Zájezdy na Kos

Zájezdy ostrov Kos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Kos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Kos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Kosu

Hotely na Kosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Aegean VillageHotel****
Kardamena

Hotel**** Aegean VillageHotel****
Kardamena

Hotel**** Aelos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Akti Beach ClubHotel****
Kardamena

Hotel**** Akti Kalimera KosHotel****
Kardamena

Hotel***** Akti PalaceHotel*****
Kardamena

Hotel**** Aktis ArtHotel****
Kardamena

Hotel*** Alexandra BeachHotel***
Psalidi

Hotel**** AmmosHotel****
Mastichari

  Následující Zobrazit následující hotely na Kosu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Zájezdy na Kos

Zájezdy ostrov Kos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Kos

Řecký ostrov Kos se řadí mezi Dodekanéské ostrovy a kromě krásných pláží a průzračného moře nabízí turistům, kteří přiletí na zájezdy právě na Kos, také tu pravou řeckou atmosféru. Jen něco málo přes 10 kilometrů severně od Kosu leží další z turisticky oblíbených Dodekanéských ostrovů Kalymnos.

Jeho rozloha činí asi 290 kilometrů čtverečních a je tak třetím největším ostrovem Dodekanés. Trvale zde žije něco málo přes 30.000 obyvatel a hlavním městem je největší zdejší metropole Kos. Zajímavostí Kosu je skutečnost, že leží jen pár kilometrů od pobřeží turecké Egejské riviéry a Turecko je tak skvělým výletním cílem, takže turisté, kteří se vydají na zájezdy na řecký Kos, mohou poznat i něco z Turecka.

Nejvíce turistů samozřejmě přilétá na Kos se začátkem letních prázdnin, kdy startuje hlavní sezóna pro letecké zájezdy do Středomoří a kdy na zdejším letišti každý den přistává mnoho letadel s natěšenými dovolenkáři. Během sezóny se tak může díky popularitě letovisek na Kosu počet lidí na ostrově až zečtyřnásobit.

Centrem celého ostrova a prakticky všeho dění na Kosu je jeho stejnojmenné hlavní město. Kdysi to byla malá vesnička, která se postupem času stala významným městem a dnes zde žije žije kolem 19.000 obyvatel. Táhne se podél zátoky v severovýchodní části ostrova z jedné strany obklopené mořem a ze strany druhé bujnou vegetací porostlými zelenajícími se kopci. Díky mnoha památkám to tady může na některé turisty, trávící svou dovolenou na zájezdu na ostrově Kos, působit až jako jakési muzeum pod širým nebem. Různé pamětihodnosti a archeologická naleziště, dokládající tisíce let trvající a velmi bohatou historii ostrova, se dají objevit a prozkoumat snad všude ve městě.

Zájezdy na Kos

Pokud se rozhodnete vydat se na letecký zájezd do Řecka právě na Kos, můžete si během pobytu na tomto malebném řeckém ostrově na vlastní oči prohlédnout archeologické vykopávky nejen jednotlivých domů, ale dokonce i celých ulic. Díky tomu, že starověké vykopávky nejsou oplocené tak jako v jiných městech, jsou volně přístupné široké veřejnosti a tvoří jakési historické parky. Dějiny ostrova jsou na Kosu rafinovaně propojené se současností a antické památky tu vkusně sousedí s novějšími budovami. Z některých památek byly dokonce vytvořeny stylové restaurace nebo obchody.

Své kouzlo má i noční návštěva hlavního města. Obchody jsou tady v sezóně otevřeny dlouho do večera a samozřejmostí jsou nejrůznější taverny, bary a diskotéky. V noci to v Kosu opravdu žije a tančí se až do brzkého rána. Výhodou je, že ve městě mají turisté k dispozici i několik pláží, takže jedinci, kteří si nechtějí během pobytu na Kosu udělat výlet po ostrově, mohou celý zájezd strávit na jednom místě. Hlavní městská pláž je oblázková a za poplatek je tady možné vypůjčit si lehátka a slunečníky a případně zakoupit nějaké to občerstvení. V okolí se nacházejí i další pláže, z nichž některé jsou písečné. Téměř všude si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty.

Zajímavosti a památky ostrova Kos

Asi nejvýznamnější památkou na celém ostrově, vzdálenou jen několik kilometrů od metropole směrem na západ, je Asklépion. Návštěvu této lokality by si neměl žádný účastník, který zvolil jako formu dovolené zájezdy na Kos, nechat ujít. Vybudován byl ve 4. století př.n.l. a už tehdy se v něm léčili nemocní. Tento léčebný dům byl zasvěcen bohu Asklépiovi a léčil v něm prý dokonce i samotný Hippokratés, zakladatel moderní medicíny. Dodnes je tady možné spatřit pozůstatky tohoto komplexu s antickým sloupovím nebo podlahovou mozaikou.

Dalším zajímavým místem na ostrově je obec Antimachia, ležící nedaleko letiště. K vidění je tady nejen v minulosti vybudovaný hrad, ale také ještě původní větrné mlýny. Letecké zájezdy na Kos si oblíbili i lidé trpící kožními nebo pohybovými obtížemi, neboť na východě Kosu se nacházejí přírodní lázně Empros, kde se tyto neduhy díky sirným léčivým pramenům, které se tady mísí s mořskou vodou, úspěšně léčí.

Na severním pobřeží ostrova Kos, nedaleko letoviska Tigaki, se rozkládá slané jezero Alikes. Kdysi zde stál solivar, který získával z vody sůl, vyváženou za hranice ostrova. Dnes je jezero chráněné a na jeho březích můžete spatřit mnoho druhů vodních ptáků.

Vnitrozemí ostrova Kos

Ostrov Kos má nejenom spoustu zeleně, ale v jeho centru objevíte také pohoří Dikeos s nejvyšším vrcholem téměř 900 metrů. Jeho svahy lemují lesy, olivovnky a také úrodná pole a pastviny. Nejhezčí je to tady na jaře, kdy všechno kvete v nejrůznějších pestrých barvách. Během horkých letních měsíců, kdy sezóna zájezdů na Kos vrcholí, vám zase poskytnou příjemný stín rozložité platany, které najdete nejen kolem vodních pramenů, ale i na mnoha obecních náměstích a náměstíčkách.

Ve vnitrozemí najdete také ještě téměř původní horské vesničky, jako například Pyli, Zia nebo Asfendiou. Jejich okolí doslova láká k nejrůznějším výletům, ať už pěšky nebo na kole, a možnost obohatit zájezdy na Kos o další zajímavé zážitky. Okolní kopce nabízejí nádherné výhledy po ostrově Kos.

Mezi větší a známější letoviska patří Psalidi nebo Kardamena, kam se na zájezd vydávají hlavně turisté z Velké Británie. Pokud máte ale raději klidnější dovolenou u moře, vydejte se do menších středisek, jako je například Mastichari. Všude ale najdete nejen pláže se skvělým koupáním, ale také pestrý výběr ubytování a širokou nabídku vodních sportů. Tak je tomu například i v Kamari, kde jsou skvělé podmínky pro surfování. V jeho okolí jsou prý ty nejhezčí pláže z celého ostrova, jako třeba ta v zátoce Kefalos nebo pláž s rajským názvem Paradise.

Pláže na ostrově Kos

Většina pláží na Kosu je písečná a spousta z nich se nachází v osamocených zátokách, které omývá průzračné moře. Jižně položená pláž Kardamena Beach se do moře svažuje jen pozvolna, můžete si tu půjčit lehátka a slunečníky, a také si dobře zarybařit. Díky tomu, že zde narazíte hlavně na Angličany, si ale v místních restauracích moc nepochutnáte na řeckých specialitách. Podávají se zde hranolky, hamburgery a třeba typicky anglický puding.

Mezi ty malé pláže se řadí Camel Beach a Markos, které jsou trošku schované. Nejklidněji je ale zcela určitě na východním pobřeží, kde jsou pláže Polemi a Sunny Beach. Ani v létě, kdy jsou zájezdy do Řecka v plném proudu, to tady nebývá narvané turisty, pláže jsou převážně písečné, jen mísy poseté oblázky, a pobřeží se tu do moře svažuje jen pozvolně.

ostrov Kos - další odkazy

Zájezdy ostrov Kos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Kos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Kos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist