Zájezdy na Kefalonii

Zájezdy ostrov Kefalonia

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Kefalonii. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Kefalonii, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Kefalonii

Hotely na Kefalonii

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** AmmesStudio / Apartmán***
Svoronata

Studio / Apartmán*** Ammes ApartmentsStudio / Apartmán***
Svoronata

Studio / Apartmán** AnnaStudio / Apartmán**
Lassi

Studio / Apartmán*** ApolafsiStudio / Apartmán***
Lixouri

Hotel***** Apollonion ResortHotel*****
osada Xi

Hotel**** AsterisHotel****
Skala

Studio / Apartmán*** Astra VillageStudio / Apartmán***
Svoronata

Hotel*** Athina BeachHotel***
Karavomylos

Hotel*** CalypsoHotel***
Poros

Hotel**** Cephalonia PalaceHotel****
osada Xi

  Následující Zobrazit následující hotely na Kefalonii1 - 2 - 3 - 4

Zájezdy na Kefalonii

Zájezdy ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Kefalonia

Šestým největším řeckým ostrovem je Kefalonia, která se rozkládá na ploše asi 680 kilometrů čtverečních. Je zároveň největším ostrovem v Jónském moři v západní části Řecka a letecké zájezdy na Kefalonii jsou na trhu cestovního ruchu poměrně žádané. Asi 10 kilometrů severně od Kefalonie se nachází další, pro zájezdy velmi oblíbený ostrov Lefkada a necelých 15 kilometrů jižně pak leží mezi turisty populární Zakynthos. S počtem obyvatel přibližně 40.000 však rozhodně nepatří mezi nejlidnatější ostrovy v Řecku. S trochou fantazie vám může její tvar při pohledu z výšky připomínat žábu ve skoku.

Kefalonia je poměrně klidná a na rozdíl od jiných řeckých ostrovů nebo samotné pevniny zde nenajdete takové množství památek. Za to je zde spousta krásných vesniček obklopených zelení, pestrá krajina s mnoha olivovníky a nádherné pláže. To všechno dohromady přiláká na ostrov Kefalonia každým rokem velké množství návštěvníků, kteří si na zájezdy na Kefalonii přilétají užít svou letní dovolenou.

Historie a příroda ostrova Kefalonia

Zajímavostí Kefalonie je skutečnost, že dosud nebyl zcela objasněn původ názvu ostrova. Jednou z možností je, že byl pojmenován podle slova kefali, které v překladu znamená hlava. To mohlo znamenat, že byl ostrov v minulosti hlavním centrem celého regionu. Další možností dle řecké mytologie je, že získal svůj název od bojovníka jménem Kefalos, syna boha Herma. Ten nešťastnou náhodou zabil svojí manželku Prokris a musel kvůli tomu odejít do Théb. Odsud se vydal do války proti králi Amfitryónovi a po vítězství nad ním získal ostrov, který pojmenoval Kefalonia.

Kefalonia má opravdu krásnou a rozmanitou přírodu a zájezdy na Kefalonii patří mezi turisty, kteří již někdy ostrov navštívili, k jedněm z nejhezčích zážitků z letní dovolené v Řecku. Pobřeží podél průzračně čistého moře lemují strmé útesy, klidné zátoky a oblázkové a písečné pláže. Ve vnitrozemí zase uvidíte olivovníkové háje, vinohrady, údolí s květinami a hory porostlé vegetací. Malé vesničky po celém ostrově jsou obývané dobrosrdečnými a pohostinnými obyvateli.

Krásy ostrova Kefalonia mohli obdivovat již před tisíci lety první zdejší osadníci. Archeologické nálezy dokazují, že první lidé zde žili opravdu před mnoha a mnoha lety. V průběhu dalších let byla Kefalonia pod nadvládou mnoha národů, které zde po sobě zanechaly stopy. Šlo například o Benátčany, Byzantince nebo Francouze.

Zajímavosti ostrova Kefalonia

Podle řecké mytologie ostrov Kefalonia v dávných dobách obýval i Poseidón, bůh moře. Svědčí prý o tom velké díry (katavothry), u kterých byly vybudovány vodní mlýny. Ještě donedávna nikdo nevěděl, kam z nich mizí mořská voda. Teprve před několika desítkami let někoho napadlo vodu nechat zbarvit a pak čekat, kde vyteče. Zjistilo se, že voda po asi 20 kilometrech daleko vyvěrá v jezerech Melisani a Karavomilos.

Další kefalonskou záhadou, která ale dosud nebyla vysvětlena, jsou podzemní jezera, rozkládající se nad mořskou hladinou. Z mnoha jeskyň, které na ostrově jsou, stojí za zmínku alespoň Dračí jeskyně (Drogarati) a na výlet k ní by se měl vydat každý, kdo na ostrov Kefalonia přicestuje na zájezd do Řecka. Uvnitř totiž můžete spatřit různobarevné krápníky a v létě se tady dokonce pořádají různé koncerty. Zajímavým přírodním úkazem je (nebo spíše byla) Kounopetra, pohybující se skála, která se nachází poblíž vesničky Manzavinata. Ta se totiž kdysi opravdu hýbala podle toho, jak velké byly vlny v moři. Poté, co v 50. letech 20. století ostrov postihlo zemětřesení, se však bohužel skála hýbat přestala.

Na ostrově Kefalonia se nachází jeden z nejvyšších vrcholků všech Jónských ostrovů, hora Mega Soros, s výškou přesahující 1.600 metrů. Dnes je z ní přírodní park, ale kdysi tady prý stávala svatyně, kterou lidé zasvětili bohu Diovi. Pokud si během zájezdu na ostrov Kefalonia najdete čas a vystoupáte na vrchol Sorotu, budete odtud mít skvělý výhled po širokého okolí a během cesty možná narazíte na jedinečnou místní jedli, která roste pouze tady.

Památky na ostrově Kefalonia

Mezi kefalonské památky patří nejrůznější pevnosti, kostely nebo kláštery. Ty mohou být staré i několik staletí. Mnohé z nich bohužel poškodilo nebo úplně zničilo silné zemětřesení v minulém století. I tak si jich ale během zájezdu na ostrov Kefalonia můžete ještě dnes spoustu prohlédnout, a to především ve vnitrozemí, na vrcholech kopců.

Hlavním městem ostrova Kefalonia a zároveň jeho centrem je město Argostoli, které má i svůj vlastní přístav. K místním zajímavostem patří například kostel světce Spyridona, náměstí Plateia Valinaou, most Drapano nebo kyklopská zeď ze 6. století. Má délku asi 4 kilometry a vede borovicovým lesem. Také v Argostoli ale mnoho památek zničilo zemětřesení a tak zde dnes najdete spíše moderní budovy.

Zájezdy na ostrov Kefalonia

Mnoho lidí ale na ostrov Kefalonia nepřilétá nebo nepřijíždí na zájezdy kvůli památkám, ale především kvůli nádherným plážím. A těch je na ostrově Kefalonia opravdu hodně! Lemují téměř celé pobřeží ostrova a jsou jak písečné, tak i oblázkové. Jejich velkou výhodou je, že nejsou dosud pod takovým náporem turistů, jako tomu bývá na jiných řeckých ostrovech. Moře je tady opravdu čisté a průzračné a pláž Skala získala například evropské ocenění Modrou vlajku za čistotu a kvalitu.

Pláž Xi je zase mezi turisty, přilétajícími na zájezdy na ostrov Kefalonia, známá díky svému písku, který je zbarven do červené barvy. Mezi další oblíbené pláže patří Kaminia, Agia Efimia, Lixouri nebo Sami. Na pláž Myrtos si určitě nezapomeňte vzít foťák, protože bílé skály v kombinaci s modrým mořem vypadají na fotkách opravdu úžasně. Na většině pláží si můžete zapůjčit lehátka se slunečníky, vyzkoušet nějaký ten vodní sport nebo navštívit tavernu či bar s místními specialitami.

ostrov Kefalonia - další odkazy

Zájezdy ostrov Kefalonia - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Kefalonia last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Kefalonii. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist