Zájezdy na Korfu

Zájezdy ostrov Korfu

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Korfu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Korfu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Korfu

Hotely na Korfu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AegliHotel***
Perama

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Perama

Hotel*** AfroditiHotel***
Roda

Hotel*** Acharavi BeachHotel***
Acharavi

Hotel*** Acharavi BeachHotel***
Acharavi

Hotel*** Acharavi BeachHotel***
Acharavi

Hotel**** Acharavi BeachHotel****
Acharavi

Studio / Apartmán*** Acharavi Beach - ApartmánStudio / Apartmán***
Acharavi

Hotel**** Akrotiri BeachHotel****
Paleokastritsa

Hotel** Akti ArillaHotel**
Arillas

  Následující Zobrazit následující hotely na Korfu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20

Zájezdy na Korfu

Zájezdy ostrov Korfu - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Korfu - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Korfu - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Korfu

Řecký ostrov Korfu (řecky Kerkyra) je díky své rozloze druhým největším ostrovem v Jónském moři a zároveň sedmým největším ostrovem celého Řecka. Necelých 100 kilometrů dále na jih se pak nacházejí další oblíbené jónské ostrovy Lefkada, Kefalonia a Zakynthos. Trvale zde žije kolem 100.000 obyvatel a hlavním městem je Kerkyra. Díky své poloze na rozhraní Jónského a Jaderského moře ho v minulosti ovlivnilo mnoho národů a dnes tak patří mezi nejzajímavější místa pro strávení letní dovolené v Řecku. Je tedy pochopitelné, že letecké zájezdy na Korfu získávají každým rokem na stále větší popularitě.

Ostrov prý získal svůj název podle víly jménem Korkira. Tu unesl bůh moře Poseidón a zanechal jí právě na tomto ostrově. Název Korfu byl používán během nadvlády Benátskou republikou od 15. do konce 18. století. Po Benátčanech zde zůstala také spousta architektonických památek. Později na ostrově vládli Francouzi a Němci, a ke konci 2. světové války připadl ostrov zpět k Řecku.

Kerkyra je dobře dostupná letadlem, neboť zde funguje mezinárodní letiště a turistům, kteří přilétají na Korfu na zájezdy, odpadá nutnost absolvovat ještě další transfer lodí na místo svého pobytu. Daleko méně častěji je na Korfu využívána doprava trajektem z řecké pevniny z přístavu Igoumenitsa anebo z albánského města Sarandë.

Geografie a podnebí na Korfu

Korfu prakticky rozdělují dvě horská pásma na tři části. Ta nejsevernější je hornatá, nejvyšší zdejší vrchol nese název Pantokrator a nad mořskou hladinu se tyčí do výšky přesahující 900 metrů. Na jeho nejvyšší bod se dá pohodlně vyjet autem a při jasném počasí je odsud možné dohlédnout až do hlavního města Kerkyry na východním pobřeží. Výlet na Pantokrator může být zajímavým zpestřením zájezdu na Korfu a pokud se na vrchol vypravíte, najdete zde tavernu a starobylý klášter.

Střední část ostrova je spolu s jižním cípem ostrova spíše rovinatá. Mezi horami se rozkládá údolí Ropa a směrem na jih se pak vine další údolí až k mysu Lefkimi. Na samém jihu najdete i největší jezero na Korfu jménem Korissia. Pokud chcete během zájezdu na Korfu poznat ten pravý a skutečný život místních obyvatel, vydejte se právě na jih.

Na celém ostrově je v létě příjemné teplo až horko a zimy jsou jen velmi mírné. Ale i tak se dá říci, že podnebí na západním pobřeží Řecka je o něco mírnější než na tom východním. Silnější vítr obvykle vane v severní části ostrova, moře u jižního pobřeží je oproti tomu klidnější. Nejvíce srážek spadne na Korfu v zimním období od pozdního podzimu do začátku jara.

Zájezdy na Korfu

Pobřeží ostrova, jehož celková délka se blíží 200 kilometrům, je velmi rozmanité a poměrně členité. Lemuje ho nádherná příroda, romantické zátoky jako třeba Ipsos, Mantouki a Garitsa a liduprázdné opuštěné mysy, z nichž k těm nejznámějším a mezi turisty, kteří přicestovali na zájezdy na ostrov Korfu, nejoblíbenějším patří například Lefkimi a Asprokavou na jihu, Kefali na západě nebo Ajia Ekaterini v severní části korfského pobřeží. Pláže ideální ke koupání v průzračně čistém moři v okolí ostrova najdete hlavně podél severozápadního pobřeží.

K nejhezčím místům na Korfu patří oblast kolem letoviska Paleokastritsa, kam každoročně přijíždí na zájezdy k moři asi nejvíce turistů. Návštěvníci z jiných míst na ostrově se sem často vydávají i na jednodenní výlety. Kolem střediska se rozkládají dva poloostrovy a na jednom z nich je postaven známý klášter. Dostanete se k němu i autem, ale vzhledem k tomu, že je silnice hodně úzká, je po ní doprava řízena kyvadlově. Shora budete mít krásný výhled do okolí, především na skálu, která je prý zkamenělou Odysseovou lodí.

Paleokastritsa má také přístav, odkud každý den vyplouvají lodě na okružní plavby kolem Korfu. Díky nim poznáte osamělé pláže, které jsou dostupné jen po moři. Místní pláže jsou především oblázkové a během hlavní sezóny, kdy jsou letecké zájezdy na Korfu v plném proudu, bývají často přeplněné turisty. Vyzkoušet si na nich můžete nejrůznější druhy vodních sportů a v jejich okolí najdete spoustu taveren a obchodů se suvenýry. Poblíž Paleokastritsi jsou ale i klidnější a menší pláže, kde si zase můžete zkusit třeba šnorchlování nebo se potápět. Moře je tady průzračně čisté.

Pláže ostrova Korfu

Dlouhá pláž, která se táhne podél jižního pobřeží u Kavosu, je v létě poměrně živá. Navštěvují ji zejména mladí turisté z Velké Británie, kteří sem létají na zájezdy hlavně kvůli zábavě v nočních barech a diskotékách. Těch je v okolí Kavosu opravdu hodně. Pokud se vydáte ještě o něco dál směrem na jih, dojdete k pozůstatkům kláštera Panagias s nedalekou pláží Virgin Monastry. Ještě dále pak najdete klidnou a osamělou pláž Arkoudila.

Hezké písečné pláže jsou u letoviska Agios Georgios anebo u laguny Korrision. Poblíž vesničky Marathias najdete stejnojmennou písečnou pláž o úctyhodné délce 5 kilometrů. Můžete si zde nejen zapůjčit lehátka a slunečníky, ale také se občerstvit v jedné z taveren nebo plážových barů.

Nedaleko Paleokastritsi se nachází vesnička Lakones, odkud budete mít z vyhlídky s názvem Bella Vista perfektní výhled do širokého okolí. Zajímavá je také návštěva pozůstatků pevnosti Angelokastro, které najdete nedaleko obce Krini u západního pobřeží ostrova.

Hlavním městem Korfu je město Kerkyra, které architektonicky ovlivnila benátská, anglická i francouzská nadvláda. Symbolem Kerkyry je jeho historická část s pevností, která byla vybudována v 10. století. Vedle mnoha památek tady máte také možnost poznat během vašeho zájezdu na ostrov Korfu čilý denní a noční život. Kromě mnoha taveren a restaurací s místními specialitami je zde i velké množství barů a diskoték. Samozřejmostí jsou i obchůdky se suvenýry a různá tržiště.

Mezi další oblíbená místa, kam míří nejvíce turistů přilétajících na zájezdy na Korfu, patří kromě již zmíněné Paleokastritsi také Sidari, Kasiopi nebo Kavos. Obdivovatelé císařovny Sissi zase určitě navštíví letní zámeček Achillion, který byl pro ní a celou rakouskou císařskou rodinu postaven asi 10 kilometrů od Kerkyry. Zajímavá je i opuštěná vesnička Peritiyi nedaleko Kasiopi.

ostrov Korfu - další odkazy

Zájezdy ostrov Korfu - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Korfu last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Korfu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist