviskem na pobřeží Egejského moře v regionu Olympská riviéra je Nei Pori. Jak je z jeho názvu patrné (Nei = Nové), bylo nedávno zmodernizováno. Většina domů se nachází maximálně pár set metrů od pláže a celým městečkem probíhá pobřežní promenáda o délce více než 2 kilometry. Lemují jí nejrůznější taverny, bary a plážová občerstvení. Přestože je Nei Pori velice oblíbené a směřuje sem spousta zájezdů na Olympskou riviéru, díky dlouhé a široké pláži tady i během hlavní sezóny najdete dostatek místa i pro sebe. Zapůjčit si tady můžete lehátka a slunečníky, a vyzkoušet si nějaké ty vodní sporty.

Olympská riviéra ale není pouze pobřeží Egejského moře. Zajímavým městečkem směrem do vnitrozemí je Litochoro, kde ještě aspoň trochu poznáte původní řecký životní styl. Návštěvníci se sem vydávají spíše na jednodenní výlety za poznáním a večer už tady na mnoho turistů nenarazíte. Máte tak jedinečnou příležitost zažít opravdové a nefalšované Řecko. Litochoro je také dobrým výchozím bodem pro horské a horolezecké túry po okolí.

Olympská riviéra - další odkazy

Zájezdy Olympská riviéra - mohlo by vás zajímat

Na stránce Olympská riviéra last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Olympskou riviéru. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist