Zájezdy na Chalkidiki

Zájezdy poloostrov Chalkidiki

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Chalkidiki. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Chalkidiki, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Chalkidiki

Hotely na Chalkidiki

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel***** Aegean MelathronHotel*****
Kalithea (Chalkidiki)

Hotel**** AfitisHotel****
poloostrov Chalkidiki

Hotel**** Ammon ZeusHotel****
Kalithea (Chalkidiki)

Hotel***** Anastasia ResortHotel*****
Nea Skioni

Hotel*** ArgoHotel***
poloostrov Kassandra

Hotel**** Athos PalaceHotel****
Kalithea (Chalkidiki)

Hotel** AtriumHotel**
Pefkochori

Hotel** AzurHotel**
Polichrono

Hotel***** Blue Lagoon PrincessHotel*****
poloostrov Chalkidiki

Hotel***** Blue Lagoon PrincessHotel*****
poloostrov Chalkidiki

Hotel**** CityHotel****
Thessaloniki

Hotel***** Eagles PalaceHotel*****
Ouranoupolis

Hotel***** Eagles Palace And SpaHotel*****
Ouranoupolis

  Následující Zobrazit následující hotely na Chalkidiki1 - 2 - 3 - 4 - 5

Zájezdy na Chalkidiki

Zájezdy poloostrov Chalkidiki - ilustrační fotografie Zájezdy poloostrov Chalkidiki - ilustrační fotografie Zájezdy poloostrov Chalkidiki - ilustrační fotografie

Obecné informace o Chalkidiki

Chalkidiki je poloostrov vybíhající z řecké pevniny do vod Egejského moře a zájezdy na Chalkidiki patří mezi velmi vyhledávané a oblíbené. Nachází se v severním Řecku a podobá se tříprsté ruce. Podle svého tvaru se dělí na 4 hlavní oblasti, na centrální oblast (dlaň) a na tři prsty, kterými jsou Athos, Sithonia a Kassandra. Každý ze tří poloostrovů se dá projet a prozkoumat během jediného dne zájezdu na Chalkidiki, neboť světově proslulé památky (jako například makedonská královská města nebo kláštery Meteora), jsou tady turistům opravdu blízko.

Největším lákadlem tohoto poloostrova je určitě zdejší nádherná příroda a rozmanitá krajina s hustými lesy, romantickými útesy a písečnými plážemi. To vše dělá z Chalkidiki ideální lokalitu pro strávení letní dovolené a zdaleka nejvíce leteckých zájezdů do Řecka na pevninu míří právě do těchto míst. Nejznámější atrakcí poloostrova je asi mnišská republika Athos na jižním cípu poloostrova, ovšem je zde možné objevit i celou řadu dalších zajímavostí.

Název poloostrova byl odvozen od města Chalkída, které se rozkládá na ostrově Evia. Právě obyvatelé tohoto antického města, kteří ho v 8. a 7. století př.n.l. opustili, se nově usadili na poloostrově Chalkidiki. Dalšími osadníky byli obyvatelé měst Eretrie, Atény, Korint a ostrova Andros.

Zájezdy na Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki nabízí svým návštěvníkům velkou rozmanitost a pestrost. Kdo se vypraví na zájezdy právě sem, může zde nalézt jak osamocené a klidné vesničky, ve kterých se čas jen líně vleče, tak i bohatý noční život ve známých přímořských letoviscích, která nikdy nespí. Zároveň je poloostrov nejzelenější a nejzalesněnější částí řecké pevniny a nabízí tak opravdu pro každého něco.

Žádná jiná oblast na řecké pevnině není navštěvována tolika turisty právě jako Chalkidiki. A není se co divit, protože nikde jinde není tolik pláží tak blízko vedle sebe a také nikde jinde není takový výběr zátok ke koupání. Ti z turistů, kteří si do Řecka přiletěli nebo přijeli užít klidu a pohody stranou od rušných turistických center, tady pro sebe najdou ideální místo ke strávení své dovolené stejně jako ti, kteří hledají nějaký ten vzruch a zábavu.

Pláže na Chalkidiki

Ty nejhezčí pláže s průzračně čistou vodou se nacházejí kolem 3 prstů a dlaně poloostrova Chalkidiki. Ale nejen pobřeží je jako stvořené pro vyznavače aktivní dovolené a nabízí spoustu aktivit ve vodě i na souši. I ve vnitrozemí je možné provozovat zajímavé aktivity. Kromě pěší turistiky to může být třeba cyklistika nebo jízda na koni. Nejvíce turistů a také nejvíce zájezdů přijíždí na prst Kassandra, který se nachází na západě.

Oblíbeným cílem výletů návštěvníků, přijíždějící na letní zájezdy na Chalkidiki, je určitě i vesnička Parthenonas nedaleko přístavu Neos Marmaras. Žilo v ní kdysi hodně obyvatel, ale ti odsud postupně odešli za prací jinam. A tak zde v 70. letech 20. století zbyl jeden jediný obyvatel. Po několika letech ale bylo místo znovuobjeveno několika bohatými Řeky, kteří začali místní domky postupně rekonstruovat. Dnes je vesnička lákadlem pro mnoho návštěvníků, kteří na Chalkidiki tráví svou dovolenou a v místním kostele je dokonce umístěno národopisné muzeum.

Duhou nejnavštěvovanější částí poloostrova je Sithonia, tedy prostřední prst. Sem se na letecké zájezdy na Chalkidiki vydávají hlavně milovníci klidu, nedotčené přírody a pěší turistiky. Nejhezčí období pro návštěvu této části Chalkidiki je určitě jaro, kdy je vnitrozemí pokryté rozkvetlými květinami nejrůznějších barev.

Výlety na zájezdech na Chalkidiki

Nejvyšší vrchol v celé oblasti, Athos (2.033 m), se nachází na stejnojmenném třetím prstu. Místní ho nazývají také Svatá hora (Agíon Óros), neboť zde již více než 1000 let funguje mnišská republika. Ještě dnes tady žijí více než 2 tisíce mnichů ve dvou desítkách klášterů. Kdo se chce do těchto míst vydat, musíte si zařídit speciální vízum. A dokonce je omezený i počet osob, které mohou během dne na Athos vstoupit. Severovýchodně od Athosu se nachází další z mezi turisty oblíbených míst pro zájezdy do Řecka, ostrov Thassos.

Kdo by chtěl během zájezdu do Řecka poznat také něco také z jeho historie, měl by své kroky vést do hlavního regionálního města Soluň (Thessaloniki). V něm je k vidění mnoho památek z byzantského nebo osmanského období. Večer je pak ideální strávit návštěvou některého z místních barů (tzv. bouzoukia), taveren nebo jiných typických řeckých podniků.

Letovisko Kallithea, kam často míří zájezdy na Chalkidiki, zase může (pochopitelně kromě nádherných pláží) nabídnout svým návštěvníkům se zájmem o historii také zbytky antického chrámu, který byl zasvěcen božstvu Ammon Zeus. K návštěvě zve turisty i antické město Olynthos, kde na vás dýchne dávno minulé období starověku. V krápníkové jeskyni u Petralony byly nalezeny fosilní pozůstatky předků člověka, kteří zde žili nejméně před 200.000 lety. Hned vedle vchodu do jeskyně bylo otevřeno malé muzeum, kde jsou některé z nálezů vystaveny.

Na Chalkidiki se budou cítit i úplně rozdílní lidé jako v ráji. Někdo rád žije v ústraní a zříká se světa, jiný zase rád lenoší na slunných plážích, pro všechny je ale tady téměř ráj na zemi. Pestrá dovolená je na Chalkidiki opravdu zaručena - bez ohledu na to, jaké jsou vaše osobní zájmy.

poloostrov Chalkidiki - další odkazy

Zájezdy poloostrov Chalkidiki - mohlo by vás zajímat

Na stránce poloostrov Chalkidiki last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Chalkidiki. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist