Zájezdy na Paros

Zájezdy ostrov Paros

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Paros. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Paros, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Parosu

Hotely na Parosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AlbatrosHotel***
Logaras

Hotel*** AlkyonHotel***
město Paros (Parikia)

Hotel**** ArchipelagosHotel****
město Paros (Parikia)

Hotel**** Contaratos BeachHotel****
Naousa

Aparthotel*** Damias VillageAparthotel***
město Paros (Parikia)

Hotel*** EriHotel***
město Paros (Parikia)

Hotel**** NargesHotel****
Aliky

Hotel*** PandrossosHotel***
město Paros (Parikia)

Zájezdy na Paros

Obecné informace o ostrově Paros

Pro letní zájezdy k moři oblíbený ostrov Paros se nachází zhruba uprostřed Kykladského souostroví, necelých deset kilometrů západně od sousedního ostrova Naxos. S dalšími ostrovy, k nimž patří například Mykonos, Milos, Naxos a Santorini, tvoří hlavní osu souostroví Kyklady. Ostrov Paros pak odděluje u jeho západního pobřeží asi kilometrová úžina od ostrova Antiparos, který je též obydlen, ovšem je daleko menší než samotný Paros. Letecké zájezdy k moři na Antiparos zatím nejsou příliš neznámé a turisté, kteří si chtějí užít dovolenou na tomto menší ostrůvku, se musejí nejprve dostat na Paros a poté pokračovat dále lodí nebo trajektem.

Ostrov Paros zabírá plochu asi 190 kilometrů čtverečních a trvale zde žije necelých 12 tisíc obyvatel. Většina z nich v hlavním městě Paros, nebo také Parikia. Nejvyšším vrcholem ostrova, na nějž často vystupují příznivci pěší turistiky, kteří na ostrov Paros na své letní prázdninové zájezdy též přilétají, se jmenuje Profitis Ilias a nad mořskou hladinu se zvedá do výšky 771 metrů. Vzhledem ke skutečnosti, že je ostrov poměrně plochý, je z jeho vrcholu krásný výhled po okolí a turisté, kteří se dostanu až se, odsud krásně uvidí dokonce i nedaleký Antiparos jako na dlani.

Již z období starověku je ostrov Paros známý těžba mramoru a jeho nejslavnější naleziště se nalézá na severní straně ostrova, nedaleko kláštera Agios Minas. O mimořádné kvalitě zdejšího mramoru svědčí i skutečnost, že z něj byla vytesána kupříkladu známá socha Venuše Milské, která je nyní umístěna ve stálé expozici Louvru v Paříži, nebo hrob jednoho z nejslavnějších vojevůdců lidské historie Napoleona Bonaparta.

Hlavní město ostrova Parikia

Turisté, kteří na zájezdy na Paros nepřilétají, ale připlouvají, obvykle začnou svou cestou po ostrově v největším zdejším přístavu, hlavním městě Parikia. Ta je, spolu s hlavním městem ostrova Santorini Thira, které leží o necelých 70 kilometrů jižně, a ostrovem Mykonos, jež se nalézá 30 kilometrů severně, vůbec nejnavštěvovanějšími místy v celých Kykladách a jsou vyhlášena svým nočním životem. Pokud tedy přijíždí na zájezdy na některý z Kykladských ostrovů turisté, kteří se rádi baví ne jenom přes den, ale v noci, většinou volí některé z těchto tří měst.

Parkia byla postupně vystavěna kolem asi dva kilometry širokého zálivu na západním pobřeží Parosu. Podél pobřežní promenády se nachází spousta restaurací, taveren a kaváren, v nichž se mohou kolemjdoucí zastavit na něco dobrého k jídlu či pití, a stejně tak nakoupit nejrůznější věci v několika obchodech. Za návštěvu stojí také známá tržní ulička, ovšem ve vztahu k její turistické atraktivitě jsou ceny ve místních obchůdcích a stáncích poměrně vysoké.

Turisté, toužící poznat i původní život na ostrově Paros, míří na zájezdy na sever ostrova, ponejvíce do původní rybářské vesničky s názvem Naoussa. Dle mnohých zkušených cestovatelů patří Naoussa k nejhezčím místům v celém Kykladském souostroví a díky její atraktivitě je v létě poněkud přeplněná turisty.

Pláže Parosu

Na zájezdy na řecké ostrovy se ovšem ve velké většině přilétá nebo připlouvá hlavně kvůli plážím a moři a Paros není výjimkou. Ty nejznámější paroské pláže se nacházejí na jeho východním pobřeží, především mezi letovisky Drios a Piso Livadi. K nejznámějším pak patří pláž nazývaná Zlatá pláž, nebo také Golden Beach, a nedaleko ležící New Golden Beach. Přírodní podmínky, panující na těchto plážích, jsou ideální nejen ke koupání v průzračně čistém a příjemně prohřátém Egejském moři, ale také k provozování windsurfingu. A to je důvodem, proč se právě zde koná každoročně mistrovství světa v tomto oblíbeném sportu.

Nedaleko se pak nachází pláž Punda, kterou si oblíbili zejména mladší ročníky, neboť v její těsné blízkosti se nachází hned několik plážových barů a zábava zde trvá jak přes den, tak také v noci. Velmi často se v její blízkosti konají nejrůznější plážové párty. Takže pokud na Paros přilétají na zájezdy turisté, kteří si chtějí užívat života a bavit se každý den své dovolené, většinou míří právě do těchto míst.

To ale neznamená, že by se jinde na ostrově zajímavé pláže a zajímavá místa ke koupání nevyskytovala. Například u již zmiňovaných měst Parikia a Naoussa se nachází sice menší, ale neméně krásné pláže s mírným vstupem do vody, takže do těchto míst cestují na zájezdy velmi často i rodiny s malými dětmi. Děti se na takových plážích mohou bez obav koupat v moři samotné, aniž by byla ohrožena jejich bezpečnost.

Zajímavosti ostrova Paros

Návštěvníci Parosu, kteří nechtějí strávit celý svůj pobyt pouze ve svém hotelu nebo penzionu a na nejbližší pláži, se mohou vydat za jeho poznáním. Podél celého dlouhého pobřeží se nachází spousta vesniček, které určitě stojí za prozkoumání, neboť se v nich až do dnešní doby zachovala atmosféra a duch starého Řecka.

Stejně tak by turisté, toužící po objevování nových věcí, neměli vynechat výlet na ostrov Antiparos. Na něm se nachází jedna z nejznámějších a také nejzajímavějších jeskyní v celém Řecku. Turisté, kteří se na Antiparos vypraví, budou moci zajít na něco dobrého z vyhlášené středomořské kuchyně do několika taveren a stejně tak je tady možné najít si ubytování. To nabízí několik penzionu a rodinných hotýlku.

ostrov Paros - další odkazy

Zájezdy ostrov Paros - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Paros last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Paros. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist