Zájezdy na Krétu

Zájezdy ostrov Kréta

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Krétu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Krétu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Krétě

Hotely na Krétě

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel***** Abaton Island Resort & SpaHotel*****
Hersonissos

Hotel** AdelaisHotel**
Tavronitis

Hotel*** AdelaisHotel***
Tavronitis

Hotel*** AdelaisHotel***
Tavronitis

Hotel*** Adele BeachHotel***
Adelianos Kampos

Hotel*** Adele BeachHotel***
Adelianos Kampos

Studio / Apartmán*** Adonis ApartmensStudio / Apartmán***
Kato Gouves

Studio / Apartmán*** Adonis StudiosStudio / Apartmán***
Hersonissos

Hotel**** Agapi BeachHotel****
Amoudara

Hotel***** Agelia BeachHotel*****
Rethymnon (Rethymno)

Hotel***** Agelia BeachHotel*****
Sfakaki

Hotel*** AggeloHotel***
Stalida (Stalis)

Studio / Apartmán** Aglaia Studio & ApartmentStudio / Apartmán**
Malia

  Následující Zobrazit následující hotely na Krétě1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67

Zájezdy na Krétu

Zájezdy ostrov Kréta - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kréta - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Kréta - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Kréta

Uprostřed tmavého moře a v objetí vod leží krásná a úrodná Kréta, pravil již před asi 3.000 lety řecký básník Homér. Toho, kdo ostrov zná, nebo jej během nějakého z mnoha zájezdů, které jsou do krétských letovisek každou sezónu pořádány, alespoň jednou navštívil, rozhodně nepřekvapí, že Kréta zaměstnávala lidskou představivost už od nepaměti. I takový nesentimentální současník, jakým byl americký spisovatel Henry Miller, se neubránil nadšení, když vyprávěl o Krétě. Kréta je něco jiného. Kréta je kolébka, hudební nástroj. Kréta dokáže přinutit ducha k mlčení a utišit rozbouřené myšlenky. Není se tedy vůbec co divit, že i na začátku 21. století patří letecké zájezdy na Krétu k velmi vyhledávanému a žádanému artiklu na poli cestovního ruchu.

Geografie ostrova Kréta

Rozlohou je Kréta téměř šestkrát menší než Česká republika, je ale pátým největším ostrovem ve Středozemním moři a zároveň největším a nejjižnějším ostrovem Řecka. Ze severu je omývána vodami Krétského moře, na jihu se na jejích plážích se šuměním rozbíhají vlny moře Libyjského. Severním směrem od ostrova Kréta se nachází bájný ostrov Santorini, asi 50 kilometrů od východního cípu ostrova leží další oblíbený řecký ostrov Karpathos.

Hlavní město Heraklion bylo údajně založeno arabskými piráty v roce 828 a nese jméno řeckého mýtického hrdiny Herakla. Délka ostrova přesahuje 260 kilometrů a z více než půl milionu stálých obyvatel jich necelých 140.000 žije právě v Heraklionu. Téměř 100.000 jich pak bydlí v dalším městě, ve kterém bylo postaveno mezinárodní letiště, v starobylé Chanii. Během hlavní turistické sezóny, kdy jsou zájezdy na Krétu v plném proudu, se však počet lidí na ostrově rapidně zvyšuje.

Zájezdy na ostrov Kréta

Současné krétské dění se vesměs odehrává na severu ostrova Kréta. Všechna důležitá místa pro letní zájezdy, přístavy i letiště, leží právě u severního pobřeží. Podél jižního pobřeží se táhnou dlouhé otevřené pláže, které na mnoha místech střídají pláže menší, ukryté před náporem turistů a poskytující svým návštěvníkům téměř dokonalé soukromí. Právě taková místa ke koupání vyhledávají hlavně romantické duše, které vyžadují během svého zájezdu na Krétu především klid a možnost ničím nerušené relaxace na břehu blankytně modrého moře.

Reliéf ostrova Kréta tvoří tři velká pohoří Lefka, Ida a Dikti a převažující hornatý ráz krajiny provází turisty, kteří zvolili Krétu jako cíl pro své letní zájezdy k moři a místo, kde na zájezdu stráví letní dovolenou v Řecku, do slova a do písmene na každém kroku. O ostrově Kréta se velmi často říká, že nejkrásnější bývá na jaře v době, kdy zdejší rostliny začínají jako na povel kvést a celý ostrov promění ve směsici barev nejrůznějších květů. Velmi rozšířenou rostlinou jsou oleandry, které tu lemují téměř každou silnici.

Zajímavosti ostrova Kréta

Díky příznivému teplému podnebí se zde dobře daří fíkovníkům a olivovníkům a na Krétě se také nacházejí jedny z největších cypřišových hájů v Řecku. A to navzdory skutečnosti, že v minulosti byly téměř všechny vykáceny pro své kvalitní dřevo. Dalšími hojně zastoupenými stromy jsou eukalypty a araukárie, jejichž pronikavá vůně se táhne napříč celým ostrovem Kréta a během zájezdu na do krétských letovisek v době, kdy tyto dřeviny kvetou, vás bude denně provázet.

Jedním z hlavních turistických lákadel ostrova Kréta je soutěska Samaria, kvůli které sem na zájezdy často míří příznivci pěší turistiky. Jedná se o kaňon dlouhý přibližně 18 kilometrů, který byl vyhlášen národním parkem. Toto opravdu mistrovské dílo matky přírody by si neměl během svého pobytu na Krétě nechat ujít žádný z turistů, který se na zájezdu na největší z ostrovů Řecka rozhodl strávit čas své zasloužené dovolené.

Výlety na zájezdech na ostrov Kréta

Je-li hladina moře u města Elounda klidná, jeho návštěvníci zde mohou pod vodou spatřit zbytky obvodových zdí antických domů. Jedná se o starověké město Olous, které bylo ve 4. století při sesuvech půdy zatopeno. V Eloundě jsou také k vidění archeologické vykopávky pozoruhodné byzantské mozaiky a byla by škoda si z celého zájezdu na ostrov Kréta nevyhradit alespoň jeden den na návštěvu a bližší poznání tohoto úžasného místa.

Dalším známým místem na Krétě je Plakias. Letovisko obklopuje jedinečná přírodní scenerie a nejvíce turistů sem na zájezdy míří kvůli jeho dlouhým a dokonale prosluněným písčitým plážím. Není zde příliš hotelů a tak patří mezi klidnější střediska. Pro někoho může být nevýhodou, že díky své poloze jsou zde častější poměrně silné severní větry. Čerstvý vítr, který nemusí vyhovovat příznivcům lenošení na plážích, však vřele vítají vyznavači windsurfingu a dalších plachtařských sportů, pro které je Kréta téměř dokonalým místem pro zájezdy během letní sezóny.

Stejně jako většinu středomořských ostrovů ani ostrov Kréta neminuly nájezdy pirátů. Ve své minulosti dokonce byla opakovaně jejich útočištěm, neboť severní a východní členité pobřeží nabízelo korzárům chráněné a dobře přístupné fjordy, které jim zaručovaly jak dobrý přístup k moři, tak i spolehlivé úkryty. O tom, že jejich volba byla šťastná, se již přesvědčily miliony turistů z celého světa, kteří se vypravili na zájezdy na ostrov Kréta a z první ruky tak mohli poznat tento okouzlující ostrov uprostřed Středozemního moře.

ostrov Kréta - další odkazy

Zájezdy ostrov Kréta - mohlo by vás zajímat

Ostrov Kréta patří mezi nejznámější řecké ostrovy. Zárověň je také největším ze všech s ohromující rozmanitostí. Několik tisíc kilometrů pobřeží kontrastuje vysokým horám a pahorkům s olivovými háji. Na Krétu přijíždějí turisté nejen díky moři, ale táke za památkami, kterých je zde opravdu mnoho. Počasí na Krétě je vcelku teplé. Na jihu bývá o několik stupňů tepleji, ale fouká zde ostrejší vítr.

Jak jsme se již zmínili ostrov láká také na své kulturní a historické památky. Místa jako Heraklion, Knossos nebo Rethymnon slibují podívanou do dob dávno minulých. Více cených informací a tipů na možné výlety po ostrově a jeho okolí naleznete na webu zaměřeném na ostrov Kréta.

Na stránce ostrov Kréta last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Krétu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist